29 сакавiка 2024, Пятніца, 0:54
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 10
+20 +
Спадчыну на Радзиму!, 22:30, 8.02

Няблага было яшчэ зьмесьциць некальки радкоу на помнике, аб тым хто гэта таки есць, каб ниводны не сумлявауся, што гэта не литувис.

Адказаць
+30 +
злы віцяблянін, 22:58, 8.02

лёд крануўся - слаўны Альгерд з Віцебску вітае слаўнага Гедеміна з Ліды

Адказаць
+23 +
Димка-Невидимка, 23:06, 8.02

Слава Христу Богу! Мы наконец-то увековечиваем свою историю в памятниках. Благое дело! Дай Бог успехов людям его творящим.

Адказаць
+3 +
Кремлёвская мечта, 23:09, 8.02

Гедымин (1275-1341)– великий князь литовский (1316-1341), лёд крануўся - слаўны Альгерд з Віцебску вітае слаўнага Гедеміна з Ліды. Ян Караль Хадкевич з Ляхавич витае слаўнага Альгерда з Віцебску вітае слаўнага Гедеміна з Ліды...Пані Каханку вітае ўсіх з Нясвіжа. Дошка БНР вітае...Музей Васіля Быкава з Гродна, Аліза Ожэшка вітае...Аўгустоўскі і Агінскі канал...ўсе вітаюць і канаюць адначасова.

Адказаць
+24 +
Димка-Невидимка, 23:13, 8.02

Печально, господа! Когда памятники героям и творцам образа Отечества ставят лишь люди. А власть увековечивает пособников диктатуры Лукашенко. Уго Чавеса, арабских шейхов и т.д.

Адказаць
+2 +
архитектор, 0:03, 9.02

А у РПЦ и Кремля спросили разрешение на установку ?

Адказаць
+2 +
Кемлiвы Барсук, 0:12, 9.02

Кожны такi помнiк падвышае турстычны патэнцыял месца. Я хачу ужо сам прыехаць i паглядзець на помнiк.

Адказаць
+5 +
Беларус, 7:50, 9.02

Лел тронулся. Наконец-то хоть маленькие шажки делаем к своей истории. А то ребёнка отдал в белорусскоязычный класс, а все учебники на русском. Пришёл в школу задал вопрос почему так, ответили что я националист. Вот так как-то.

Адказаць
0 +
Віктар, 8:47, 9.02

Помнік уродлівы -- і былі дыскусіі і шмат крытычных заўваг да праекту помніка,і шмат каментароў пра гэты помнік. А артыкул увогуле дзіўны--пра "вялізарны конкурс" ды яшчэ "з удзелам вядучых скульптараў і гісторыкаў"! --няхай назвавуць прозішчы гэтых "вядучых ", і вельмі занадта, конкурс, які праходзіў ў таямнічай цішы называць "вялізарным" ,не кажучы пра іншае --у тым ліку пра выбар ..

Адказаць
+5 +
казик, 10:12, 9.02

Класс! Наш Гедымин не ровня продажному ордынцу александру невскому из московии.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны