18 мая 2024, суббота, 21:16
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 6
0 +
Владимир, 14:47, 4.07

правильно что его застрелят старая славянская пословица говорит клин клином вышибает если мы сейчас его не лишим жизни то завтра он лишит отца или мать или брата, так можно продолжать и дальше пока не останешься сиротой

Ответить
0 +
Scaner, 14:56, 4.07

Если бы они были ближе к нашим реалиям, они бы требовали прекращения преследования и посадок по политическим мотивам.
А так, как говорили в сталинских лагерях, есть социально близкие (уголовники) и социально далекие (политические). И кто ближе зажравшейся Европе..

Ответить
0 +
vege, 17:30, 4.07

"Няхай дадуць так зь міл’ёнаў пяцьсот ойраў ці бакаў тады й атрымаюць свой мараторый".
Улада

Ответить
0 +
lenta, 1:11, 5.07

Конечно Лука временно объявиь мораторий на смертную казнь, чтобы выцыганить деньги из ЕС, но смертные приговоры не отменит. Это и хорошо. Недолго осталось, сам под такой приговор попадет.

Ответить
0 +
Korj, 9:25, 5.07

Я ня супраць забароны адказваць забойствам на забойства. Але вось імпэт, зь якім гэтыя сьлепа-глуха-нямыя эўрапейцы кінуліся адстойваць гэтую забарону бянтэжыць. Зьнішчэньне на іх вачох цэлага народу ўсе гэтыя гады ня вызвала такой актыўнай рэакцыі!
Праўду мне казаў адзін дасьведчаны чалавек, што падчас візыту сюды адзін эўрапеец ўсё слухаў-слухаў пра Беларусь, пра народ, пра мову й культуру, пра апазыцыянэраў, а потым і пытае: "Дык я не зразумеў - каго ў вас болей ціснуць - гомасэксуалістаў, жанчын ці іншаземцаў?". Нашыя праблемы ім ня тое што "па барабану", у іх мазгоў проста не стае іх нават зразумець. А тут селі на свайго улюблёнага каня і паскакалі - усю рыторыку, усе лёзунгі ведаюць на памяць, адразу актыўнасьць ушчалі - хавайся ў бульбу!

Ответить
0 +
aaa, 16:45, 6.07

Председатель ПАСЕ требует введения в Беларуси моратория на смертную казнь...

пусть бы лучше потребовал от своего правительства принципиального отношения к диктатору.

Ответить