26 красавiка 2024, Пятніца, 3:54
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

Рукі прэч ад сайта charter97.org!

32

Канфіскаваныя ў журналісткі Наталлі Радзінай кампутары не вярнулі. Прызначаная дадатковая экспертыза для высвятлення, ці займаюцца з гэтых кампутараў адміністраваннем сайта charter97.org.

Каментары 32
0 +
опп, 17:04, 28.04

Менты повысили комп. грамотность подозреваемых а не свою.

Молодцы.

Адказаць
0 +
legate, 17:13, 28.04

мда...извиняюсь за выражение, но херню какую-то следователь нагородил. пытается увязать изначально неувязаемое? нет, про отработку "заказа" все вполне понятно...умилила история про зарядку )) но в целом - заколебало "доблестное" МВД со своим основным заказчиком!!! не дождетесь, не дадим сайту "заморозиться"!! Редакция - горжусь Вами! Все что в моих силах (даже и сверх) - помогу!

Адказаць
0 +
конус, 17:15, 28.04

наверно у нас в стране все преступления раскрыли, что некуда девать силы представителям МВД.

Адказаць
0 +
Serg, 17:20, 28.04

Походу начинается спектакль под названием "президентские выборы". И чем дольше ОН будет у власти, тем сильнее с каждыми "выборами" будут не пускать в народ свободу информации, вот уроды млин....
Надо делать зеркало сайта еще на каком нибудь домене и админить чуть что резервный...
Потому как чувствую, что самый ответственный момент, как всегда по всей стране не будут работать очень нужные сайты!!!!

Адказаць
0 +
нехта, 17:23, 28.04

а еще лучше пользоваться шифрованием тогда ничего не найдут, и не использовать винду, в которой хоть как-то могут мусора разобраться.

Адказаць
0 +
anna, 17:32, 28.04

Слово " Диктатура" встречалось и в трудах Ильича...В частности: ".. диктатура пролетариата...". Компа у него не было, в томах оставил...Так что теперь нужно бы провести экспертизу мавзолея....

Адказаць
0 +
чел, 17:52, 28.04

Мне стыдно , за этих "мужчин"в погонах!И я горжусь ,что рядом с нами есть такие мужественные,умные ,прекрасные женщины!Руководитель Беларуси -только ЖЕНЩИНА!!!а не бАБА с усами как сейчас!

Адказаць
0 +
SG, 17:58, 28.04

што тут скажаш...толькі-
ТРЫМАЙЦЕСЯ СЯБРЫ! Беражыце сябе, калі ласка!

Адказаць
0 +
Вася, 18:00, 28.04

Эту страну спасет Женщина...Молодцы!!!...Спасибо вам за ваше мужество...

Адказаць
0 +
МП, 19:05, 28.04

Предлагаю Ермошину или Петкевич!

Адказаць
0 +
HORSER, 19:14, 28.04

Держитесь! Мы все должны верить что скоро всё это кончится. Вы молодцы, а он - баба, боится, аж усцыкаецца)))

Свободу слова журналистам!!!

Адказаць
0 +
GAGAn, 21:21, 28.04

Люде если хотите защитить свою информацию на компе, то пакуйте нужные вам файлы ВинРаром и ставьте пароль типа JkYNH86+ !
СКИФ такой пароль будет годами!

Адказаць
0 +
Bася, 22:19, 28.04

МП, 19:05, 28.04

Предлагаю Ермошину или Петкевич!
__________________________________________________________
Скажу тебе по серету...Ермошина и Петкевич - это мужики...тcccccc...никому :)))

Адказаць
0 +
Макс, 22:23, 28.04

Блин, душат лучших наших амазонок. Держитесь, симпатяги

Адказаць
0 +
Alies', 22:56, 28.04

A za vzlomanye paroli na GMAIL v tiur'mu mogut posadit' pri pokidanii predelov sineokoj. I nadolgo. Nadeyus' menty ob etom informirovany.

Адказаць
0 +
Я, 23:02, 28.04

Браво, девушки, браво!

Адказаць
0 +
Александр, 23:38, 28.04

У кого правда, у того и сила. Диктатура обречена.

Адказаць
0 +
Mike, 0:11, 29.04

Istcho raz povtoryus'. Hartiya, sovetuyu vam perebazirovat'sya v Litvu ili Ukrainu, v Rossiyu tozhe mozhno, i organizovat' rabotu vachtennim metodom. Togda i ne nado budet GBnyu uprashivat' - "Руки прочь от сайта charter97.org!". :)

Natal'e Radinoy - bol'shoy Thanks! for an excelent job! Keep it up! :)

Адказаць
0 +
petr, 7:09, 29.04

как имевший когда то отношение к экспертизам вообще
запрашивать дополнительные материалы для исследования - обязанность эксперта, если ему чего-то не хватает для ответа на вопросы экспертизы. Так что про запрос питателя ничего смешного нет. видно он не был предоставлен эксперту. читайте УПК.

Адказаць
0 +
creck_55, 8:44, 29.04

К правильному администрированию даже к-2 неподкопаеться... Для к-2 - нестродайте ерундой. Даже RAR вы невзломаете не говоря о PGP! Так что не делайте умной заточки это вам любой школьник скажет.......

Адказаць
0 +
Олег Гаевский, 8:51, 29.04

Як я пабыў назіральнікам.
5 дзён я па просьбе кандыдата ад руху “За Свабоду”Алеся Лагвінца і па ўласным жаданні адседзеў назіральнікам на выбарчым участку № 17 у мікрараёне Сухарава - з 20 па 24 красавіка – падчас датэрміновага галасавання. Дзея адбывалася ў Гімназіі №33, па адрасе вул.Шаранговіча 42 у Менску. Па “новым” законе аб выбарах камісія мусіла ўвечары кожнага дня вывешваць ПРАТАКОЛ, дзе за подпісам старшыні выбарчай камісіі (тут быў нам.дырэктара па ідэалогіі НВА Цэнтр Касціневіч Анатоль Уладзіміравіч – 53 года чалавеку) і аднаго з сябраў камісіі.
Яшчэ пры рэгістрацыі ў якасьці назіральнікаў адчулася нейкае напружанае да нас, назіральнікаў ад апазіцыі, стаўленне. Была прадэманстраваная асабліва падкрэсленая “ветлівасць”. А адчуванне было такое, нібыта мы, як кажа тут усюды галоўны кіраўнік дзяржавы, “так званая апазіцыя”, усёж маем у сваіх шэрагах калі-некалі й людзей прыстойных. Карацей, нам выпадала яшчэ акрамя назірання бараніць аўтарытэт апазіцыі.
Паважаны Касціневіч Анатоль Уладзіміравіч раз-пораз дэманстраваў сваю моц і ўладу. Напрыклад, калі назіральніцы ад беларускага саюза жанчын (працаўніцы усё таго ж НВА Цэнтр) Надзеі Іванаўне Волкавай (сядзела побач са мной на крэсле дзеля назіральнікаў, і толькі й рабіла, што чытала малітвеннік) стала млосна і я прапанаваў сардэчную таблетку, што меў у сваёй торбе, гэты заўзяты страж закона прыстрàшыў, што выпрасіць мяне з пакою і нават злётаў па міліцыянта. Ну, “настаяшчы” адміністратыўны васторг (па ф. Дастаеўскім), аб чым я яму і паведаміў.
Але самае цікавае – гэта як развіваліся падзеі ў гэтыя 5 дзён:
- дзень 1-шы – 20 красавіка 2010 г. Па назіранні прыйшлі датэрмінова прагаласаваць 12 чалавек. У ПРАТАКОЛЕ, што парадавала, былі адзначаны 12 прагаласаваўшых;
- 2-гі – па назіраннях (можаце не сумнявацца - дакладных і строгіх) – 14 чалавек, а ў ПРАТАКОЛЕ – 32;
- 3-ці (чацьвер) – па назіраннях – 29, па ПРАТАКОЛЕ – 98!!! Пры гэтым у 18:16 да сп. Касціневіча А.У. прыбег вельмі заклапочаны старшыня камісіі № 18 з гэтага ж будынку, дырэктар ЖЭС 112 Падневіч А.І., і яны выйшлі аб нечым паразмаўляць ажно на ганак гімназіі. Потым пры падпісанні ПРАТАКОЛА сябра камісіі № 17 Алена Барысаўна Косціна (таксама з НВА Цэнтр вельмі прыгожая жанчына лет прыблізна 40-ка), калі з ёй аб падпісанні гаварыў Касціневіч А.У., раптам моцна пачырванела – і гэта было відаць не ўзброеным вокам усім назіральнікам. Падобна, яе ўразіла лічба 98, бо сваю – 19 – яна добра ведала. Вось зараз, калі гэта пішу, пры дапамозе сябраў і кампутара знайшоў ейны рабочы тэлефон – 201-60-00. Яна на НВА Цэнтр працуе старэйшым навуковым супрацоўнікам. З тэлефоннай размовы з ёю мне прыадкрыўся яшчэ адзін сакрэт ярмошынскай тэхналогіі па выпрацоўцы “элегантных перамогаў”. Аказваецца, самі сябры камісій падзелены на першую і другую змены. Яна так мне і сказала:”У маёй палавіне дня, то бок у другой змене, прагаласавалі 42 чалавекі (назіранне дало за гэты час дакладненька 19 чалавек), а, як мне паведаміў старшыня камісіі, у першай палавіне прыйшлі на ўчастак і прагаласавалі яшчэ 56. Вось так і выйшла цыфра 98”. І далей у гэтай цудадзейнай формуле “элегантных перамогаў” найважнейшы складнік – гэта адносна не нізкія пасады старшыняў выбарчых камісій. Напрыклад, я ведаю такога былога намесніка дырэктара па ідэалогіі на адным з мінскіх заводаў, які, па-першае, быў у свой час зафрахтаваны на вучобу ў спецшколе па адрасе Змітрака Бядулі 2 (каля кіно “Мір”), іх туды ў савецкія часы набіралі пасля заканчэння ВНУ ды тэхнікумаў, каб потым рабіць зь іх сакрэтных супрацоўнікаў у розных прадпрыемствах ды ўстановах. Мне аднойчы ў савецкія часы трапіўся такі, дык распавёў, што яны (гэта іх так навучалі) – вока гасударава, якое вядзецца з даўніх часоў яшчэ за Івана Грознага, і што “ад іх, насамрэч, залежыць усё жыццё ў краіне”. А ім за гэта робіцца вялікая палёгка ў іх асабістым жыцці: і добрая пасада, і кватэра, і ўсе жыццёвыя выгоды. Такі савецкі правобраз нямецкай “Штазі”. Яны і ёсьць, і, нібыта іх няма. Зараз яны доўжаць сваё салодкае існаванне. А па-другое, ён пасля пасады нам. дырэктара па ідэалогіі на адным з менскіх заводаў атрымаў пасаду, дзе ўжо зарабляў 3000 даляраў за месяц. Дык такія, вядома ж, будуць добра працаваць на ўтрыманне ўлады, якая іх салодка корміць.
- 4-ы (пятніца, 23 красавіка) – па назіраннях – 42, па ПРАТАКОЛЕ – 45. У гэты дзень прыйшоў даволі сымпатычны чалавек веку прыблізна 50 гадоў. На маё пытанне аб мэце яго прыходу ды размовы са старшынёй камісіі Касціневічам Анатолям Уладзіміравічам ён прадставіўся Фёдарам Іванавічам і патлумачыў мэту прыхода – дапамагчы чым будзе трэба Анатолю Уладзіміравічу, бо працуе на НВА Цэнтр. У размове ён выказаўся, што запісаная ў ПРАТАКОЛЕ лічба нічога не вырашае. Прыйшлося яму патлумачыць, што на сёння тут не лічбы галоўнае, а сама абкатка ды ўдасканальванне механізма выбарчых падробак, або памылак. Крыху пазьней, праходзячы побач з размаўляючымі паміжсобку Фёдарам Іванавічам, старшынёй камісіі №19, дырэктарам Гімназіі №33 Якубоўскай Аксанай Барысаўнай і старшынёй камісіі №17 Касціневічам Анатолям Уладзіміравічам, пачуў, як Аксана Барысаўна сказала: “Ну, мы же должны помогать своим”.
Тут ужо я мог абагульніць свае назіранні: 1) старшынямі камісій мусяць быць такія невялічкія начальнічкі, якія надта ж хочуць захаваць сваё становішча; 2) сябрамі камісіі мусяць быць іх прамыя падначаленыя, каб таксама дбалі пра свой заўтрашні дзень – бо зрабіўшы не тое, чаго ад іх патрабуе начальнік, вядома ж, баісся атрымаць лупцоўку па працы і заробках; 3) сябраў камісіі трэба мець розных у першай і другой зменах – тады лічбаю за дзень кіруе толькі старшыня. А ўвогуле пад час гэтых галасаванняў ідзе гульня камісіі супраць назіральнікаў. Лік гульні – гэта лічбы ў ПРАТАКОЛЕ і ва ўласных запісах назіральнікаў. Задача старшыні камісіі - абавязкова абгуляць назіральнікаў. Нават праз прамое нахабства.
- 5-ты – субота – па назіраннях датэрмінова прагаласавалі 20 чалавек на першай змене, на другой наш назіральнік захварэў і адсутнічаў, па ПРАТАКОЛЕ – 85.

Алег Гаеўскі. Пенсіянер.
Прабачце, што да гэтай публікацыі нібыта не ў тэму.

Адказаць
0 +
alx, 10:33, 29.04

Спадарыни, ганаруся вашай працай;

шыфруйце свае дыски з дапамогай truecrypt.org
шыфруйце свой интэрнет цераз torproject.org

Посьпехау вам и надалей!

Адказаць
0 +
MaxRusak, 11:34, 29.04

В свете последних событий, которые также описанны в этой статье, настоятельно рекомендую убрать с сайта www.charter97.org счетчики Акавиты и Открытого контакта, чтобы спецслужбы не смогли через них доступ к ip-адресам и перемещениям посетителей по сайту Хартии-97

Адказаць
0 +
Аляксандр Палешчук, 12:13, 29.04

Дай Божухна вам усім моцнага здароў'я, добрага псіхалагічнага стану. Ведайце, інтэлегенцыя беларускамоўнай радзімы на вашым баку.

Адказаць
0 +
Cor@x, 12:20, 29.04

Улыбнуло про зарядку для ноута:) Кулхацкеры, е..ть! А вообще да - спецы там еще те... Гыгы)))

"Чисти логи, в рот мне ноги, по утрам и вечерам!" (c)

Адказаць
0 +
svet_april, 12:53, 29.04

Ой, а как это они системники унесли, а не мониторы!!!)))... Даже удивилась))

Адказаць
0 +
змагар, 13:19, 29.04

Радуйтесь, что менты такие тупые, представьте, чтобы было, если бы они были еще и с мозгами

Адказаць
0 +
Cor@x, 16:27, 29.04

svet_april, 12:53, 29.04
Ой, а как это они системники унесли, а не мониторы!!!)))... Даже удивилась))
----------------------------------------------
Ага-ага! Такие обычно монитор компьютером называют, а системник - процессором. :)
Мот они подумали, что "процессор" все-таки главнее "компьютера"? :)))

Адказаць
0 +
Штюрлиц, 16:06, 5.05

"как оказалось, восстановить все уничтоженные мной файлы эксперт оказался не в состоянии. Зато эксперт в своем заключении тоже выразил недовольство тем, что при обыске не изъяли «зарядник», а батарея у ноутбука была разряжена, и он не смог его включить." - НУ И НУ!!! НУ И ЭКСПЕРТ!!! КОГДА Ж ПЕРЕСТАНУТ ТО НАБИРАТЬ НА РАБОТУ РОДСТВЕННИКОВ, ОДНОСЕЛЬЧАН И Т.П.? )) ИЛИ ЭКСПЕРТ ПРОСТО НЕ ХОТЕЛ?! ;-)

Адказаць
0 +
Sergei-One, 20:18, 19.05

Руки прочь от сайта, уЗУРПАТОРЫ !!!!!

Адказаць
0 +
Патриотка, 8:46, 20.05

Спасибо Олегу Гаевскому за правду о выборах, он поведал нам каким образом мы выберем того же самого в очередной раз! Просто безнадега какая-то получается. Все эти отвественные товарищи на выборах творят черные дела против своего народа, пожалуй еще хуже , чем те же тупые МВДэшники, и всякие разговоры с ними бессмыслены- свое корыто дороже всего белорусского народа, своей страны,где будут жить их же дети! Пацукi !Будут хорошо жить при любой власти. Только если верить православию- то гореть им в аду!

Адказаць
0 +
Mike, 9:34, 24.05

Большинство ментов это ламеры из глухой деревни

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны