13 траўня 2024, панядзелак, 23:14
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 22
0 +
Васіліна, 10:26, 22.08

Прыгожая царква! А што яшчэ ў Пружанах можна паглядзець, калі паехаць наведаць Паўла?

Адказаць
0 +
мда, 10:57, 22.08

Пружанскі палацык ака сядзіба Швыкоўскіх. Касцёл ды царква. Больш там нічога цікавага няма.

Адказаць
0 +
А, 11:25, 22.08

На самай справе тут нейкая памылка: Севярынец наведвае не Сабор А. Неу'скага, а Спаса-Прыабражэнскую царкву, якая знаходзiцца на вул. Горка.

Адказаць
0 +
Я, 12:22, 22.08

на вул. Горка - гэта на могілках? Ёсць жа яшчэ адна царква - бліжэй да Купліно, на вуліцы Палявой, здаецца, ля Царскага сяла...

Адказаць
0 +
А, 12:28, 22.08

Так, на могiлках. Павал наведвае менавiта гэту царкву, а не Сабор i не тую, што знаходзiцца ля Куплiно. Дарэчы, ты з Пружан?

Адказаць
0 +
Я, 12:37, 22.08

Родам з Пружанаў.

А на конт царквы, думаю, чалавек мае права выбіраць тую царкву, дзе яму падабаецца святар і працэсія

Адказаць
0 +
А, 12:12, 22.08

У нас могiлкi ёсць у Пружанах цiкавыя, старажытныя. Хоця горад i невялiкi, але паглядзець ёсць на што!

Адказаць
0 +
Васіль, 12:21, 22.08

па дарозе яшчэ можна заехаць у палац Сапегаў у Ружанах. Там на браме "Пагоня" вісіць, па дарозе з Ружанаў да Купліна можна паспрабаваць заскочыць да бадай адзінага дакладна вядомага месца масавага пахавання паўстанцаў Кастуся Каліноўскага, дзе стаяў старажытны помнік, а пасля растрэлу Лукашэнкаўскай арміяй стаіць новы помнік з граніту. Дарэчы, 8 кастрычніка спаўняецца 11 год з моманта апошняга аднаўлення помніка...

Адказаць
0 +
А, 12:33, 22.08

У вёсцы Ласасiн быу атрад калiноу'цау'. Дарэчы, я у' газеце бачыла, што там служылi малебен.

Адказаць
0 +
мда, 12:51, 22.08

Тады ўжо і ў Косава завітаць. На сядзібу Касцюшкі паглядзець ды палац Пуслоўскіх наведаць. Яго зараз таксама аднаўналяюць.

А брама на палацы Сапегаў сапраўды добра зроблена. З Пагоняй !!! Бадай, таму што грошы на рэканструкцыю часткова давалі нашчадкі...

Адказаць
0 +
АРоЛ, 13:47, 22.08

Тады ўжо завітаць і да народнага майстра Мікалая Тарасюка, каб набыць фігурку з выяваю чалавека, падобнага да Лукашэнкі і надпісам "Лягчэй на каньках катацца чым хазяйствам занімацца"...

Адказаць
0 +
zZZz, 10:36, 22.08

Пусть отдохнет Северинец от оппозиционной жизни)) Выглядит кстати он очень даже неплохо, лицо круглое... картошечка там, молочко..не погибнет))

Адказаць
0 +
А, 12:18, 22.08

Павал выдатна трымаецца! Да яго часта прыязджаюць родзiчы, сябры! Думалi, закiнуць у глуш - нiхто не знойдзе! Не-е-е!

Адказаць
0 +
weschtiy, 10:41, 22.08

держись Павел!

Адказаць
0 +
fora, 11:04, 22.08

О, нормально, здоровчик! ДАже к заключению можно относиться позитивно, общаться с людьми и говорить им правду. Удачи, Павел!

Адказаць
0 +
Анна, 11:06, 22.08

Держись Павел!Люди умные поймут и помогут.Вот только не надо чтоб лукашисты знали, что люди к тебе относятся хорошо.Им это как ножом по горлу.А простые люди всё поймут.Удачи!

Адказаць
0 +
вітаю!, 11:17, 22.08

ну засталося Павал жаніцца на пружанскай дзяўчыне..і будзе ан берасцейшчыне празднік!...

Адказаць
0 +
Я, 12:24, 22.08

А ці ходзяць у пружанскія праваслаўныя цэрквы маладзіцы, каб яму там была магчымасць пазнаёміцца?

Адказаць
0 +
jd, 12:53, 22.08

" многие предприятия и организации Пружан отказались дать ему работу", до чего ж, уже бояться люди дальше некуда.

Адказаць
0 +
Микола, 13:19, 22.08

Правильно в народ пошел !

Адказаць
0 +
Nikki, 15:17, 22.08

На фото собор Александра Невского.Кроме того в Пружанах имеется аквапарк,ледовый дворец,много-много ферм и агрогородков.А Ф/Х Бордо,на самом деле очень дажет сильное,директора знаю ,которому ничто человеческое очень дажет не чуждо.Плюс природа,что еще нужно ,дабы отдохнуть какое-то время

Адказаць
0 +
мазайка, 18:59, 22.08

такой серый совок. домики беседки синие с желтым обручи пополам

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны