27 красавiка 2024, Субота, 2:51
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

«Государевы люди»

9

Мы даўно жывём у краіне для службовага карыстаньня.

Каментары 9
+35 +
федот, 15:24, 7.02

так и есть. любая ментовская сошка выше Конституции. Мне такое гос-во не надо. ПШЕЛ ВОН лукашенко!!!

Адказаць
+27 +
bronek, 16:27, 7.02

что тут непонятного? любая сошка. мелкая или крупная. будет служить тому, кто её назначил, а поскольку в Беларуси выборных должностей нет, то и удивляться тут, особенно неприходится.

,

Адказаць
+25 +
Анатолий, 16:46, 7.02

«мы — гасударавы людзі»

По конституции вся власть в стране принадлежит народу, который выбирает руководителя - президента.
Президент назначает исполнительную власть, которая почему то начинает величать президента государем.
Если президенту это нравится, то он не достоин оказанного ему народного доверия.

Адказаць
+9 +
Дичковский, 16:48, 7.02

Уважаемый Сергей, термин "государевы люди" неверен. Его обычно произносят с гордостью русские монархисты, коммунисты, т.н. казаки и прочие ошметки истории, чтобы скрыть сущностное значение этих двух слов. По правде же оно такое -- государевы холопы. Холопы, а не люди...
Не гоже вам возвышать их достоинство.

Адказаць
+20 +
белка, 17:35, 7.02

Боже, дай нам силы освободиться от этого ярма.

Адказаць
+27 +
....ю, 18:34, 7.02

Ничему не удивляюсь ...Обыкновенный советский колхозный порядок...

Адказаць
+14 +
dth, 19:13, 7.02

Сапраўды так: "для службовага карыстання". Пайшлі мы аднойчы ўскладаць кветкі да помніка Янкі Купалы. Шмат хто прыйшоў каб ушанаваць памяць паэта. Хлопцы былі з вялікімі сцягамі, а мы жанчыны - з маленькімі. І тут пачаўся хапун. Спачатку схапілі тых хлопцаў, што са сцягамі, потым хватаюць мяне, кіраўніка фронта не чапаюць, я нават узганарылася гэтым, думаю: што я за такая асоба, што мяне, радавую апазіцыянерку схапілі ў ліку першых. Потым пачалі хапаць усіх астатніх, у тым ліку і кіраўніка фронту, які быў з кветкамі і не ўспеў нават іх ускласці ля помніка. І потым, калі мы сталі праводзіць "разбор палётаў" адна жанчына чула каманду: браць тых, хто са сцягамі, потым са сцяжкамі і, нарэшце ўсіх астатніх. Вось такія разнарадкі: для службовага карыстання пішуцца гасударавымі людзьмі для служкаў рэжыму, а тыя імі адпаведна карыстаюцца. Не пра які закон тут не можа быць гаворкі, бо калі ўскладанне кветак - гэта злачынства, дык гасударавы людзі, напэўна, хворыя на ўсю голаву.

Адказаць
+15 +
Дима, 19:37, 7.02

Какой Государь Центрально-Европейской Державы? Вор и распутник, убийца и побирушка! И на побегушках у него холуи и челядь.

Адказаць
+7 +
Зри в корень!, 21:09, 7.02

В переводе на наш язык "государевы люди" - это специальные люди, которые хрюкают у корыта". Что добавить к этому?

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны