19 May 2024, Sunday, 2:30
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories

Boycott to lies and treachery!

21

Member of the Belarusian Popular Front party Svyatlana Lapitskaya withdrew her candidature just in the office of the Zhodzina district electoral commission and refused to register its initiative group. Lapitskaya called on everyone to express distrust to the Central Election Commission, the current regime and do not visit ballot stations.

Comments 21
0 +
Сяржук, 11:56, 1.08

Все верно, так следует поступить всем кандидатам от демократических списков, причем следует это сделать заранее, как минимум за две недели, чтобы успеть донести данную информацию. Причем все всю агитацию в случае регистрации использовать исключительно на бойкот. В противном случае, это будет очередной глупостью.
Досрочным так называем выборам в палатку скажем нет. Отдыху дома на даче, дома, скажем да, выборам в палатку нет.

Reply
0 +
48, 13:51, 1.08

da,eto o4evidno-luka govorit odno,a delaet drugoe,dumayu pered viborami nuzna bilo reshit' vsej oppozizii-esli idti,to na kakih uslovijah,esli bajkotirovat'-to toze vmeste.tolko tak mozno 4ego to dobit'sya....po4emu oppozizija ne smogla dogovorit'sya?

Reply
0 +
Сьвятлана, 14:02, 1.08

Зьвяртаюся да вэбмайстра ці рэдакцыі - прашу прабачэньне, шаноўныя, у Вашым артыкуле атрымалася пэўная блытаніна - што тычыцца ўзгадкі пра Эўрапейскую кааліцыю. Бо я, Сьвятлана Лапіцкая, ня маю дачыненьня да ейнай працы. А вылучалася я ад Партыі БНФ праз АДС Беларусі ... Рэгістраваць ініцыятыўную групу адмовілася з прычынаў дакладна пазначаных у звароце. Тут усё дакладна. Прашу выправіць недарэчнасьць. Дзякуй.

Reply
0 +
Аляксей ад імя Народу, 14:51, 1.08

Мы - не група жаўнераў у касках,
Мы - не статак, не зомбі, не зброд ...
Старажытны, славуты й моцны -
Сваіх продкаў варты народ!

А Беларусь - будзе вольнай!!!

Reply
0 +
Дрыгавіч, 17:00, 1.08

Падпісваюся пад кожным словам спадарыні Сьвятланы!

Reply
0 +
rok, 17:25, 1.08

Только так!!!!!!!!!!!!!

Reply
0 +
Svolka, 17:38, 1.08

Дзякуй спадарыня Сьвятлана за зварот.

Reply
0 +
Paulyk, 17:53, 1.08

Галасуем за кандыдата "Байкот"!

Reply
0 +
Фрабел., 18:16, 1.08

А чаму ж падобных ЗВАРОТАЎ мы не чуем ад усіх так званых дэмакратычных "лідэраў", ад аб'яднанага дэмакратычнага саюзу,
ад усіх сумленных беларусаў ??? Чаму ???!!! Дзе ж ваша сумленьне ? Чаму вы ўдзельнічаеце ў фальшывым лукашэнкаўскім шоў ? А-у, спадары Статкевічы, Лябедзькі з Вячоркамі !!! Што вы можаце сказаць у адказ на зварот паважанай Святланы ??? А ??? А мо Беларусь для вас не на першым плане ? У чым вы можаце запярэчыць гэтаму звароту ?
Вось наша салідарнасць па-беларуску ! Не веру, што мы пачуем
ад такіх "патрыётаў" падобны зварот.

Reply
0 +
про, 18:17, 1.08

Позор лукашистам!

Reply
0 +
Несьцерка, 19:21, 1.08

Так можа заяўляць толькі прыгожая і моцная жанчына.
Дзякуй Вам, сп. Сьвятлана Лапіцкая, за прынцыповасьць. Сваім таленавітым адказам дыктатуры, Вы пераймаеце ініцыятыву ў дыктатурных пустабрэхаў ("ідэолягаў"). Сапраўдныя і чыстыя сэрцы не могуць не адгукнуцца на Праўду, выяўленую ў гэткім звароце. Тэкст варты шырокага распаўсюду ў фармаце, як мы распаўсюджваем улёткі...
Шчыра дзякуй за мужнасьць і вытанчанасьць, Партыя БНФ!

Reply
0 +
Reagan W. R. (USA, Washington D. C. the White House), 20:02, 1.08

Все на Бойкот! Бойкот нелегитивным выборам!

Reply
0 +
VIktor, 21:09, 1.08

UMNICA!!!!!!!!!!!!!!Jedinstvennoie zdravoie i pravilnoie obraszenie.Kak prijatno,czto v strane jest NASTOJASZIE grazdane.Spasibo vam SVETLANA!!!! iz spiska ODS hot-by jieszie byla para-trojka takih liderov,to,dejstvitelno,czto-to by mozno bylo izmenit!

Reply
0 +
проста выбаршчык, 1:11, 2.08

Можна зразумець эмацыйны зварот спадарыні Лапіцкай, але не зразумела дзе скаардынаваная пазыцыя партыі БНФ? Ці не павінны былі б сябры партыі дзейнічаць паводле ўзгодненага плану? Калі здымаць кандыдатуры, дык трэба здымаць усім, альбо ўсім ісьці да канца. А то атрымліваецца: хто ў лес, а хто па дровы...

Незразумела якія наогул мэты ставіць партыя БНФ прымаючы удзел у гэтай выбарчай кампаніі? Але больш за ўсё гэтыя мэты відавочна не зразумелыя шараговым яе сябрам, калі яны самастойна прыймаюць рашэньні, якія павінны былі б прыймацца партыйным кіраўніцтвам, або Соймам.

Reply
0 +
Петр, 3:08, 2.08

ничего не понимаю, что написано....
давайте русский...
белорусский со школы уже забыл..
серьезно..

Reply
0 +
Крывіч , 14:29, 2.08

Толькі смелыя Беларусы могуць заклікаць да байкота. Бо заклік да байкоту гэта выклік хунце якая акупавала Беларусь! Байкот гэта мяжа якая падзяляе сумленьне і здраду, смеласьць і баязлівасьць, гэта мяжа паміж Беларусамі і беларускім насельніцтвам.
Толькі агульны байкот выратуе Беларускі народ ад ганьбы!

Reply
0 +
Ми, 21:00, 2.08

В Азейбарджане оппозиция отказалась от участи в президентских выборах!!!

Почему мы боимся сделать того же но всего лишь на парламентских "выборах"? Тем более все понимают, что это будет такое... БОЙКОТ!!!!

Reply
0 +
ммм, 22:00, 2.08

тольки закликать да байкоту усим, хто проти выбарав, братов, друзей,саседзев як я раблю, хай будзе други тур

Reply
0 +
дима, 0:10, 3.08

сегодня дали список газетенок, где можно разместить предвыборную агитацию.Посто смешно, там нет даже "Советской Беларуси". НУ уж НЕТ! В каких газетах нас поливают грязью ,пусть те и дадут подтереться! Обещал АГЛы дать нам по морде по телеканалу ОНТи БТ, давайте время на агитацию там же.Необходимо настаивать на равных условиях, если можно конечно говорить о равенстве- 5минут за четыре года, против 24 часа ежедневно в течении 14 лет.

Reply
0 +
Цярэшка, 12:00, 3.08

Крута наконт "Мы Ліцьвіны!" Пад такім воклічам куды хош пойду!

Reply
0 +
Фрабел., 13:32, 3.08

Той хто ідзе на "выбары" і агітуе людзей - ёсць не толькі здраднік,
гэта людзі, зарабляюць на палітыке, бо адпрацоўваючы гранты заходніх гаспадароў, яны не вядуць самастойнай палітыкі, а выконваюць загады тых, хто ім плоціць і заказвае "музыку", вось чаму яны супраць БАЙКОТУ, бо для іх Беларусь не на першым плане, а грошы. Гэта такія статкевічы, лябедзькі з вячоркамі і падобныя дзеячы, вось чаму няма ў нас салідарнасьці і вынікаў барацьбы супраць фашыстоўскай улады. ГАНЬБА !!!

Reply