18 красавiка 2024, Чацвер, 10:05
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

Байкот – падману і здрадзе!

21

Прадстаўніца Партыі БНФ Святлана Лапіцкая наўпрост у памяшканні Жодзінскай акруговай выбарчай камісіі адмовілася ад удзелу ў выбарах у "парламент" і дэманстрацыйна не стала рэгістраваць сваю ініцыятыўную групу. У сваім адкрытым звароце Лапіцкая заклікала ўсіх выказаць недавер Цэнтравыбаркаму, цяперашняму рэжыму і не хадзіць на ўчасткі для галасавання.

Каментары 21
0 +
Сяржук, 11:56, 1.08

Все верно, так следует поступить всем кандидатам от демократических списков, причем следует это сделать заранее, как минимум за две недели, чтобы успеть донести данную информацию. Причем все всю агитацию в случае регистрации использовать исключительно на бойкот. В противном случае, это будет очередной глупостью.
Досрочным так называем выборам в палатку скажем нет. Отдыху дома на даче, дома, скажем да, выборам в палатку нет.

Адказаць
0 +
48, 13:51, 1.08

da,eto o4evidno-luka govorit odno,a delaet drugoe,dumayu pered viborami nuzna bilo reshit' vsej oppozizii-esli idti,to na kakih uslovijah,esli bajkotirovat'-to toze vmeste.tolko tak mozno 4ego to dobit'sya....po4emu oppozizija ne smogla dogovorit'sya?

Адказаць
0 +
Сьвятлана, 14:02, 1.08

Зьвяртаюся да вэбмайстра ці рэдакцыі - прашу прабачэньне, шаноўныя, у Вашым артыкуле атрымалася пэўная блытаніна - што тычыцца ўзгадкі пра Эўрапейскую кааліцыю. Бо я, Сьвятлана Лапіцкая, ня маю дачыненьня да ейнай працы. А вылучалася я ад Партыі БНФ праз АДС Беларусі ... Рэгістраваць ініцыятыўную групу адмовілася з прычынаў дакладна пазначаных у звароце. Тут усё дакладна. Прашу выправіць недарэчнасьць. Дзякуй.

Адказаць
0 +
Аляксей ад імя Народу, 14:51, 1.08

Мы - не група жаўнераў у касках,
Мы - не статак, не зомбі, не зброд ...
Старажытны, славуты й моцны -
Сваіх продкаў варты народ!

А Беларусь - будзе вольнай!!!

Адказаць
0 +
Дрыгавіч, 17:00, 1.08

Падпісваюся пад кожным словам спадарыні Сьвятланы!

Адказаць
0 +
rok, 17:25, 1.08

Только так!!!!!!!!!!!!!

Адказаць
0 +
Svolka, 17:38, 1.08

Дзякуй спадарыня Сьвятлана за зварот.

Адказаць
0 +
Paulyk, 17:53, 1.08

Галасуем за кандыдата "Байкот"!

Адказаць
0 +
Фрабел., 18:16, 1.08

А чаму ж падобных ЗВАРОТАЎ мы не чуем ад усіх так званых дэмакратычных "лідэраў", ад аб'яднанага дэмакратычнага саюзу,
ад усіх сумленных беларусаў ??? Чаму ???!!! Дзе ж ваша сумленьне ? Чаму вы ўдзельнічаеце ў фальшывым лукашэнкаўскім шоў ? А-у, спадары Статкевічы, Лябедзькі з Вячоркамі !!! Што вы можаце сказаць у адказ на зварот паважанай Святланы ??? А ??? А мо Беларусь для вас не на першым плане ? У чым вы можаце запярэчыць гэтаму звароту ?
Вось наша салідарнасць па-беларуску ! Не веру, што мы пачуем
ад такіх "патрыётаў" падобны зварот.

Адказаць
0 +
про, 18:17, 1.08

Позор лукашистам!

Адказаць
0 +
Несьцерка, 19:21, 1.08

Так можа заяўляць толькі прыгожая і моцная жанчына.
Дзякуй Вам, сп. Сьвятлана Лапіцкая, за прынцыповасьць. Сваім таленавітым адказам дыктатуры, Вы пераймаеце ініцыятыву ў дыктатурных пустабрэхаў ("ідэолягаў"). Сапраўдныя і чыстыя сэрцы не могуць не адгукнуцца на Праўду, выяўленую ў гэткім звароце. Тэкст варты шырокага распаўсюду ў фармаце, як мы распаўсюджваем улёткі...
Шчыра дзякуй за мужнасьць і вытанчанасьць, Партыя БНФ!

Адказаць
0 +
Reagan W. R. (USA, Washington D. C. the White House), 20:02, 1.08

Все на Бойкот! Бойкот нелегитивным выборам!

Адказаць
0 +
VIktor, 21:09, 1.08

UMNICA!!!!!!!!!!!!!!Jedinstvennoie zdravoie i pravilnoie obraszenie.Kak prijatno,czto v strane jest NASTOJASZIE grazdane.Spasibo vam SVETLANA!!!! iz spiska ODS hot-by jieszie byla para-trojka takih liderov,to,dejstvitelno,czto-to by mozno bylo izmenit!

Адказаць
0 +
проста выбаршчык, 1:11, 2.08

Можна зразумець эмацыйны зварот спадарыні Лапіцкай, але не зразумела дзе скаардынаваная пазыцыя партыі БНФ? Ці не павінны былі б сябры партыі дзейнічаць паводле ўзгодненага плану? Калі здымаць кандыдатуры, дык трэба здымаць усім, альбо ўсім ісьці да канца. А то атрымліваецца: хто ў лес, а хто па дровы...

Незразумела якія наогул мэты ставіць партыя БНФ прымаючы удзел у гэтай выбарчай кампаніі? Але больш за ўсё гэтыя мэты відавочна не зразумелыя шараговым яе сябрам, калі яны самастойна прыймаюць рашэньні, якія павінны былі б прыймацца партыйным кіраўніцтвам, або Соймам.

Адказаць
0 +
Петр, 3:08, 2.08

ничего не понимаю, что написано....
давайте русский...
белорусский со школы уже забыл..
серьезно..

Адказаць
0 +
Крывіч , 14:29, 2.08

Толькі смелыя Беларусы могуць заклікаць да байкота. Бо заклік да байкоту гэта выклік хунце якая акупавала Беларусь! Байкот гэта мяжа якая падзяляе сумленьне і здраду, смеласьць і баязлівасьць, гэта мяжа паміж Беларусамі і беларускім насельніцтвам.
Толькі агульны байкот выратуе Беларускі народ ад ганьбы!

Адказаць
0 +
Ми, 21:00, 2.08

В Азейбарджане оппозиция отказалась от участи в президентских выборах!!!

Почему мы боимся сделать того же но всего лишь на парламентских "выборах"? Тем более все понимают, что это будет такое... БОЙКОТ!!!!

Адказаць
0 +
ммм, 22:00, 2.08

тольки закликать да байкоту усим, хто проти выбарав, братов, друзей,саседзев як я раблю, хай будзе други тур

Адказаць
0 +
дима, 0:10, 3.08

сегодня дали список газетенок, где можно разместить предвыборную агитацию.Посто смешно, там нет даже "Советской Беларуси". НУ уж НЕТ! В каких газетах нас поливают грязью ,пусть те и дадут подтереться! Обещал АГЛы дать нам по морде по телеканалу ОНТи БТ, давайте время на агитацию там же.Необходимо настаивать на равных условиях, если можно конечно говорить о равенстве- 5минут за четыре года, против 24 часа ежедневно в течении 14 лет.

Адказаць
0 +
Цярэшка, 12:00, 3.08

Крута наконт "Мы Ліцьвіны!" Пад такім воклічам куды хош пойду!

Адказаць
0 +
Фрабел., 13:32, 3.08

Той хто ідзе на "выбары" і агітуе людзей - ёсць не толькі здраднік,
гэта людзі, зарабляюць на палітыке, бо адпрацоўваючы гранты заходніх гаспадароў, яны не вядуць самастойнай палітыкі, а выконваюць загады тых, хто ім плоціць і заказвае "музыку", вось чаму яны супраць БАЙКОТУ, бо для іх Беларусь не на першым плане, а грошы. Гэта такія статкевічы, лябедзькі з вячоркамі і падобныя дзеячы, вось чаму няма ў нас салідарнасьці і вынікаў барацьбы супраць фашыстоўскай улады. ГАНЬБА !!!

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны