21 декабря 2025, воскресенье, 22:48
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 15
0 +
Ігар Салавей, Польшча, 21:36, 16.11

Змаганьне за свае правы і свабоды - гэта ў сумленьні кожнага чалавека. Не слухаючы свае сумленьне - гэта забойства самога сябе. І такім чынам чалавек пераўтвараеца ў быдла.
Зараз моладзь у эпіцэнтры змаганьня, і толькі моладзь здолее перамагчы Лукашэнкаўскую пачвару, Лукашэнкаўскі фашызм і ўзурпацыю.

І сёньня Дзень салідарнасьці з беларусамі!

Толькі ў салідарнасьці наша перамога! Так будзем разам, сёньня і заўжды! Верым у адну перамогу, верым у адну свабоду, верым у Беларусь! Змагаемся і перамагаем, прагнем і здабываем!

Жыве вечна наша Беларусь!

Ответить
0 +
Andr, 23:42, 16.11

хотелось бы верить в светлое будущее, но видимо без снайпера наступит оно нескоро...

Ответить
0 +
Amkar, 0:01, 17.11

Я лiчу, што акцыю мазырскiх школьнiкаў павiнны падтрымаць школьнiкi, студэнты па ўсёй Беларусi. Толькi разам мы можам што-небудзь зрабiць супраць адмены льгот. Нельга чакаць апошняга мамента, калi усё будзе прынята.

Ответить
0 +
Моника, 1:47, 17.11

Милые дети, держитесь! Жалко вас до слез, но какие же вы молодцы!!! Держитесь! Мы гордимся Вами!

Ответить
0 +
Елена, 3:14, 17.11

А взрослые "памяркоуныя" ( то бишь родители) как всегда промолчали...

Ответить
0 +
Ігар Салавей, Польшча, 4:33, 17.11

Колькі затрымалі, 25 школьнікаў? І яны гэта лічаць дасягненьнем? Зьверы, на дзяцей кідаюца!

Затрымлівайце і мяне, я далучаюся да акцыі, бо я супраць адмены льгот!
Затрымлівайце і судзіце, бо я супраць узурпатара Лукашэнка!
Арыштоўвайце і забівайце, бо мяне не перавыхаваць!

Дык што азначаюць іхнія затрыманьні? Перапіс, адціск пальцаў, фота... і што?
Тыя, хто патрапіў у лапы ворганаў прымуса, яшчэ больш упэўнены ў сваіх ідэях!

Хлопцы малайцы, выказалі свае права!
Зараз ня трэба страху, толькі трымацца і верыць!
Для іх гэта быў сёньня цяжкі дзень, так падтрымаем маральна наша будучае пакаленьне! Мы салідарны з нашымі маладымі Беларусамі!
Малайцы, Вы нашыя маладыя героі!

Жыве наша маладая Беларусь!

Ответить
0 +
Сергей, 9:55, 17.11

Полностью согласен с Andr, 23:42, 16.11 !!!
Только снайпер!!!
Куда ложить деньги?

Ответить
0 +
Хведар™, 12:21, 17.11

Малайцы!Ганарыцца патрэбна імі!Трымайцеся,хлопцы ды дзяучаты-вы гонар нашай Радзімы!!!

Ответить
0 +
Realist, 13:53, 17.11

Цяперашні рэжым не ўпершыню ваюе зь дзецьмі. Успомніце хаця б закрыцьце Коласаўскага ліцэю ў 2003 г. і справы па палітычных артыкулах КК супраць непаўнагадовых Насты Палажанка, Івана Шылы і г.д. Так што нічога прынцыпова новага ў дзеяньнях улады няма. Аднаму дзіўлюся: чарговая злачынная дурата адбылася акурат у час, калі ў нашага Усенароднаабранага і без таго вялікія непрыемнасьці з-за наяўнасьці ў краіне палітвязьняў і адсутнасьці палітычных свабод, г. зн., у вельмі неспрыяльны для скандальных рэпрэсіяў час. Пэўна, "вертыкаллю" ўжо не ўдаецца зладжана кіраваць з аднаго цэнтру. Пачаўся крылоўскі "квартэт".

Ответить
0 +
Микола, 6:00, 18.11

Вельми добрая акцыя! 16- так трымаць!Малайцы хлопцы! Палитвязьмям трэба свабода! А милицыяты - сапраудныя АДМАРОЗКИ! Ганьба рэжыму!!!

Ответить
0 +
ВОУК, 10:06, 18.11

Что творится у нас в стране! С детьми уже воюют.
Родина моя, ты сошла с ума.Покажите мне еще одну такую страну

Ответить
0 +
Олег, 18:54, 18.11

Наша милиция все больше и больше превращается в клоунов.Делать наверно нечего,как за детьми гоняться.ПОЗОР!!!

Ответить
0 +
Алексей, 9:25, 19.11

Не хватает только волны арестов в детских садах и роддомах.

Ответить
0 +
Паулюк Багрым, 9:44, 19.11

Хлопцы малайцы - дзяучаты яшчэ болей !!!

Ответить
0 +
Малый, 10:02, 19.11

А где же раньше были студенты и школьники? Например, когда проводился референдум о пожизненом правлении Лукашенки, - почему они тогда ещё не вышли на улицы? Или когда выборы Презинта проходили. Чего они тогда не выразили свой протест? Теперь поздно уже. Машина Лукашенки уже работает полным ходом. Лукашенко уже создал все условия, чтобы грабить народ.

Иначе как объяснить его желание править вечно? Прямо-таки БОГ ЛУКАШЕНКО.

Лично мне не жалко бабушек, дедешек и студентов. Они саби себе выбрали Президенты. К чему теперь эти протесты? Ну а дети... Их родители тоже выбирали Лукашенку. Так что... каждый народ достоин того, что он имеет.

Ответить