3 ноября 2024, воскресенье, 1:47
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 8
0 +
Korj, 17:56, 23.01

"Калі не будзе прадпрынята рэальных крокаў па змене заканадаўства – перш за ўсё, выбарчага - усе словы аб «гатовасці» не маюць ніякай вагі."

Дык усе словы Лянарчыча і іншых эўрабюракратаў маюць вагі не болей - а дзеяньні іх бачныя - адмова IBB БХД, крэдыты луке, зьняцьцё забароны на выезд лукоўцам, пры забароне шэраговым беларусам праз візы.
Пасядзелі вінцучкі, у стотысячны раз паплакаліся чынушы эўрапейскаму, той сказаў пра разумнае-добрае-вечнае, а як нічога не зьмянялася, гэтак і ня зьменіцца.
Дарэчы, а дзе Баршчэўскі? Яму ўжо надакучыла гуляць у гэтую гульню - зноў адыйшоў ад спраў? Дык нашто браўся?

Ответить
0 +
ho_no_lulu, 0:05, 24.01

The ODIHR final report says CLEARLY, that the elections in Belarus fell short of OSCE commitments.

This means: The authorities of Belarus - represented by the CEC - did NOT ABIDE the commitments, which were appointed early enought BEFORE the elections. ODIHR should start to speak clearly to the public - then it would not happen, what we have seen after the elections in September 2008: based on the unclear expressions of the pre-liminary election observation report of OSCE/ODIHR, the Belarusian media could tell the whole country: everything was fine during the election, everything was democratic, the OSCE/ODIHR have nothing to critisize.

What said the German Head of the OSCE mission in his conclusions, presented to the election observers? He said: If elections would happen in such a way in the country, where I come from, then I would feel deeply ashamed.

Ответить
0 +
Сяргей Панамароў, Клецк, 3:18, 24.01

"...Дарэчы, а дзе Баршчэўскі? Яму ўжо надакучыла гуляць у гэтую гульню - зноў адыйшоў ад спраў? Дык нашто браўся?"

Барщевский вынужден был на Съезде принять единственное правильное решение, согласившись, чтобы окончательно не расколоть партию.
Барщевский - умница, он не политик и не стратег, а потому ему эта "кака" порядком поднадоела. Тем более, когда под "боком" трутся многочисленные "помощнички", озабоченные "семейным" бизнесом и он прекрасно понимает, что в конце-концов его сожрут и не покраснеют.
...Как происходило и происходит с Милинкевичем??? Те, кто его выдвигал - предали и дожирают, совокупляясь с брендоносцами-коммунистами.

Ответить
0 +
Korj, 13:22, 24.01

А вось, аказваецца, што насамрэч адбылося (паводле РС):
"Паводле лідэра АГП Анатоля Лябедзькі, сёньня за подпісам пяці прадстаўнікоў апазыцыі накіравана заяўка ў Менгарвыканкам аб правядзеньні 8 лютага сходу на пляцоўцы каля Акадэміі навук альбо ў адным з цэнтральных паркаў. Спадар Лябедзька пасьля сустрэчы зь Янэзам Ленарчычам адзначыў:

“Падчас учорашняй сустрэчы з Уладзімерам Макеем ён цікавіўся сытуацыяй, што грамадзяне Беларусі ня могуць рэалізаваць права на заканадаўчую ініцыятыву, правесьці сход ініцыятыўнай групы. Макей абяцаў далучыцца да гэтага пытаньня і паспрабаваць разабрацца. Спадар Ленарчыч заявіў, што ён не хацеў бы, каб бачылі, як ён танчыць з урадам у той час, калі грамадзяне Беларусі ня могуць сабрацца на сход”."

То бок, гэтая "апазыцыя" выкарыстала прыезд кіраўніка БДІПЧ АБСЭ дзеля чаго? Дзеля таго, каб прадавіць праз луковую адміністрацыю нікому непатрэбны сход на марозе ў сьнезе "у адным з цэнтральных паркаў" - Дружбы народаў (ён жа сабачнік багналёр) ці яшчэ ў якім "100-летія октября"... Да гэтай нібыта акцыі застаецца два тыдні. Ніхто пра яе анічога не чуў, ніякай агітацыі не праводзілася, месца не вызначанае нават! Зара' я УПЭЎНЕНЫ, дазволяць на сабачніку, зьбяруцца там у сумётах 10 з паловай чалавек і ўсе паглядзяць чаго вартая "апазыцыя" і АБСЭ зразумее гэта як усенародную падтрымку лукі і поўнае нежаданьне беларусаў дэмакратызавацца! Гэткаю "падставу" вінцучкі-лебедькі не кожны дзень беларускаму народу робяць! Ведаеце як гэта завецца?
Правакатары і здраднікі.
ГАНЬБА!

Ответить
0 +
Люся, 13:26, 24.01

У Азербайджане выбарчае заканадаўства, як трэба. І што з таго? Аліеў забяспечыў сабе ўсе 90 %. Лёгка.

Ответить
0 +
Сяргей Панамароў, Клецк, 19:55, 24.01

"Люся, 13:26, 24.01
У Азербайджане выбарчае заканадаўства, як трэба. І што з таго? Аліеў забяспечыў сабе ўсе 90 %. Лёгка."

Дело не в Законе...
И в Беларуси, сегодняшним режимом, законы "слизаны" в основном с законов международных, развитых стран. Законы в Беларуси в основном как и у других...
Но здравомыслящие законы "подрихтованы" непрофессионалами, мярзотниками и государевыми прихлебателями, приехавшие в град-столицу из калгас-саугасау, а их "пахан" - дал "отмашку" на "добро", дважды износиловав Главный Закон республики.
И с каждым днем стремительно растет чиновничий цинизм, как и утрата ими профессиональных качеств. Чиновник трактует законы на свой манер и под свой копчик. Чиновник исполняет "телефонный закон", но не реальный, а их "батька" дает им наглядный пример по всем параметрам, как в "спасении" демографической ситуации насельництва без жен.., так и громогласно восхищается "красными" диктаторами, нацистской системой "крепкой власти" Гитлеровской Германии...

Второе - проблема с оппозиционными силами, вразброд мечущимися за многочисленной оравой "вечных лидеров", многократно показавшие свою недееспособность, но... алчность...
Народ Беларуси с каждым часом теряет доверие и надежду на реальное действие оппозиции, но окончательно убедилось в её слабости, никчемности, непорядочности...
Активу поднадоела "клоунада" с переодеваниями в дедушку Мороза, пиар-кампании одних и тех же ЛИЦ, мерзские сцены истерик самовлюбленных "вечных лидеров" и их "толкание локтями". пустопорожние челночные броски па-Европам...
В Беларуси множество прекрасных, образованных интеллектуалов, как среди среднего возраста. так и среди молодёжи, но... Кто-то имеет такт, но не желает участвовать в пустопорожних "толкотни-спектаклях", других "отвлекают" на свои сторонки многочисленные "лидеры" для своих личных амбициях, третьи - устают, плюют и выезжают за "бугор".

Ответить
0 +
Korj, 19:58, 24.01

Люся, "так то ж Турция, там тепло".
АБСЭ выдатна разумее, што не бывае выбараў без агітацыі, што выбары гэта адкрытая палітычная дыскуссія ў СМІ. У нафтакраінах яшчэ можна заткнуць народу рот кілбасой, а вось ва ўмовах імклівага абрынаньня луканомікі можна шмат чаго народу сказаць, каб нават да самага апошняга электарату дайшло, таму прынцыпова напрамак слушны - выстаўляць АБСЭ канкрэтныя зразумелыя ім прапановы й умовы - палітычны перасьлед, СМІ і выбары. Бо што казаць гансу пра гэнацыд беларусаў, пра зьнішчэньне нацыі, пра паўзучую акупацыю - ім гэта незразумела і не цікава. А вось ад канкрэтных прыкладаў і тэзаў унівэрсальнага кшталту пры ўсім жаданьні эўрабюракраты могуць адкруціцца толькі супыніўшы які заўгодна дыялёг з нашай "апазыцыяй".
І вось прыяжджае галоўная брусэльская шышка, вось яму і падкінуць пытаньне, каб ён зубы на ім зламаў, каб альбо лука на гэта ніколі не пайшоў, і была відавочным яго нежаданьне ніякіх зьменаў, альбо нешта сапраўды карыснае. І вось як у дурной казцы злавіўшы гэтую залатую рыбку нашыя "апазыцыянэры" папрасілі ў яе бутэльку гарэлкі...
Дзякуючы ім лука яшчэ адзін крок зробіць нібыта насустрач Эўропе - дазволіць на сабачніку ў сумётах сход за тыдзень да яго пачатку і ўсім будзе гэтым сходам у морду тыцкаць - вось як я іду насустрач - усё што ні папросяць - раблю! А яны 10 чалавек сабраць толькі могуць!
Тьху.
І вось той жа Мілінкевіч - чаго ён не запытаўся пра рэгістрацыю БХД - адзін з заснавальнікаў якога - ягоны былы прэс-сакратар ды спічрайтэр А.Шэін. Ім толькі што адмоўлена ў месцы для ўстаноўчага сходу, у тым ліку псэўдагэрманскай шаражкай IBB - не спытаўся "адзіны"? Ну ведама ж - яго пэрсанальна зарэгістравалі - і тое хлеб, чаго занадта рыбку турбаваць - будзе як у казцы...

Сяргей Панамароў,
чым такі БНФ (і ўся "апазыцыя"), каторы нічога акрамя (вашыя ж словы) "совокупленія с брендоносцами-коммунистами" не робіць, дык хай бы ўжо сканаў урэшце - нешта новае б прарасло на угноенай глебе...

Ответить
0 +
Брест уже не отдыхает, 0:24, 26.01

Коммент дня:
vital, 11:19, 25.01
Лявон многократно прав.
15 лет одно и тоже. То "диалог с властью" во время очередного конфликта с Европой либо Россией, то сотрудничество и тп. Гнать подонков к чертовой матери в могилевскую область на свинокомплекс александрия пастухами!!!

Ответить