4 мая 2024, суббота, 3:31
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики

Усе мы – апазіцыя

6

З гэтай апазіцыяй бяда. Вядома ўсім, яна ў нас не тая. І ўжо даўно шмат каго не задавальняе. Тыя з тутэйшых, хто ў цяжкі час хаваецца ў бульбу, на яе ў бязмежнай крыўдзе.

Комментарии 6
0 +
pr, 21:04, 12.03

згодзен з уладзiмарэм а европолитикам -позор

Ответить
0 +
Виктор Level 42, 23:00, 12.03

НА 100% согласен...............................

Ответить
0 +
Anatol Starkou, 3:39, 13.03

Уладзімір Халіп: "Вядома, хто за рулём. І куды ён едзе."

Я не думаю, что за рулем БелАўтоЗэКа Александр Лукашенко.
Кіроўцаў некалькі, а ЁН усяго толькі их собирательный образ.

За гэтулькі гадоў лукашызма мы так і не даведваліся аб гэтых катах беларускага народа, не ведаем іх імёны.

Ответить
0 +
Anton, 4:54, 13.03

Перевести на инглиш и отправить буржуям! Пусть подумают...

Ответить
0 +
NNN, 8:54, 13.03

Наконец, реальный взгляд на вещи. Нет, правда, ответа на извечный вопрос: "Что делать?". Постараюсь ответить за автора. Не биться лбом в стену. Профессиональные садисты от режима этого только и ждут. Методично и целеустремленно работать на европейское будущее страны. Вариантов много: легальная и нелегальная печать, интернет, культурные мероприятия, листовки, устные беседы, просвещение простых людей из т.н. "болота", судебные иски, работа с чиновниками всех уровней, должная привести к эррозии режима и т.д. Уличные мероприятия тоже допустимы и даже полезны. Нужно постепенно трансформировать национальный менталитет в плане приобщения народа к европейским ценностям, исключив ряд одиозных.

Ответить
0 +
Асобны, 10:19, 13.03

Дзякуй за артыкул, спадар Халiп! Звычайна Вашыя артыкулы ужо занадта зласлiвыя, бо Вы сапрауды ненавiдзiце беларускi рэжым, гэта адчуваецца у кожным слове, якое гучыць як на барыкадах, прызыуна але зашмат эмацыйна. Але гэты артыкул больш спакойны ды халодна-ненавiслiвы, як у сапрауднага сталага байца. Эмоцыi перешкаджаюць нацiскаць курок павольна, а зараз у вас рука цьвердая! Дзякуй.

Ответить