19 ноября 2024, вторник, 4:26
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 11
0 +
Дрыгавіч, 10:01, 8.04

Дарагія актывісты, МТС не загаварыў па-беларуску, бо нейкі там аўтаадказнік у тэлефоне - гэта 10 хвілін працы праграміста. Гэта нішто! Вы паспрабуйце паразмаўляць у офісе МТСа па-беларуску, ніхто вам не скажа і слоўца беларускага ў адказ, у лепшым выпадку скажуць, што вас разумеюць.
МТС загаворыць па-беларуску тады, калі вас дзяўчыны будуць абслугоўваць у офісах МТСа на беларускай мове! Рэчаіснасць такая, што вынік акцыі пакуль што мізэрны.

Ответить
0 +
Здань, 10:15, 8.04

Добра!

Ответить
0 +
Макс, 10:35, 8.04

Специально выключил свой мобильник и набрал свой номер с городского, всё как обычно русский и английский языки.......

Ответить
0 +
Витязь, 11:04, 8.04

В 10,55 не работал белорусский интерфейс

Ответить
0 +
Лёкса, 12:06, 8.04

Пра недасяжнасьць абанэнта гаворыцца на трох мовах. Беларускай, ангельскай і рускай.
А не пачулі вы гэта толькі таму, што не даслухалі жаночы голас паведамляючага пра недасяжнасьць да канца, бо паведамленьне пра недасяжнасьць агучваецца на трох мовах па чарзе: беларуская, ангельская, руская. Выбар мовы зь якой пачнецца гэтае паведамленьне (то бок якую мову вы пачуеце ў слухаўцы першай) зьяўляецца выпадковым і залежыць ад моманту ў які вы патэлефануеце.

Ответить
0 +
13thVoin, 12:24, 8.04

перазванiце пазней)))))
несколько раз даже набирал, чтобы уточнить как будет ператэлефанаваць па беларуску па версii МТС)))

Ответить
0 +
Александр, 15:37, 8.04

Хотя сам разговариваю по-русски, считаю у человека должно быть право выбора. Например в сельской местности люди почти все разговаривают по-белорусски. Они что, не люди по-вашему?
Кстати заметил интересную вещь. В Москве на белорусском вокзале объявления по громкой связи (отправления поездов и пр.) делают и по русски и по-белорусски. Даже приятно.

Ответить
0 +
partyfon, 16:16, 8.04

мне вось цикава, як чаловек, яки сам не размауляе на беларускай мове, можа разважаць на конт выбару ци якасци деяння нейкай камерцыйнай установы? Ты ж "свядомы беларус".

Ответить
0 +
Александр, 19:36, 8.04

partyfon, 16:16, 8.04

Если Вы в мой адрес, то отвечу. Я имею ввиду, что ПОТРЕБИТЕЛЬ должен имеет право выбора. В этом, по-моему и должен проявляется демократизм. Люди разговаривают и думают на том языке, на котором им удобнее. Иначе шизофрения. Многие ультранационалисты считают, что, если человек не говорит на мове, то он чуть ли не враг и не любит белорусский язык. Умный человек никогда не скажет, что какой-то язык некрасивый или плохой. Так же как не скажет, что в деревне живут дураки и пр. Я уважаю людей из наших вёсак. Это искренние и честные люди, не развращенные теперешней сволочной жизнью.

Ответить
0 +
NNN, 8:43, 9.04

Курочка по зернышку... Так держать, но без перегибов, иначе Кремль начнет создавать в РБ пятую колонну.

Ответить
0 +
Здань, 22:00, 9.04

partyfon, 16:16, 8.04
З Беларусьсю у сэрцы , астатняе самi здабудзем.

Ответить