Карту поляка правильно будет выдавать тем лицам, кто не запятнал себя службой преступной власти, а то доходит до смешного: один мой знакомый является одновременно обладателем Карты поляка, и в это же время активно сотрудничает с Бесноватым в партии Усярусь ("Белая русь"), что похоже на шизофрению вышеуказанного "белорусского поляка".
Это не шизофрения, это точный расчёт. Вот в Лиде есть юрист, обладатель этой карты. Достоверно известно, что с 90-х годов он агент местной гэбни (вся его "шифровка" пошла коту под хвост). Я также поляк по национальности, и документы есть, и языком владею, но в Гродно мне отказали уже второй раз. Третий раз я к ним обращаться НЕ БУДУ. Жыве Беларусь !!!
Беларускі афіцэр польскага паходжання,
19:43, 26.01
а я так адкажу вам на гэты камянтар - тыя хто сёння "супрацоўнічае " з оф.уладай, цi перавышае свае службовыя паўнамоцтвы або заплямілі сябе ў рэпрэсіях супраць беларускіх, польскіх ці расейскіх дэмакратычных актывістаў - такім варта наогул адмаўляць у выдачы не толькі "Карт Палякаў" - але і усялякіх відаў віз шэнген!
Што тычыцца мяне то я афіцэр МУС і ўжо 10 гадоў як у адстаўцы. Я прысягаў і служыў Беларусі і яе народу! Нічым сябе не запляміў а продкі мае яшчэ з Каліноўскім разам маскаля білі - але, што гэта атрымліваецца згодна з дадзеным камэнтаром - атрымліваецца я не павінен мець «Карту Паляка» а якi небудзь вашывы гандляр-саляравоз (Хлопцы ІП не ўсіх на ўвазе маю меў я зносіны з такім пацукамі - што так казалі : ды што дзеля мяне тая Беларусь , што мне і тая ж Польшча - бабкі вось сімвал жыцця...) і такі чалавек які не шануе не толькі матеж сваіх продкаў але i сваю краіну тую дзе жыве – i гэта ён мае права на гэты прывілей - а я не?
Менавіта прывілей – бо дзеля паляка гэта самы сапраўдны прывілей! Так я грамадзянін Рэспублікі Беларусь - але я паляк па паходжанні!
Так я прысягаў Беларусі - але пацвярджаючы сваю прыналежнасць польскай народнасці нічым не парушаю дадзеную мною прысягу - Беларусь і Польшча не ворагі! Мы два брацкія народы – так у мінулым нарабілі памылак але давайце памятаючы іх будзем шукаць тое, што нас яднае і родніць!
Беларусы , зямлякі , браты - не зайздросцьце бо кожны з вас вольны выбіраць свой лёс! Украіна таму прыклад!
Ганарыцеся што вы беларусы також як мы ганарымся што мы палякі!
А калі маё жыццё спатрэбіцца маёй краіне Беларусі і майму народу-маім братам я памятаючы прысягу ні на хвіліну не сумняваючыся яго аддам!
Міхаілу Жызнеўскаму які загінуў за Свабоду Украіны вечная памяць! Жыве Беларусь! Героям Слава!
Цяпер карта даецца на 10 год, але віза - толькі гадавая. Насамрэч лепей бы ўжо давалі грамадзянства - Прыбалтыка ды Вугоршчына з Румыніяй ужо колькі год супляменьнікам выдаюць, а чым мы горшыя ад іх?))
Огромное спасибо за эту замечательную новость! Являюсь этническим поляком и Польшу посещаю с культурно-познавательной целью, хочу исследовать её от моря и до гор, изучить в совершенстве язык, восстановить родственные связи. А так, как было раньше-больше времени уходит на оформление визы, чем на посещение Польши.И плюс платишь непонятным посредникам, так как анкету самостоятельно зарегистрировать невозможно. P.S. И полностью согласен с Антилукашистом.
Карту поляка правильно будет выдавать тем лицам, кто не запятнал себя службой преступной власти, а то доходит до смешного: один мой знакомый является одновременно обладателем Карты поляка, и в это же время активно сотрудничает с Бесноватым в партии Усярусь ("Белая русь"), что похоже на шизофрению вышеуказанного "белорусского поляка".
ОтветитьЭто не шизофрения, это точный расчёт. Вот в Лиде есть юрист, обладатель этой карты. Достоверно известно, что с 90-х годов он агент местной гэбни (вся его "шифровка" пошла коту под хвост). Я также поляк по национальности, и документы есть, и языком владею, но в Гродно мне отказали уже второй раз. Третий раз я к ним обращаться НЕ БУДУ. Жыве Беларусь !!!
Ответитьа я так адкажу вам на гэты камянтар - тыя хто сёння "супрацоўнічае " з оф.уладай, цi перавышае свае службовыя паўнамоцтвы або заплямілі сябе ў рэпрэсіях супраць беларускіх, польскіх ці расейскіх дэмакратычных актывістаў - такім варта наогул адмаўляць у выдачы не толькі "Карт Палякаў" - але і усялякіх відаў віз шэнген!
ОтветитьШто тычыцца мяне то я афіцэр МУС і ўжо 10 гадоў як у адстаўцы. Я прысягаў і служыў Беларусі і яе народу! Нічым сябе не запляміў а продкі мае яшчэ з Каліноўскім разам маскаля білі - але, што гэта атрымліваецца згодна з дадзеным камэнтаром - атрымліваецца я не павінен мець «Карту Паляка» а якi небудзь вашывы гандляр-саляравоз (Хлопцы ІП не ўсіх на ўвазе маю меў я зносіны з такім пацукамі - што так казалі : ды што дзеля мяне тая Беларусь , што мне і тая ж Польшча - бабкі вось сімвал жыцця...) і такі чалавек які не шануе не толькі матеж сваіх продкаў але i сваю краіну тую дзе жыве – i гэта ён мае права на гэты прывілей - а я не?
очень приятная новость. спасибо!
ОтветитьДзякуй!
ОтветитьМои бабушка и дедушка минчане,мама и отец минчане,я 1975 г.р.Мне фига и за визой два месяца стоял.Спасибо.
ОтветитьПросто отличная новость! Какой смысл каждый год лишний раз нагружать посольство штамповкой очередной визы.
Ответитьjestem bardzo wdzienczny OJCZYZNIE
ОтветитьЯ 2009 году тогда еще можно было получил Карту поляка на 5 лет.
ОтветитьЦяпер карта даецца на 10 год, але віза - толькі гадавая. Насамрэч лепей бы ўжо давалі грамадзянства - Прыбалтыка ды Вугоршчына з Румыніяй ужо колькі год супляменьнікам выдаюць, а чым мы горшыя ад іх?))
ОтветитьОгромное спасибо за эту замечательную новость! Являюсь этническим поляком и Польшу посещаю с культурно-познавательной целью, хочу исследовать её от моря и до гор, изучить в совершенстве язык, восстановить родственные связи. А так, как было раньше-больше времени уходит на оформление визы, чем на посещение Польши.И плюс платишь непонятным посредникам, так как анкету самостоятельно зарегистрировать невозможно. P.S. И полностью согласен с Антилукашистом.
Ответить