Молоко должно быть молоком!
Молочный продукт из сои, пальмового масла или еще из чего, должен обозначаться молочным продуктом, а не молоком!
Также масло, сметана, творог, кефир и т.д. и т.п..
И естественно упаковки и все надписи должны быть на беларуском языке.
Только тогда мы все сможем знать СВОЙ язык!
пакуль што я бачу дэбеларусізацыю. Да нядаўняга часу купляў згушчонае малако Глыбоцкага камбіната. Толькі з-за беларускамоўнай этыкеткі. Цяпер яно знікла. Засталася толькі рагачоўская прадукцыя, ну, там, дзе "Рогачевь". Цяпер з"явілася і глабоцкая, толькі ўжо, натуральна, на расійскай мове. Ябацькі "бдят"?
В золотой орде делопроизводство велось на двух языках ..основных ..
на русском и китайском ..у монголов - ХАЛХА ( так точней) не было письменности своей ..тогда еще ..
Не, братка Адам, наўмысна пайшоў у халадзільніку праверыць (пару дзен таму прыдбаў баначку глыбоцкага) - на мове, толькі на донцы выдаўлена па-рускі, ды маленькая эмблемка ў нізе этыкеткі. Мабыць, да вас экспартная партыя трапіла?
Беларусь гэта не Расія. Паняцці іншыя, культура іншая і мова беларуска (не руска)! Хочаце адпраўляць прадукцыю ў Расею - пішыце на рускай мове, у Германію - на нямецкай. Прадукцыя для ўнутранага спажывання абавязкова павінна быць на роднай мове! Рабіце экспартную лінію (як мінімум друкаваны станок для налепак).
Прадпрыемствы, што адмаўляюцца гэта рабіць - падтрымліваюць самазванца ва ўладзе, які не ведае беларускай мовы.
Я,як i мая жонка,нiколi не купiм напрыклад ,,сахар",калi там жа ёсьць ЦУКАР,i так жа i па iншых прадуктах,нават калi знаем,што па якасьцi яны крыху прайграюць рускамоýным..Для нас гэта вельмi важна!Але на жаль зусiм няшмат беларускага на прылаýках.l што цiкава, я нарадзiýся i зрос ва Украiне,а жонка у Казахстане.
Абавязкава трэба на беларускай мове. Для мяне гэта абраза калі я купляю нешта і там напісана на мове якую я ўважаю мовай майго ворвга, агрэсара.
Міжіншым, Лукашэнка беларускай мовы ня ведае, а як прэзыдэнт то мусіць. Ён карыстаецца мовай майго ворага, то як я магу нешта добрае пра яго сказаць.
Беларускасть во всём убивает выродок Лукашенко.
ОтветитьТолько он один причина всех бед.
Молоко должно быть молоком!
ОтветитьМолочный продукт из сои, пальмового масла или еще из чего, должен обозначаться молочным продуктом, а не молоком!
Также масло, сметана, творог, кефир и т.д. и т.п..
И естественно упаковки и все надписи должны быть на беларуском языке.
Только тогда мы все сможем знать СВОЙ язык!
пакуль што я бачу дэбеларусізацыю. Да нядаўняга часу купляў згушчонае малако Глыбоцкага камбіната. Толькі з-за беларускамоўнай этыкеткі. Цяпер яно знікла. Засталася толькі рагачоўская прадукцыя, ну, там, дзе "Рогачевь". Цяпер з"явілася і глабоцкая, толькі ўжо, натуральна, на расійскай мове. Ябацькі "бдят"?
ОтветитьВ золотой орде делопроизводство велось на двух языках ..основных ..
Ответитьна русском и китайском ..у монголов - ХАЛХА ( так точней) не было письменности своей ..тогда еще ..
Не, братка Адам, наўмысна пайшоў у халадзільніку праверыць (пару дзен таму прыдбаў баначку глыбоцкага) - на мове, толькі на донцы выдаўлена па-рускі, ды маленькая эмблемка ў нізе этыкеткі. Мабыць, да вас экспартная партыя трапіла?
ОтветитьБеларусь гэта не Расія. Паняцці іншыя, культура іншая і мова беларуска (не руска)! Хочаце адпраўляць прадукцыю ў Расею - пішыце на рускай мове, у Германію - на нямецкай. Прадукцыя для ўнутранага спажывання абавязкова павінна быць на роднай мове! Рабіце экспартную лінію (як мінімум друкаваны станок для налепак).
ОтветитьПрадпрыемствы, што адмаўляюцца гэта рабіць - падтрымліваюць самазванца ва ўладзе, які не ведае беларускай мовы.
Я,як i мая жонка,нiколi не купiм напрыклад ,,сахар",калi там жа ёсьць ЦУКАР,i так жа i па iншых прадуктах,нават калi знаем,што па якасьцi яны крыху прайграюць рускамоýным..Для нас гэта вельмi важна!Але на жаль зусiм няшмат беларускага на прылаýках.l што цiкава, я нарадзiýся i зрос ва Украiне,а жонка у Казахстане.
ОтветитьАбавязкава трэба на беларускай мове. Для мяне гэта абраза калі я купляю нешта і там напісана на мове якую я ўважаю мовай майго ворвга, агрэсара.
ОтветитьМіжіншым, Лукашэнка беларускай мовы ня ведае, а як прэзыдэнт то мусіць. Ён карыстаецца мовай майго ворага, то як я магу нешта добрае пра яго сказаць.