18 октября 2024, пятница, 7:12
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 6
+27 +
Ник, 9:51, 26.08

Мы все равно ПОБЕДИМ лукашистких оккупантов......!

Ответить
+9 +
очевидно., 14:24, 26.08

Потому что у белорусов растет национальное самосознание, порождающее солидарность, а у оккупантов уголовная психология делает их опасными самим себе.

Ответить
+29 +
Олег, 9:54, 26.08

Людей, в первую очередь, объединяет национальный язык. Затем территория, герб, флаг. В России знали об этом давно, поэтому и уничтожали сначала белорусский язык, потом исторические герб и флаг. А сейчас, дорожными картами по интеграции пытаются приватизировать и территорию Беларуси.

Ответить
+13 +
YES YES BIDEN !!!, 10:18, 26.08

Все верно! Именно по приказу русского фсб в Беларуси запрещен спутниковый интернет, а просмотр спутникового тв (установка антенн) только с разрешения местных властей...даже запрещена установка антенн для просмотра эфирного цифрового тв Польши, Литвы и Украины в приграничных районах Беларуси.

Ответить
+30 +
Вясковы, 10:24, 26.08

Галоўнае што вызначае нацыянальную адметнасць гэта мова, яна аб'ядноўвае людзей і нашай мовай, багатай, значна старэйшай за тую ж расейскую. мы маем поўнае права ганарыцца. Таму існуючы на нашай беларускай зямлі рэжым усімі сіламі стараецца нішчыць яе. Нельга нават ўявіць што у нейкай краіне, любой на выбар. будзе нішчыцца Таварыства роднай мовы, што даволі значная частка людзей будзе саромецца роднай мовы, а некаторыя нават агрэсіўна да яе адносіцца. Але як бы не стараліся ўлады наша родная мова будзе жыць, яна выжывала. калі яе носьбітаў называлі "деревней", яна выжыве і будзе валадарыць на нашай зямлі. Жыве Беларусь і наша мова, наша культура будуць жыць вечна

Ответить
+3 +
weissruthenische30, 18:56, 26.08

Нацыянальная Ідэя Беларусі - гэта Праўда пра бальшавіцкі тэрор. Мы мусім аб гэтым сказаць сабе і ўсяму свету, бо йнакш гісторыя нанова паўтарыцца.
А таксама мы абавязаны ўшанаваць памяць УСІХ Герояў, якія змагаліся супраць бальшавікоў-тэрарыстаў і чырвоных бандытаў-партызан.

Ответить