4 мая 2024, суббота, 8:17
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики

Унікальны хлопчык

8

Кажуць, кіргізы былі ў шоку. Ад гэткіх нечаканасцяў сапраўды ачомацца нялёгка. Высокія госці з’язджаліся на саміт СНД. На лётнішчы сустракалі іх афіцыйныя асобы. У строгай адпаведнасці з дыпламатычным пратаколам. Усё дакладна вызначана. Да апошняй драбязы. Рытуал, асвечаны традыцыяй міждзяржаўных зносін. І раптам…

Комментарии 8
0 +
govement, 9:11, 15.10

Очэнь инцярэсная стацья. Аднака, пачымута вспомниуся избранны цар Барыс Гадуноу и яго сын...

Ответить
0 +
Бенедзікт, 9:18, 15.10

Міколкін "паравоз"... Толькі паравозы бывае пад адхон пускаюць.
Шкада хлопчыка, што робяць зь ягоным жыцьцём... Але што ягонае жыцьцё, калі жыцьцё народа нічога ня значыць.

Ответить
0 +
the doctor, 9:47, 15.10

Шаноўны Уладзімер,

пішыце вы добра і цікава, але гэтым разам абсалютна не патрапілі ў тэму.

Электаральную кампанію праваліў не рыгорыч, а ягоная нібыта хаўрусніца Ярмошына, падставіўшы свайго кіраўніка і зганьбаваўшы яго на ўвесь свет. Зрабіць гэта было няцяжка, бо рыгорыч ўжо даўно ня уяўляе што адбываецца ў краіне. Напрыклад напалохаць дурня новым імпічментам і ён адразу забудзецца пра ўсе свае абяцанні, нават не ўзгадаўшы пра наступствы. Ці нагадаць што ў легітымным ВС дэпутаты БНФ складалі 5-10% але здолелі за два гады стварыць незалежную краіну, якую зараз гэтая хеўра манкуртаў ня можа задушыць ужо 15 год.

Праз хлопчыка Колю лорд Бэлл мусіць рваць на сабе валасы, бо цяпер ён ніколі не адробіць свой ганарар. Хлопчык канешне выклікае добрыя пацуцці як і ўсе дзеці, але каб паехаць з ім у Пекін і Бішкек, бацьку спатрэбілася прыхаваць ягоную маці у вар'ятню! Так што першае ўражанне гэта хутка скончыцца і вось тады першай навіной стане маці. А Коля мае ўсе шанцы ў 16-ты дзень кожнага месяца стаяць на плошчы з партрэтам маці ў руках! А побач будзе стаяць Юра Завацкі з партрэтам бацькі!

І вось тады ні адна амапаўская пачвара іх не кране.

Вось такія справы.

Пішыце яшчэ :)

Ответить
0 +
З Гародні, 12:01, 15.10

2 the doctor: Проста выдатна, так рашуча прыпісаць сабе безпамылковасць. Значыцца Спадар Халіп не патрапіў у тэму, а вы, бач ты, ведаеце дакладна ЯК яно там і ЧАМУ. Дык падпішыцеся сваім імём ды прозвішчам, каб можна было праз гугл адшукаць вашыя трапныя артыкулы, якія больш дакладныя чым у Спадара Халіпа.

Мне, мо, таксама не ўвесь артыкул спадабаўся. Але істотна, што з'яўленне Колі мае значна больш шырокі кантэкст, чымсці там падаюць дзярж.СМІ. Таму цікава пачытаць. Шмат у чым я згодны з Уладзімірам.

А што тычыцца Ярмошынай, спадар доктар, вы, як доктар Вайс, відаць лічыце, што зьверху пайшлі сігналы, але нізы не зразумелі. Вы, мо, дасюль лічыце што мы жывем у лагоднай форме аўтарытарызму? Я абсалютна згодны са Спадаром Халіпам. У нас нейкі калгасны абсалютызм. Справа недарэчная для сучаснай Еўропы, дзе ўсе манархіі (нават тая ж ангельская, на якую спасылаецца ППРБ) даўно ўжо абмежаваныя адно да рэпрэзэнтацыйных функцыяў. Спадар Халіп вельмі трапна ўсё пазначыў.

І, паважаны доктар, тое што вы Завадзкага прыплялі вельмі недарэчна выглядае і неўравнаважана неяк. Што да чаго? Мо, паспрабуйце найперш падумаць і бруднопіс укласці перад тым як запосьціць свае думкі. Такая сяброўская рада...

Ответить
0 +
госць, 12:36, 15.10

просто кто-то решил прикрыться РЕБЁНКОМ. да что говорить и так всем всё понятно давно что это за усатый человек такой, точнее нечеловек.

Ответить
0 +
ляля, 20:08, 15.10

Все на площадь с требованием вернуть ребенка матери. Или уже лишили материнских прав?

Ответить
0 +
Reagan W. R. (USA, Washington D. C. the White House), 20:15, 15.10

Калхозный лапаць цыганского розливу прыехау на самит. Ды не адин а з хлопчыкам. И вось эты хлопчык не у п....., не у красную армию! Аж киргизы здивилися, а што ен буде делать на самету. А калхозник цыганскаго розливу гаварыць: гэта будушы прэзыдэнт Рэспублики Беларусь мой сын! Сынку тут, сынку там и на хакеи з папай и на самяте у Киргизии, и у Навинках у будучым, я надеюсь!

Ответить
0 +
ДДТ-34, 16:01, 28.10

Ну Коля і Коля.... А Клінтан хіба не з Хілары і дачкой да нас прылятаў?
Ну і тэму абралі:)

Ответить