5 октября 2024, суббота, 15:43
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 21
0 +
Pakt, 15:26, 29.06

Ага оч авторитетная газета )))))) the sun. :D

Ответить
0 +
Виктор, 15:43, 29.06

Во-во...Если кто "the sun" держал в руках,тот поймет что верить этой газете - себя не уважать...Значительно желтее "Комсомолки"...

Ответить
0 +
z, 16:54, 29.06

во всей беларуси не найдется человека талантливее чем Майкл. у него было много проблем, но это никак не умаляет его талант. он рядом с элвисом, битлз, мадонной....
Король умер. Да здравствует король!

Ответить
0 +
julia, 17:01, 29.06

конечно талантливее, но как говорится - не создай себе кумира.
А то последние несколько дней на еБау мир сошел с ума.

Ответить
0 +
Петрович, 17:16, 29.06

Практически вся эта информация сегодня появилась в телевизионных новостях Америки - CNN, Fox News. Так что похоже на правду.

Ответить
0 +
Несьцерка, 19:59, 29.06

z, 16:54, 29.06
во всей беларуси не найдется человека талантливее чем Майкл. "

- дай нашым свабоду, але прынародна "пагасі" наркату і распусту, якой той "кароль" натхняўся - у Беларусі патэнцыял большы.
А круціць перадком перад публікай і тым "наматваць" іхную "любоў" - гэта новая форма рабства Чалавека Разумнага. Гэта мэтады лузэра-няўдачніка і ..."лекі" шамана.

Ответить
0 +
антиядерщик, 23:36, 29.06

во всей беларуси не найдется человека талантливее чем Майкл.
+++++++

А Сашка????

Ответить
0 +
Элика, 8:52, 30.06

Зачем уже все эти подробности после смерти такого человека. Я допустим не хотела бы знать какой он был в последнии дни перед смертью. Для меня Майкл навсегда останется самым лучшим певцом.

Ответить
0 +
NB , 11:01, 30.06

Элика, 8:52, 30.06

Как вы правы! Еще совсем неизвестно, на что будут похожи трупы тех "журналистов", что сейчас живописуют "следы на теле" и "килограммы". А моралистам следует на себя всегда пристальнее глядеть, прежде чем бросаться оценками, за которые им самим стыдно будет перед своей финальной чертой. Майкл ни к кому не лез в друзья. Он был таким, каким был, а был он действительно великим в своем ремесле и принимал тех, кому он нравился. А тем, для кого он "шаман" и "лузэр-няўдачнік", можно порекомендовать не смотреть и не слушать того, что не нравится, однако и не иметь при этом претензий выносить свои безапелляционные приговоры. Тем и интересен мир, что он не так однообразен, как монашеская сутана. Под которой бог знает что еще может твориться, кстати!

Ответить
0 +
грязный гарри, 11:39, 30.06

NB,браво,лучше не скажешь!!!!

Ответить
0 +
Несьцерка, 21:43, 30.06

Чыясьці пэрсанальная ўдзячнасьць такому публічнаму клоўну, Сораму і Шаману, як памерлы Майкл Джэксан залічваецца як станоўчы момант. Пэрсанальнае ніяк не абмяркоўваецца.
Але побач з тым асабовым, "лічным" - існуе Вялікая Карцінка, дзе антымаралізм (любэралізм) - ёсьць другім бокам (манэты) цякучага арганізаванага тэрору ў сьвеце. Пад знакам РАСПУСЬНІК (BAD) - Майкл Джэксан адкрыта прывучаў вас да думкі, што быць дзікім, ненармальным, распусным - "нармальна".

("Думай двойчы, бо гэта, навокал - проста яшчэ адзін дзень у Раі") або -
'Think twice - it's just another day in Paradise' (Ф. Коллінс. 'Genesis') - Майклу Джэксану таксама далёка, як малпе да далёка чалавека. Майкл жыў РЫТОРЫКАЙ чалавека, яго маскай.

...Так што не сьмяшыце., а лепей наперш глыбока задумайцеся ШТО меў на ўвазе гітлераўскі генэрал на судовым працэсе (Нурнбэрг), калі казаў што "трагічную ролю для масавай псыхолёгіі (там - фашызму; тут - дадам ад сябе: камузму, ...цякучай масавай распусты ўсьвеце) -
сгулялі сродкі Масавай інфармацыі".
Новыя, кампутарныя тэхналёгіі павысілі на парадкі(!) небясьпеку таленавітых маньякаў (як гэты адыйшоўшы "гэрой", як сп. Лукашэнка, Сталін, Гітлер...) .

Не зайздрошчу камусьці, калі ён сёньня - 21 стагоддзе - можа "спаць спакойна", пасьля апраўданьня распусты. "...Пасееш... - пажнеш катастрофу".

Так што можа ўяўляць "неба безь нябёс", (Джон Леннан), "чалавецтва без маралі" (Майкл Джэксан і Ко) - пасееце распусту, - пажнеце не "капусту".

З Пачатку, з часу Ісуса Хрыста НІЧОГА НЕ ЗЬМЯНІЛАСЯ, ...апроч верхаглядаў ды міфолагаў.

Ответить
0 +
NB , 23:59, 30.06

Няма страшней маралістаў, як самаўлюбёныя педанты і ханжы. Вы класічны прыклад і таго, і другога, ды яшчэ з прэтэнзіяй чыстага паслядоўніка Хрыста (!).
Добра вядома, аднак, што ханжы-кніжнікі часоў Хрыста Яго і забілі. Рукамі рымлян.
Ім, ханжам, і была патрэбна тая самая "чысьціня", пра якую вы тут так распаліліся на імёны ды цытаты, каб падацца больш пераканаўчым.

Але ж гэтая рэліктавая дэмагогія можа ўвесьці ў зман толькі неадукаваных. Як яна ўводзіла ў зман "саўкоў", калі з імі пачыналі свае прамыўкі мазгоў розныя саукі паўлавы. Вы з таго ж самага легіёну, таго ж самага гатунку - з адной толькі моўнай розьніцай. Што зусім неістотна!

Ответить
0 +
vouk, 11:02, 1.07

Элика, 8:52, 30.06
"Зачем уже все эти подробности после смерти такого человека. Я допустим не хотела бы знать какой он был в последнии дни перед смертью. Для меня Майкл навсегда останется самым лучшим певцом. "

Видеть только парадную сторону явления и не задумываться о том, какой ценой это дается - признак незрелости ума. То, как выглядел М.Джексон после смерти - это не результат несчастного случая или насилия. Это - закономерно, он сам себя до этого довел. Это - его ОБРАЗ ЖИЗНИ. И поэтому и возникает вопрос: а те ли ценности он нес слушателю? Если для того, чтобы оказывать влияние на слушателя нужно кромсать свое тело и набивать его химикатами, то может ли человек разумный этим восторгаться?
Или это - глумление над человеческой природой?

Ответить
0 +
Несьцерка, 11:18, 1.07

Ізноў -
нядобрыя штампы ("Ханжы"...) ад пазьнякоўцаў-лукашыстаў, альбо "Міфозі"..:)

І ніводнага меркаваньня, ніч-чога канкрэтнага. Але я, таксама, ня маю нічога супраць вас, такіх людцаў - гэта ваш ўзровень кампетэнтнасьці (адсутнасьць пэрсанальнага суперажываньня).
...Нехта Брэша , а воз ідзе наперад...

Ответить
0 +
vouk, 12:08, 1.07

NB , 23:59, 30.06
"Няма страшней маралістаў, як самаўлюбёныя педанты і ханжы. Вы класічны прыклад і таго, і другога, ды яшчэ з прэтэнзіяй чыстага паслядоўніка Хрыста (!)."

Аднак, Вы цэтлікі навешваеце толькі, а не па сутнасці..

Ответить
0 +
vouk, 12:36, 1.07

Несьцерка, 11:18, 1.07
Ізноў -
нядобрыя штампы ("Ханжы"...) ад пазьнякоўцаў-лукашыстаў, альбо "Міфозі"..:)

А Вы што робіце? І што гэта за жывеліна такая - "пазьнякоўцы-лукашысты".
Відаць, Вы ўзняліся так высока, адкуль не відаць розніцы паміж тымі і другімі!
І што ж відаць з такой вышыні, "процветаюшчую Беларусь" віднО? :-)

Ответить
0 +
Зоя, 13:14, 1.07

Востаргаться нужно прежде всего его творчеством, потому что он был действительно Талантом с большой буквы. А какой он вёл образ жизни, это было его личное дело. Я считаю, что после его смерти вытаскивать всё его грязное бельё и трести перед всем миром низко. Поменьшей мере не уважаешь сам себя и Майкла.

Ответить
0 +
Несьцерка, 14:05, 1.07

vouk, 12:36, 1.07
Несьцерка, 11:18, 1.07
Ізноў -
нядобрыя штампы ("Ханжы"...) ад пазьнякоўцаў-лукашыстаў, альбо "Міфозі"..:)
А Вы што робіце? І што гэта за жывеліна такая - "пазьнякоўцы-лукашысты".

- Прызнаю, вінаваты, што вялікай розьніцы тут ня бачу. Даруйце, але гэта народжана дзесяцігоддзямі непасрэднага кантакту з тымі й другімі.
Па-майму, пазьнякоўцы - якія сёньня дасканалыя апазыцыянэры беларускай нацыянальнай дэмакратыі.,
калі ж яны пры ўладзе ў Беларусі - яны тыя ж сучасныя алкашэнкаўскія "вертыкальшчыкі". (Грунт: мы іх назіраем УЖО-сёньня пры міні-уладзе - інтрыгі згаданага сорту ў суполках БНФ і ў нацыянальным побыце.) Прабачце тысячу разоў, але гэта тое драматычнае, што называецца, - ВЫПАКУТАВАНА.

2. Відаць, Вы ўзняліся так высока, адкуль не відаць розніцы паміж тымі і другімі!"

- Нейкія у Вас ранжыры - "ўзьняліся..."
Мне й не трэба было нікуды "ўзьнімацца". Я мяркую згодна уласнага ДОСЬВЕДУ і сумленьня., як грамадзянін сьвету, а не нейкі "лакальна зацікаўлены" /зацыклены;
кожны Божы дзень шукаючы агульнавядомы троп (сэнс жыцьця).

3. І што ж відаць з такой вышыні, "процветаюшчую Беларусь" віднО? :-)"

- З астральнай (ДУХОВАЙ) вышыні, вядома ж, бачна ЯРКАЯ, КВІТНЕЮЧАЯ БАЦЬКАЎШЧЫНА.
Залатая сярэдзінка - гэта калі мы лепшае бяром са сьвету, а менавіта з
- Заходняй Эўропы
сацыяльнасьць пабытовага жыцьця і, разам, стаўку на тамтэйшы рахманы капіталізм (што з рэсусрсу нац-таленту, а не ідэалёгій).
- Амэрыкі рэлігійнасьць і тамтэйшую веру ў сацыяльную справядлівасьць (цякучая беларуская шматканфэсыйнасьць - пачаткам).
- Расеі - ідэалізм (пазытыўнае "высакамер'е" да зла, альбо ўсходні стаіцызм).

Плюс, дадаем сюды цяжкую работу, беларускі ТАЛЕНТ да творчасьці Правільнага агульнага і інтымнага жыцьця (згодна Вышні Маральны закон Запавету).

...У жыцьці гэта НЕ як на подыюме ці страшнай казцы, дзе трэба інтрыгі ды нарката, каб выжыць па навязАных цемрашаламі стандартах.
У рэальным, шырокім, МАСАВЫМ жыцьці Безумоўны посьпех не у тых хто "перамагае", а хто ўжо удзельнічае ў "спаборніцтве" (шавеліцца ў Правільным накірунку). У СУМОЎІ.

Ответить
0 +
NB, 23:04, 1.07

vouk, 12:08, 1.07 Аднак, Вы цэтлікі навешваеце толькі, а не па сутнасці..

А па сутнасьці было ўжо сказана ўсё вышэй. Судзіць мёртвых трэба па рахунках спраў, імі зробленых, а не па тым, хто якія аперацыі рабіў ды як перадком ці задком круціў, як тут напісаў павучальнік усіх і ўся нехта Несьцерка. І калі гэтыя несьцеркі выгінаюць свае грудзі нібыта суддзі, дык трэба сказаць такім дамарослым маралістам: а хто вы такія, каб тут маралі ўсім чытаць? Што пасля вас застанецца, акрамя вашай жывотнай злосьці да ўсіх? Што застанецца пасля Майкла - ужо сёньня ясна мільёнам людзей, але ж несьцеркам гэта заўсёды будзе няўцямна. Бо яны слухаюць толькі саміх сябе, як той глушэц на такавішчы.
Несьцерка, 11:18, 1.07 ...Нехта Брэша , а воз ідзе наперад...

Гэта толькі вам падаецца, што - наперад. У гэтым возе вы едзеце ды брэшаце, раззлаваны на таго, каго вы няварты і каго паліваеце брудам, будучы пустабрэхам і ведаючы, што ён вам не адкажа, бо для яго вы так, ананімная мелката, няўдачнік і графаман. І нічога больш! Цяпер, пасля ўсіх вашых "потоков сознания", гэта, здаецца, абсалютна ясна ўсім, колькі б вы тут яшчэ абцазаў ні накрэмзалі.

Ответить
0 +
Несьцерка, 10:32, 2.07

Шаноўны NB, 23:04, 1.07,
Прабачце, але мне манер ("рынг") гэтай спрэчкі глыбока чужы.
Я нікога НЕ "вучу", як Вам каторы раз падаецца. Я проста вольна выяўляю сваё меркаваньне, на што кожны мае роўнае права. Дарэчы, таксама я раблю і на амэрыканскіх форумах, дзе гэта НОРМА. Але мне цікава, што мяне нехта тут, на нацыянальным форуме, ўспрымае так, як Вы - "гуру", "павучальнік".
Прабачце, але калі гэта іранічныя абаронцы сп. Пазьняка, то мяне яно пазытыўна і станоўча "дражніць", бо нават праз усё што іх кіруе, - міфы - я шаную іх, "цярэбнікаў
сапраўды-і-адзіна-беларускага шляху").
2.
Я ведаю ШТО Вас зачапіла (міфалёгія пра "героя" Майкла) - яно траўміруе і мяне, але, як бачна, іншым чынам чым Вас. Я шкадую, што Вы не на маім баку. Але я перакананы, што існуе аб'ектыўны адказ на УСЁ (што зьвязана з Майклам Джэксанам і яму падобнымі), як "агульны знамянальнік" для нас абодвух. Дасканалы адказ на балючыя пытаньні - ў Бібліі.
:)

Ответить
0 +
NB, 11:55, 2.07

Калі той брыдотаю, якой вы тут дзеліцеся, да ночы зачытваюцца ў Амерыцы, то дайце, калі ласка, адрас тых амерыканскіх сайтаў, на якіх вы нібыта "вольна выяўляеце сваё меркаваньне". Я валодаю ангельскай мовай, каб прачытаць вашыя творы там, дзе, па вашых словах, вас успрымаюць нормалёва.

І апошняе. Мяне зусім не турбуе, што вам "глыбока чужое", а што - не. Не падабаецца стыль спрэчкі - не адказвайце. Не вялікая гэта страта для ўсяго сьвету вашыя разважаньні. А паколькі вы напханы цытатамі, дык вось для вас, амерыканскага "каментатара", цытата з Гёте: "З двух, што спрачаюцца, не мае рацыі той, што разумнейшы".

А Майкл і ў Амерыцы Майкл. І Біблія тут так жа да месца, як саламяныя капелюшы, у якіх звычайна ходзяць этнаграфічныя несьцеркі.

Ответить