2 мая 2024, четверг, 11:53
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 8
+70 +
Уга Чэ, 21:09, 1.11

Спадырыні Анаіс Морыс было цяжка не проста прыехаць ды з'ехаць, але выказаць салідарнасьць зь беларусамі, якія жадаюць жыць па-чалавечы, па-эўрапейску? Замест сустрэчы з праўладнымі хрукаламі сустрэцца з незалежнымі журналістамі, з блогерамі, з прафсаюзнымі дзеячамі, з былымі палітвязьнямі, з абаронцамі Курапатаў? Хоць з кімсьці з праэўрапейскай грамадзянсай супольнасьці? Сэнсу ад вас, эўрапейскіх афіційных бюджэтасмокаў столькі ж, колькі ад мясцовых.

Ответить
+21 +
ANN, 22:05, 1.11

Аднаго жадання мала. Трэба яшчэ прыкласцi намаганнi, на што у масе тутэйшыя людзi зусiм няздольны. Яны у масе сваёй запалоханыя ды забiтыя. Гатовыя роднага брата здаць, толькi б iх нiхто не чапау. Яны палохаюцца Амаль уласнай ценi. Грамадскага таварыства у Беларусi больше не iснуе. Прабачце за граматыку, няма BLR клавiятуры, таму няма i у нескладовага.

Ответить
+19 +
Уга Чэ, 22:36, 1.11

Добра, няхай не салідарнасьць з грамадзянскай супольнасьцю, але салідарнасьць з асобнымі грамадзкімі дзеячамі. Гэта не займае шмат часу, але палітычны сыгнал, штуршок, веру забітым дае. Тым не меньш, танная нафта, растваральнікі-разбаўляльнікі, буферная зона камфорту на некалькі бліжэйшых гадоў і спакой сваіх выбаршчыкаў важнейшыя.

Ответить
+65 +
Маразм ЕС, 21:23, 1.11

Лукашистской борзеют, а дать по морде им некому. Старушка Европа погрязла в маразме и коррупции

Ответить
+73 +
911, 21:27, 1.11

Не захотела учиться у нас демократии.

Ответить
+23 +
Гы-гы, 23:51, 1.11

Срочно поехала передавать почерпнутый опыт у "мудрейшего демократа"

Ответить
+9 +
иерета, 0:45, 2.11

Ничего!!! Вместо ее доклад сделает качанова.И ее коронные слова прозвучат так,,,какие мудрые слова у нашего президента,,,.Подхалимка и холуйка еще та.

Ответить