28 декабря 2025, воскресенье, 6:22
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 14
+72 +
Zef, 18:37, 15.09

Малайчынка!!!

Ответить
+21 +
Стары пень, 18:45, 15.09

Не знаю как вам, но мне всегда было стыдно за свой белорусский.Свободно понимаю, читаю, но вот говорить... На "трясянце"... Стоит ли? Или лучше промолчать? Или сказать на русском?
Без стеба, действительно интересно ваши мнения.

Ответить
+50 +
Ігар, 19:16, 15.09

Стары, не саромся! Калі пакуль ня вельмі атрымоўваецца на літаратурнай мове, "лупі на трасянцы" - як прапаноўваў Алег Трусаў, былы старшыня ТБМ.

Ответить
+38 +
ЯГОР, 19:59, 15.09

Я тожа стары! Мо таксама і пень! Але цвёрда лічу, што калі ты беларус, то абавязкова павінен размаўляць на мове нацыі! А не на чужацкай мове. Да якой "чужакі" нас прымусілі. Бо калі адмовіцца ад роднай мовы, то якія тады мы беларусы! Без нацыянальнай самасвядомасці! Мы тады нават не нацыя. Бо нас болей нічога не аб'едноўвае, акрамя тэрыторыі. Па гэтаму, магчыма, мы і тармозім так у развіцці, па ўсім напрамкам! Што тычыцца мяне- свядомага беларуса, то я не здолеў бы звацца беларусам і тут жа пісаць па "чужацку"!
Ніколькі не хацеў Вас пакрыўдзіць, а толькі выказаў свой погляд.
Што датычыцца тэмы артыкула, то вельмі прыемна, што да нас- беларусаў далучаецца маладая прыгожая, моцная тэнісістка Саша Сасновіч! Віншую яе з перамогамі ў тэнісе! І з тым, што ў яе прачнулася нацыянальная самасвядомасць! Шчасця табе БЕЛАРУСАЧКА!

Ответить
+30 +
Хтось, 20:22, 15.09

Існує один єдиний шлях до гарної мови - лише через погану мову. Але мовчанням гарної мови не здобудеш.

Ответить
+28 +
пенсионеркаВ, 20:34, 15.09

лепей дрэнно на сваей, чым добра на чужой.Чаму усе на сваих мовах мовяць абы як,(залежыць ад мясцовасци) , а беларус павинен тольки филалагичнай!! Чаму? Таки спрос з нас , --бо хочуць каб мы саромелися за свае памылки пры гаворцы, а я на зло, тольки на своей трасяначцы..!!!

Ответить
0 +
мнение, 10:05, 18.09

Лучше плохо на своей, чем хорошо - на чужой (с).

Ответить
+42 +
Hi, 19:26, 15.09

Дастойная прадстаунiца беларускага спорту i сваёй краiны. Такiмi спартойками и беларускамi можна толькi ганарыцца, што мы робiм з задавальненнем. Поспехау табе, Аляксандра.

Ответить
+6 +
Biathlete, 19:50, 15.09

Заметили как регулярно и наши спортсмены и наши болельщики ставят в неловкое положение псевдопатритов даймондов и лжейцукенов? И болельщики на футбольных трибунах с БЧБ сидят и Войны света поют. И спортсмены себя с хорошей стороны постоянно проявляют, а даймонды все гонят на них со своих диванов.

Ответить
+8 +
Biathlete, 21:22, 15.09

Биатлет, опять со своим физкультприветом? Смешали всё в кучу. На дух не воспринимаю только Дашку и вичку за их холуйство перед вашим чкловским кумиром. И не представляю вас на трибуне с бчб флагом и песней, ибо вы в сторону чкловца чихнуть боитесь... Как то так оно...

Ответить
+8 +
андрей, 20:13, 15.09

Только на вас вся надежда.

Ответить
+31 +
пенсионеркаВ, 20:31, 15.09

мая ты, удаленькая дзяучынка!!! Дзякуй табе!

Ответить
+27 +
Ikar, 21:01, 15.09

Саша наша! Респект тебе и гонар, дастойная дачка свайго народа!!! Поспехау и перамог цебе як на спартовых пляцоуках, так и асабистым жыцци!

Ответить