7 мая 2024, вторник, 6:43
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 84
+336 +
Дозер, 8:24, 27.07

Жыве Беларусь! Жыве вечна!

Ответить
+20 +
Из России, 14:17, 27.07

Если белорусов СЕГОДНЯ можно продавать и сдавать в Аренду, согласно их новому Трудовому Кодексу, то какую Независимость сегодня празднуют эти наивные люди ?

Ответить
+48 +
край , 20:43, 27.07

"...Бо я табе з-пад шебеницы кажу,Народзе, што тады толькi
зажывеш шчаслiва калi над тыбою маскаля ужэ не будзе.. "

I толькi тады прыдзе сапраудная незалежнасть !!!

СА СВЯТАМ ЛIТВIНЫ !!!

Ответить
+342 +
Vrahluki, 8:36, 27.07

Единомышленники,с праздником!А лысый пусть празднует 3 июля день зависимости от россии.

Ответить
+59 +
Минск, 16:35, 27.07

С праздником.

Ответить
+252 +
321_, 8:40, 27.07

З святам, сябры!

Ответить
+65 +
Танюша всем!!!, 17:56, 27.07

Независимость ‒ это свобода,
Независимость ‒ это как вдох...
С этим праздником я поздравляю!
Пусть хранит же нас Ангел и Бог!

Ответить
+234 +
ZB-BY-BULBASH-BREST, 8:42, 27.07

Са святам усiх сапраудных беларусау!!!! Ужо хутка прыйдзе час калi нашы сапраудныя гiстарычныя сiмвалы Пагоня i бела-чырвона-белы сцяг зноу узнiмуцца у вышынi панад усей Беларуссю i усе беларусы будуць жыць у свабоднай i дэмакратычнай краiне - наша сiнявокай Беларусi!!!!

Ответить
+214 +
ы, 8:52, 27.07

Са Сьвятам беларусы! Калі шчэ засталіся.

Ответить
+180 +
видио, 8:55, 27.07

живет Беларусь ! без диктатуры

Ответить
+142 +
йож , 9:10, 27.07

Са святам сябры. Паглядзiця вiдэа Пара паутарыць

Ответить
+132 +
AN_ANATOLIY, 9:13, 27.07

Са Сьвятам !

Ответить
+156 +
Войша, 9:17, 27.07

Віншую усіх са святам! Жыве Беларусь!

Ответить
+93 +
Дед, 13:31, 27.07

Литва, Латвия, Эстония, Польша. Эти страны, соседи стали жить намного лучше после того, как ушли из под влияния российской воровской власти.
Америка поможет Украине.
И Беларусь впоследствии будет жить лучше.
Беларусы устали жить ложными обещаниями самоизбранного пересидента, разграбившего страну за 25 лет !
Беларусь тоже должна жить прекрасно!
Беларуской народ будет свободным!
Беларусь будет жить!

Ответить
+36 +
Andpol, 13:56, 27.07

Уверен, следующего выберете точно такого же, потому что такие лозунги - ни о чём...
Język, wiara, historja..
Только латиница, только правдивая история, только наша униатская церковь.... - вот столпы нашей независимости и стены от восточных бандитов - нелюдей.
А с такими лозунгами новый "лукашенко" вам обеспечен.

Ответить
+140 +
Нiна, 9:22, 27.07

Слава нашым суайчыннiкам, якiя адстаялi незалежнасць Беларусi! Самых моцных з iх убiлi па загаду дыктатара, але мы памятаем iх гiстарычныя дзеяннi! I слава сённяшнiм патрыётам-змагарам! Са святам, сябры!

Ответить
+118 +
авраам, 9:28, 27.07

метаморфоза.....ненавистник белорусов становится президентом

Ответить
+166 +
Й, 9:51, 27.07

Этот полуграмотный деревенский шизоид— никогда не стал президентом!!!
Он стал самозванцем и узурпатором. Тираном и душителем белорусского народа. Период его правления навсегда останется черной полосой в истории белорусской государственности.

Ответить
+71 +
справка, 13:32, 27.07

Лукавый будучи депутатом Верховного Совета не голосовал за эту Декларацию Независимости. Он вообще не учавствовал в голосовании. А теперь он во главе независимой Беларуси за которую не голосовал. И строит из себя гаранта незавсиимости, за которую не голосовал. Лицимер и проходимец. Сдаст независимость при первой возможности как только появится место в Кремле вместо Путина. Он уже хотел это сделать в конце 90-х, но Ельцин не захотел подписывать тот договор.

Ответить
+46 +
Buba, 16:22, 27.07

Он вообще не учавствовал в голосовании
----------------------------
Видимо уже тогда был на примете кремля как недалёкий, завистливый и жадный до власти колхозник:
Готовый родину продать тому,
Кто может больше дать.

Ответить
+20 +
Slon, 19:00, 27.07

Тот договор внимательно прочитал Чубайс. Он и раскрыл глаза Ельцину.

Ответить
+53 +
Анатоль-21, 16:46, 27.07

Всего 4 года Беларусь строила независимость, а недоумок 25 лет разрушает... Смерть узурпатору!!! Живе Беларусь.

Ответить
+36 +
ы, 14:14, 27.07

это человек ФСБ раисси, в Украине они действовали по этому сценарию, но не пошло.

Ответить
+159 +
нат , 9:55, 27.07

Я не родилась в Беларуси,но живу в ней более 30 лет,так что это и моя страна! Вспомните кадры(теперь уже хроники),как гордо развивалось БЧБ знамя и сколько вас вышло? Я люблю эту землю,эту Родину и никакой шизофреник сидящий на троне не заставит меня отказаться от этого праздника! Не бойтесь,только все вместе,разом мы сомнём плешивого! С праздником друзья и единомышленники! С Днём Независимости!!! Живе Беларусь!!!

Ответить
+119 +
Buba, 9:56, 27.07

Са святам усiх жыхароу Беларусi.
Жыве Беларусь!!!!!!
А гэта пачвара-манкурт cа сваей бандай няхай згiне у забыцці

Ответить
+92 +
Й, 11:41, 27.07

И причем нельзя даже допустить, чтобы даже следов от этой сатанинской нечисти на нашей земле не осталось. Смешать его прах с ядерными отходами, и вывезти на расею, на утилизацию в ядерный могильник. Как нет могилы Гитлера , так и не будет в нашей Беларуси могилы этого чёрта!

Ответить
+116 +
Юлия, 9:59, 27.07

Луку вон!

Ответить
+126 +
Интычмент, 10:04, 27.07

Са святам!
Z świętem!
Зі святом!
С праздником!
Бәйрәм белән!
И остальные, ВКЛ было многонациональным и этот праздник, основанный на Декларации, также для всех.

Ответить
+92 +
сваяк, 10:12, 27.07

пачвар каробяць усе святы беларусаў, якія адрозніваюць іх ад усходніх імперцаў.
Са святам, беларусы!

Ответить
+91 +
Хлопцы Балахоўцы, 10:14, 27.07

З днем Незалежнасьці ! Жыве Літва-Беларусь! Далоў дыктатара-самазванца !

Ответить
+96 +
Андрей, 10:24, 27.07

Жыве Беларусь!
Веру будзе жыть заусёды
Святло "Пагонi" будзе сэрцы нашы акрыляць
Жыве, жыве!
Наш край пакутны i свабодны
Нескароная нiкiм i святая зямля,
Беларусь, Беларусь!
Хай тябе мiнуць усе нягоды,
Век у шчасцi жывi,
Ты Радзiма мая

Жыве Беларусь!
Нашай долi абуджэнне
Краiна мацi, ты прызнанне щчырае прымi,
Жыве, жыве!
Гучыць узнёсла блаславенне,
Беларускi вольны дух
Уваскрос з даунiны,
Беларусь, Беларусь!
Мы тваё вiтаем адраджэнне,
Будзешь вечна вольнай ты,
Будзем вольнымi мы

Жыве Беларусь!
Нас нядоля не здалела,
Магутны Божа, беражы айчыну з году у год,
Жыве, жыве!
Як непагасны сiмвал веры
Будзе вечна на зямлi
Паспалiты наш род,
Беларусь, Беларусь!
Пад штандарам бел-чырвона-белым
Век у шчасцi жывi,
Беларускi народ!

Ответить
+29 +
123, 10:45, 27.07

Прончак молодец!

Ответить
+94 +
Міхасьm, 10:28, 27.07

Памятаю гэты цудоўны час барацьбы за незалежнасьць нашай краіны-Беларусі ! Які быў моцны ўзлёт нацыянальнага беларускага настрою !
З вялікай цікавасьцю слухалі усе перадачы з Вярхоўнага Савета па радыё,телебачанню і чыталі
газэты.Дэпутата ВС таго часу,гэта нашы Героі ! Іх імёны мы ніколі не забудзем !Слава барацьбітам за
нашу незалежную Беларусь!
Памятаю і такое,як адзін вырадак потым ездзіў па рэгіёнах
Расеі і хваліўся ,што ён не галасаваў за суверынітэт і незалежнасьць Беларусі.Вось такі адзін "герой! з "адзінага" народа.

Ответить
+27 +
Buba, 16:33, 27.07

адзін вырадак потым ездзіў па рэгіёнах
Расеі і хваліўся ,што ён не галасаваў за суверынітэт і незалежнасьць Беларусі
--------------------
Гэтаж на столькi трэба быть упэуненым у тым што не прыйдзеца адказваць за свае злачынства..
Але на судзе будзе крычэць сваiм сiпатым голасам: - " Я ня учым ня вiнавыты, я быу за незалежнасць"

Ответить
+107 +
жыхар, 10:35, 27.07

Са Святам лепшую частку РБ - дэмакратычную Беларусь , якая зараз у Курапатах , Бярэсце , на сустэчах з Статкевiчам , Афнагелем , Некляевым , Северынцам i iнш. дэмакратамi РБ ! Гiсторыя не спынiлася , правячы зараз клан парсюкоу ля карыта будзе загнан туды , дзе i павiнны быць з галоуным парсюком i яго вывадкам . Жыве Беларусь без лукашэнак , ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !

Ответить
+81 +
gfj, 10:37, 27.07

Са Сьвятам! Жыве Беларусь!

Ответить
+75 +
Беларускія вяскоўцы, 10:42, 27.07

Глядзець відэа без слез проста нельга.

Ответить
+93 +
Са сьвятам!, 10:44, 27.07

Вот это реальный Праздник, а не тогда, когда танк приехал в Минск. Жыве Беларусь! Жыве вечна!

Ответить
+78 +
ЮНА, 10:47, 27.07

Са Святам,даражэнькiя суайчыннiкi!
За тымi ,у каго у гэты дзень сапрауднае СВЯТА - будучыня Беларусi!

Ответить
+73 +
нет самозванцу!, 10:49, 27.07

Родины
сьцяг
на
Радзиму!

Ответить
+71 +
vasek, 11:02, 27.07

Шчыра віншую ўсіх са святам! Жыве Беларусь!

Ответить
+73 +
Ера, 11:06, 27.07

Са святам. Жыве Беларусь вечна!

Ответить
+76 +
Київ, 11:09, 27.07

З Днем Незалежності! Жыве Беларусь!

Ответить
+42 +
я777, 13:28, 27.07

Жыве вечна!

Ответить
+68 +
Янка Неманский, 11:14, 27.07

С ПРАЗДНИКОМ, дорогие соотечественники ! ВЕРЮ, что наша Беларусь будет действительно свободной, настоящей демократической страной, страной ДЛЯ ЛЮДЕЙ и жизни.

Ответить
+79 +
Белорус, 11:23, 27.07

Вот Настоящий праздник, наша история.А не танки ,китайцы и пришельцы с востока. Страну превратили в концлагерь. Сколько настоящих патриотов уничтожили.Вечная память патриотам.
С Праздником Белорусы!

Ответить
+71 +
ЯЗЭП, 11:37, 27.07

З сапраўдным Днём незалежнасці ўсіх беларусаў, якія яшчэ жывыя і помняць той славутны Дзень! А помняць усе хто жывыя, бо гэта было незабываемо! Я кожны раз успамінаю словы нябожчыка Генадзя Карпенка на мітынгу прысвечанаму пратэсту пераноса свята беларусаў "усёмагутным" прэзідэнтам! Генадзь казаў тады, што перанос Дня незалежнасці краіны можна параўнаць з тым, калі бацька скажа сыну: "Сынок давай твой дзень народзін перанясем на іншы дзень! На што сын справядліва скажа: "Бацька ты што, мабыць, з глузду з'ехаў"!

Ответить
+63 +
MIHAS, 11:42, 27.07

Са Святам! Жыве Беларусь!

Ответить
-26 +
сваяк, 11:57, 27.07

Сапраўднае свята незалежнасці беларусаў ў сакавіку.
А сёння камунякі ад страху прынялі дэкларацыю аб незалежнасці ў складзе Масковіі.
Той, хто чытаў гэтую лайно-аркушу, той зразумее яе сэнс.
Таму сядзіце спакойна.

Ответить
+48 +
555, 12:26, 27.07

Long live Belarus! Са святам!

Ответить
+50 +
Гражданин Беларуси, 12:31, 27.07

Наша независимость закончилась тогда, когда массово отказались писать документы по-белорусски, проголосовали за признание русского языка вторым государственным. Трудностей испугались, захотелось как легче.

Ответить
+21 +
Андрей, 14:56, 27.07

Ермошина сфальсифицировала

Ответить
+13 +
н@блюдатель, 22:07, 27.07

Не надо вину перекладывать на ту тётю или дядю. Мы это допустили, значит мы виноваты и нам исправлять. Когда мы это поймём все, а не будем тут поздравлять себя самих с тем, чего пока нет, а именно независимости, тогда и наступит независимость. Объявить себя независимым и стать независимым две большие разницы.
Пока же я вижу окупанский флаг "закат над болотом" и окупанский гимн немного переделанный со времён совка и полную зависимость от одного государства и гауляйтера Луку на троне, независимосью назвать это нельзя.
За настоящую независимость ещё придётся побороться.

Ответить
+64 +
Algerd, 12:32, 27.07

Са Святам Лiтвiны!!!

Ответить
+71 +
Беларус, 12:36, 27.07

Вельмi удзячны за незалежнасць (нават чыста формальную зараз) спадарам Пазьняку и усей фракцыи БНФ 1990г, Шушкевiчу (за спыненьне Саука без крывавых разборак), i пакутнiкам дыктатуры :
Майсеня, Ганчар, Красоускi, Захаранка, Завадскi, Чаркасава, Бебенiн, Карпенка, Марынiч (няпоуны спiс)

Сам сьвятам усiх !

Ответить
+55 +
Грамадзянiн, 13:04, 27.07

Сення 27 ліпеня для Нас Беларусау Свята Незалежнасцi, а не 3 ліпеня! Са Святам усіх. Жыве Беларусь! Слава Украiне!

Ответить
+48 +
ІЛЛЯ, 13:05, 27.07

Радасна, што тады, у 90-м перамаглі камуністаў і усталявалі свята Незалежнасці Айчыны! І шкада, нават ганебна, што пасля не справіліся з адным д'яблам, які падпарадкаваў сабе ўсю краіну! Нават зараз- праз чвэрць стагоддзя, няма планаў, каб пазбавіцца ад таго дракона!

Ответить
+37 +
вит, 13:54, 27.07

ІЛЛЯ, 13:05, 27.07.. І шкада, нават ганебна, што пасля не справіліся з адным д'яблам, які падпарадкаваў сабе ўсю краіну! ...-------------- Дявол не один , почти весь посёлок Дрозды , новоделы Минска и др. заселен ростками дьявола , продавшими совесть взамен денег , привилегий и доступа к корыту самозванца , а по сути отнятых материальных средств у белорусов для развития общества ! План уничтожения дъявола есть - он в падении луканомики и снабжения режима . Испытание дъяволом не случайно послано сюда , тем почётней его будет свергнуть !

Ответить
+24 +
сож, 14:11, 27.07

АНДРЕЙ, 10:24, 27.07
-----------
Верш сыходзіць ад сэрца!
Але штучная назва "Беларусь, Беларусія" паходзіць "от имперско-московского - Белоро(у)ссия" - тое ні наша назва! Вам, маладым трэба канечна ("необходимо") з'вяртаць гістарычную назву Дзяржавы - "Літва".
Пры нашым Урадзе, які стане па скону Злачыннага Рэжыму, варта бяз адвалокі пачаць працадуру вяртан'ня Гістарычнай назвы "Літва", бо БЧБ С'цяг, Гэрб Пагоня, гістарычна належалі Літве, ані "Беларусі" - сымбо'лі не прывязаныя да псэўданазвы "Белоруссия", ўз'ніклай ў 1918 г. з нагоды "Ленинского коммунистического переворота"!
Калі ж не з'вярнуць гістарыч.назву "Літва"- заўжды будзе сталая блытаніна з назвай "рускі" знутры і за мяжой!
Бож "русские" ня пішуць "БелАрусски" - яны пішуць -"БелоРусский"

Ды мы ж - і ні "русь" нават з прыстаўкай "Бела"!
Русь гістарычная - тое Украіна!
Ды ўжо тое, што ў слове "Беларусь" Тытульная назва "русь" пішацца з малай літары - мусіць нас'цярожваць!

Ответить
+19 +
Андрей, 15:02, 27.07

Прабачце, гэта гимн 1991-га, писау па памяцi, прымау прысягу у войску з iм у 1995-ым

Ответить
+36 +
Спартак, 14:27, 27.07


Віншую, са святам беларусы, лiтвiны. Жыве Беларусь !!!

Ответить
+16 +
сож, 14:56, 27.07

Запазычанае - сябр, сябры, сяброўка" ма'е татарскую крыніцу...
Татар.- "шабер, сябер"(татар.) - сусед.
І калі, Вы мовіце - "шаноўныя Сябры", ня ведаючы чужога слова, Вы мовіце - "шаноўныя Суседзі"...

Мова ж ма'е ўласнае ("собственное") слова - "панове".

Адна асоба, філёляг прывяла мне ў прыклад "Санскрыт", але ўся Наша Мова, як і ўсе Мовы Эўрапейскія, ў асноўным, маюць адну крыніцу - Санскрыт. Затым мовы фармаваліся пляменамі і кліматам - незалежна.
Мангалаізм - "сябар" уз'нікла на мяжы 90-х. пэўна "в пику" рускаму -"друг". Украінск.- "друг, друзі".

Наша ж Мова в.Літоўская шчыльна з'вязана з Мовай Польскай, як словатворна (этімолёгічна) так і граматычна.
Калі мы мовім -"бачыць, марна, чакаць.." мы ж ня кажам, што - тое словы польскія.
Так і "панове" - наша слова.

P.S. Калі ж прыняць чужое - "сябар, сябры" (сюды ж новае - "спадар, спадарыня, спадарства") - тады з Мовы трэба выз'няць - "пан, панна, паненка, панове".

Тады - як называць панну, паненку - "сяброўка, спадарынька"?.

Ответить
+35 +
ІВАЦЭВІЧЫ, 15:10, 27.07

Ад нашага невялікага горада віншуем ўсіх беларусаў Айчыны і ў замежжы, са святам Незалежнасці Беларусі! Гэтае гістарычнае свята павінна адзначацца ў яго сапраўдны дзень- "27 ліпеня"! А не ў перанесяны па паняццях аднаго чалавека, іншы дзень, які і так знамянальны! Хоць незалежнасць і аб'яўлена, але па факту, мы яе не адчуваем. За яе ізноў трэба змагацца! А гэта ўжо задача сёняшняга пакалення! Здароўя ўсім беларусам! Каб хапіла сілоў вярнуць "Незалежнасць" на Радзіму! Жыве Беларусь!

Ответить
+28 +
Василь Пупкин , 15:27, 27.07

Са Святам!

Ответить
+39 +
БЧБ, 15:35, 27.07

Са сьвятам усех!

P.S. ЛКШ ПНХ!

Ответить
+30 +
Вітаўт, 15:52, 27.07

Жыве Беларусь — сёньня й заўсёды!

Ответить
+4 +
сож, 16:22, 27.07

Крыніцай моваў Татарскай, Мангольскай таксама ес'ць санскрыт.

Ответить
+30 +
юзя, 16:52, 27.07

Беларусь уздымецца!
Жыве Беларусь/Вялікая Літва!
Са Святам, беларусы/вольныя літвіны!

Лука ПНХ!

Ответить
+27 +
JASKA, 17:15, 27.07

SA SVIATAM,LITVINY-BELARUSY!!!

Ответить
+22 +
Баварский трутень, 17:01, 27.07

Са святам шаноўныя беларусы! Здароўя, шчасця, кахання і поспехаў Вам! І я лічу што калі-небудзь на Беларусі будуць панаваць сваюода і дэмакратыя, а Лукашэнка і яго сям'я будуць не толькі жудасным успамінам, але і прыкладам таго, што дыктатура гэта шлях да рэгрэсу. А за дэмакратыяй і прыярытэтам закона будуць сачыць так як пры Лукашэнку сачылі за ку льтам яго асобы!

Ответить
+29 +
Buba, 17:01, 27.07

Я упэунены, што трэба звярнуць сцяг и герб i змянiць гiмн, на маю думку гэта павiнна быць "Пагоня"
Толькі ў сэрцы трывожным пачую
За краіну радзімую жах, —
Ўспомню Вострую Браму сьвятую
I ваякаў па грозных канях.

Ў белай пене праносяцца коні, —
Рвуцца, мкнуцца і цяжка хрыпяць...
Старадаўняй Літоўскай Пагоні
Не разьбіць, не спыніць, не стрымаць.

У бязьмерную даль вы ляціце,
А за вамі, прад вамі — гады.
Вы за кім у пагоню сьпяшыце?
Дзе шляхі вашы йдуць і куды?

Мо яны, Беларусь, панясьліся
За тваімі дзяцьмі уздагон,
Што забылі цябе, адракліся,
Прадалі і аддалі ў палон?

Бійце ў сэрцы іх — бійце мячамі,
Не давайце чужынцамі быць!
Хай пачуюць, як сэрца начамі
Аб радзімай старонцы баліць...

Маці родная, Маці-Краіна!
Не усьцішыцца гэтакі боль...
Ты прабач, Ты прымі свайго сына,
За Цябе яму ўмерці дазволь!..

Ўсё лятуць і лятуць тыя коні,
Срэбнай збруяй далёка грымяць...
Старадаўняй Літоўскай Пагоні
Не разьбіць, не спыніць, не стрымаць
Гэтыя слову гiмну напамiн манкуртам пра радзiму

Ответить
+20 +
Танюша, 17:20, 27.07

Всё с большим задором продолжается лукашенковская игра в одни ворота на государственном уровне, и наш правитель думает, что это норма! Конечно норма, но только для психически больного человека и общества...

Ответить
+31 +
Vasily, 17:40, 27.07

ПРЫВІТАННЕ З НЯСВІЖА !! АМАТАР ВЕРШАЎ ВАСІЛЯ БЫКАВА ХАВАЙСЯ!! ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ І ВОЛЬНЫ БЕЛАРУСКІ НАРОД!! МАСКАЛІ ПРЭЧ!!

Ответить
+21 +
Змагар, 17:58, 27.07

Са святам. Жыве Беларусь.

Ответить
+9 +
Александр, 18:34, 27.07

Как по мне, Беларусь меняется на глазах, исчезает советское прошлое, что- то новое чувствуется в воздухе. За эти 25 лет уже много людей ушло, те которые прожили основную жизнь в советском союзе. Нету наших бабушек и дедушек, а так же у многих и родителей, связь с союзом разрывается с уходом наших родных. Время на стороне Беларуси, т.к и в России приходят постепенно к власти, люди прожившие сознательную жизнь в новой стране, для которых Беларусь другая страна. Осталась дождаться когда уйдут из кремля люди с советским прошлым.

Ответить
+14 +
vir, 18:48, 27.07

Са сьвятам, са с'вятам!
Пры Сталіне за мяккі знак "ь" у слове сьвята (мяккі знак у мове в.Літоўскай (дае вымаўлен'не і пэўну'ю адзнаку сярод іншых моваў) "ссылали без права переписки" - расстрэльвалі.

Ответить
+18 +
Ник, 19:47, 27.07

Са свьятам Беларусы. Жыве Беларусь!

Ответить
+16 +
Михаил Брюссельский, 20:00, 27.07

Жыве Беларусь!

Ответить
+3 +
Совч, 21:03, 27.07

Я бы скорее назвал праздник не день независимости.А скорее днём. Национальной гордости.потому сто от кого мы там зависили?А вот день исторической гордости это Да

Ответить
+14 +
Совч, 21:15, 27.07

Вообще всех с праздником! Обидно то что одно жывущее рядом с нами все это задушил!!!эту прекрасную молодежь, этот народ!

Ответить
+8 +
СЕРГЕЙ, 22:02, 27.07

Всех с праздником.

Ответить
+7 +
сож, 22:57, 27.07

Тутэйшыя камунякі, невукі й заварылі ўсю кашу пад назвай "БССР" ў 1918-м., тут-жа ўвайшоўшы ў склад "СССР".
Яны нават ні паправілі назву "БССР" на нацыянальную - "БРСР" (Беларуская Радзецкая Сацыялістычная Рэспубліка), не кажучы ўжо пра тое, што зусім нельга было згаджацца на маскоўскую назву "Белоруссія"!
Украіна ж увайшла ў склад "СССР" толькі ў 1922 г.
пад нацыянальнай назвай "УРСР" -
Українська Радянська Соціалістична Республіка.

Ответить
+3 +
авраам, 23:33, 27.07

страна родная !!! поздравляю с днем рождения свободы !!!! и неравнодушных граждан чувствующих себя пластами истории нашей земли вы культурные люди что зиждется на истории нашей и наших предков .поздравляю!!!

Ответить