8 сентября 2024, воскресенье, 10:15
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 23
+52 +
Kyv, 12:04, 27.07

Вітання! Вірю, що у вас ще буде й деокупація, своя Білорусь замість нинішнього путлєровського лукомор'я. Волю Білорусі!

Ответить
+2 +
СС, 18:14, 28.07

Дзякуй, братка!

Ответить
+49 +
Мацьвейка, 12:14, 27.07

дзякуй табе, вам таксама перамогі якая абавязкова наступіць !!! СЛАВА УКРАІНЕ ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ ЖЫВЕ ВЕЧНА !!!

Ответить
+43 +
Мх, 12:15, 27.07

Яшчэ раз, са святам! Жыве Беларусь! Дэкларацыя аб дзяржаўным суверэнітэце дала штуршок для прыняцця цэлага шэрагу нарматыўна-прававых актаў незалежна ад Масквы, што і прывяло трохі больш чым праз год да фактычнай Свабоды Беларусі! Уласна кажучы, такі шлях прайшлі амаль усе рэспублікі былога СССР (некаторыя з іх аднавілі сваю дзяржаўнасць з 1918-1919 гадоў, а не аб'яўлялі аб незалежнасці ў 90-91).

Ответить
+12 +
1944, 12:22, 27.07

В 1944 году Минск был окончательно разрушен, чтобы вернуть коммунистическим палачам монополию на пытки и убийства людей после недолгого совместного правления нацистских палачей и партизан (включая парашютированных коммунистических диверсантов).

Ответить
+22 +
Platon, 12:28, 27.07

Праздник со слезами на глазах...на бумаге независимость, а по факту хуже колонии(((( вся страна для хорошего Беларуса-тюрьма((((

Ответить
+23 +
Para, 12:30, 27.07

Спасибо Зянону Позняку и партии БНФ! Героям Слава!

Ответить
+10 +
нерюські , 12:43, 27.07

👌✌️👏👏👏⬜🟥⬜

Ответить
+34 +
🤔, 12:37, 27.07

С сапраудеым святам Беларусы ! . 🤍❤️🤍 Жыве Беларусь .

Ответить
+25 +
Req, 12:41, 27.07

Дэпутат ад саўгаса "Гарадзец" быў амаль адзіны хто ўцёк пад час галасавання з залы і не галасаваў.
Да гэтага выказваў скаргі да беларусаў якія паднялі пытанне аб дзяржаўным суверэнітэце і незалежнасці.
- а зачЭм вам эта так называемая незалежнасць? Как это жыць не как манкурт і без мацквы?
***
Пасля 1994 гэты "дэпутат" прызначыў сябе галоўным барадзьбітам за незалежнасць і загадаў лічыць гісторыю з 1994. А каб людзі не мелі свята скраў нацыянальныя сымбалы, гістарычныя даты і назваў "днем незалежнасці" лічбу савецкай акупацыі Менску, дзень ў які пасля зыходу немцаў камуністы зруйнавалі амаль ўвесь гістарычны Менск.
***
Нашы Святы павінны вярнуцца разам з аднаўленнем незалежнасці, а лукавы вырадак згіне з нашае зямлі.

Ответить
+30 +
атроха, 12:49, 27.07

Віншую ўсіх Беларусаў з трыццацітрохгоддзем (33) пряняцця Дэкларацыі аб незалежнасці! Шчыра жадаю сапраўднай Незалежнасці!

Ответить
+25 +
Дзякуй Пазьняку, 13:01, 27.07

Вялікі дзякуй Зянону Пазьняку і яго камандзе за Незалежнасць Беларусі.

Ответить
+27 +
Day, 13:02, 27.07

Беларусь будзе вольнай, дэмакратычнай і беларускай.
Жыве Беларусь🤍❤️🤍

Ответить
+26 +
Tsushima, 13:04, 27.07

Беларусь жыла, жыве і будзе жыць, а лукавая кароста згіне з нашае зямлі.

Ответить
+28 +
Bzw, 13:06, 27.07

Жыве Беларусь!
⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥
⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
Беларусь жыве!

Ответить
+26 +
J, 13:09, 27.07

Жыве Беларусь!
⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥
⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
Жыве вечна!

Ответить
+14 +
www, 13:59, 27.07

Всех с праздником, который снова к нам вернется.

Ответить
+12 +
Вася, 14:10, 27.07

Благодаря Лукашенко,в кавычках,бчб не опозорен в войне с Украиной,он чист во всех смыслах, когда-то он развеется над Беларусью и не будет восприниматься с агрессий со стороны украинцев и других соседей.... только его тряпка вся в крови и крови террора собственного народа.....знайте это !!!!! Всех а праздником!!!!!

Ответить
+11 +
смс, 15:09, 27.07

34 года жизни страны усатая тварь спустила в унитаз(((

Ответить
+9 +
один из народа, 15:23, 27.07

Слухали б Зянонв в свое время, были бы Народом са сваей мовай! Да и жили бы лучше это факт! Добра памятаю тыя падзеи и свята 27 липеня, а не выдуманное 3 июля...

Ответить
+4 +
дик, 17:23, 27.07

а потом пришёл Лукашенко -и всё просрал

Ответить
+1 +
Жыве Беларусь , 0:17, 28.07

ДЭКЛЯРАЦЫЯ -- ШЛЯХ ДА НЕЗАЛЕЖНАСЬЦІ

27 ліпень -- гэта вялікі гістарычны дзень Беларусі. Дэклярацыя аб Дзяржаўным суверэнітэце БССР была прынята, дзякуючы магутным высілкам Народнага Фронту і дэпутатаў Народнага Фронту ў Вярхоўным Савеце і ў выніку зьбегу абставінаў, якія выдатна скарысталі дэпутаты-фронтаўцы.

БНФ прапанаваў Вярхоўнаму Савету прыняць дэклярацыю аб незалежнасьці ўжо ў канцы траўня 1990 года і прадставіў тэкст Дэклярацыі, які зачытаў з трыбуны Вярхоўнага Савета Старшыня Апазыцыі БНФ Зянон Пазьняк. Для камуністычнага парляманта гэта была поўная нечаканасьць. Ніхто з саветаў ня мог уявіць, што такое можа быць. Дэклярацыю завалілі.

Але (іронія лёсу) неўзабаве прышла рэкамендацыя з Масквы праняць дэклярацыю аб суверэнітэце. Гарбачоў так загуляўся зь Ельцынам у барацьбе за ўладу, што рашыў абнавіць СССР (перазагрузіць) і, шляхам няхітрых мніпуляцыяў, адправіць Ельцына ў "апэндыкс" РСФСР а самому панаваць у абноўленым СССР без канкурэнцыі.

Ответить
+1 +
Жыве Беларусь , 0:19, 28.07

Камуністы ў БССР не хацелі прымаць дэклярацыю і вялі справу на правал. Але ініцыятыву ўзялі на сябе фронтаўцы, падрыхтавалі тэкст і ў выніку жорсткай палітычнай барацьбы і гнуткай, нечаканай для камуністаў парляманцкай тактыкі, дамагліся, што Дэклярацыя была ня толькі прынятая, але дзень яе прыняцьця быў афіцыйна аб'яўлены днём Незалежнасьці.
Рэальным Днём Незалежнасьці стаў потым 25 Жнівень 1991, калі Дэклярацыя была аб'яўлена канстытуцыйнвм законам, але роля 27 ліпеня вялікая і вызначальная. Сутнасьць "вызначальнасьці" гэтага дня у тым, што дзяржаўную незалежнасьць прадыктавала грамадзтву не асобная палітычная партыя, не нефармальная палітычная сіла, а дзяржава ў асобе вышэйшага заканадаўчага воргана.
Дэклярацыя, аб'яўленая ўладай, зрабіла магутны рэвалюцыйны ўплыў на сьведамасьць і стан думаньня паняволеных саветамі беларусаў. Праз год 25 Жнівень 1991 года стаў трыумфам незалежнасьці Беларусі, якую прывіталі ўсе беларусы.
Жыве Незалежная Беларусь!

Ответить