15 мая 2024, среда, 23:16
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 5
0 +
Kot, 15:40, 25.02

Не, ну я фигею с Евросоюза. Они что не понимают, что облегчение визового режима нашим властям особенно и не нужно. Есть список персон нонграта, визовый режим на этот список не влияет, остальные чиновники, если надо визу и так получат.

Я еще раз предлагаю инициировать бесплатную выдачу виз членам белорусских оппозиционных партий, а для членов БРСМ - наоборот, отворот поворот. Если это якобы противоричт международным нормам, то, я думаю, что опрадвать такой поступок проще простого: нелегитимность власти, нарушение законов, Конституции и т.д.

В оппозицию начнут вступать и те, кто боялся раньше. Будет отмазка для гэбэшников - визы бесплатные.

Ответить
0 +
Алег, 20:12, 25.02

Нужны санкии!А лутше экономический байкот!!!

Ответить
0 +
Korj, 22:49, 25.02

Нех жыве справа Шродэра! За нафту нямеччына задушыцца, здасьць усё й усіх свайму куратару Пуціну й яго вассалу!
Савецкі саюз мог толькі марыць аб тым, каб жалезную заслону падпіралі з другога боку "дэмакратычныя краіны"! Такога нават савецкай дыпляматыі дабіцца не выпадала.
Што ж вы тут кажыце?! Каго вы застрашыце коштам візы?! Можа чынушу й яго дзетак, як тыя да Крушавелю пададуцца адпачываць за колькі кілядаляраў? Дык яны не заўважаць нават. Гэтымі візамі сьціплы беларус робіцца жыхаром Месяцу, бо што да Месяцу, што да суседзей у Польшчы ды Летуве йму дабрацца аднолькава немагчыма. Беларусы будуць заўжды personae non gratae, будуць на справе адчуваць "падтрымку" Эўразьвязу. Савецкі саюз канчаткова разваліўся пасьля таго, як патроху пачалі езьдзіць за мяжу й убачылі, як жывуць людзі й як мы. Ды адныя маналёгі Задорнава пра Амерыку ды Эўропу больш зрабілі супраць Імпэрыі Зла, чымсьці ўсе намаганьні заходнікаў. І вось Беларусь ізаляваная. Ізаляваная нават не лукой, ізалявана нямецкімі нацыянал-сацыялістамі, спрадвечнымі братамі расейскіх інтэрнацыянал-сацыялістаў. А вы, беларусы, яшчэ пляскаеце ў далоні, бьеце сябе бізуном і крычыце "Так нас! Яшчэ! Мацней!". Мазахісты паганыя.

Ответить
0 +
Натали, 0:20, 26.02

Душить режим-так по максимуму.Иначе толку не будет.

Ответить
0 +
Alex NY, 2:03, 26.02

Vova: Жестоко? Более чем. Но полумеры в течение 14 последних лет не привели ни к чему.
Hey gospoda, a Vova-to prav!

Ответить