18 мая 2024, суббота, 8:46
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики

Дэманы тутэйшага тунелю

9

Дзве адметныя падзеі красамоўна і выяўна засведчылі надыход вясны. Падзея першая, на вялікі жаль, паныла побытовая. Нейкі чалавек у метро саскочыў перад цягніком на рэйкі ды пабег кудысьці па тунелі.

Комментарии 9
0 +
kom, 19:01, 10.03

народ працуе на заводах за 300 далярау,

а мы "адсчапенцы" мусиць выйдзам на пляц у 90 год БНР
а народ так и будзе працавать и збянтэжана гаварыць калиж яны перамогуць

да никали, без народа никали

але ж мы выйдзем, таму што мы так сама частка народу

Ответить
0 +
БП, 19:43, 10.03

Мы, народ, тута - ў інтэрнэце: сядзім у сваім тунэлі і толькі калі-нікалі выходзім на паверхню (у рэал).
А ў некаторых тунэлі нават не маюць выхадаў да свету...

Ответить
0 +
Мікіта, 20:06, 10.03

@@І прыстойная некалі краіна ў выніку іх мітуслівай дзейнасці паступова ператвараецца ў агароднае пудзіла Еўропы.@@

Справа ў тым, што народ , маючу адукаванасць і працаздольнасць, не ўсвідамляе, што павінен жыць лепш. Можна нават сказаць, што ён мае нейкі комплекс непаўнавартасці, які яму прывілі за час знаходжання ў складзе расіі. Трэба каб, народ Беларусі ўзнімаў нос вышэй дагары, быў больш упэўнены ў сваёй моцы.

Ответить
0 +
Алег, 20:28, 10.03

А народа то нет,есть только земляки!Люди(наверное,типа-люди)живущие на одной территории!

Ответить
0 +
С.Д., 22:28, 10.03

А народ схавауся у бульбу.Застауся толькі электарат.

Ответить
0 +
Anna, 10:25, 11.03

нет, тут проживают тутэйшыя, которые приспосабливаются к любой власти и не пикают, нет привычки такой. Правда, есть "деструктивные элементы", которые в реале могут выйти на площадь, повозмущаться и потребовать, но... мало их смелых, мало...

Ответить
0 +
Светлана, 10:28, 11.03

У меня порой возникает ощущение, что такого биологического вида как народ у нас не осталось, вымерли. Зато здравствует новый, генетически выведенный, лехтарат называется.

Ответить
0 +
Фома, 11:38, 11.03

Я горжусь, что Белорус. У моего народа были славуные Победы, горькие поражения. Это история. А те кто ее отрицают и не уважают - идут по светлой, широкой дороге в известном каждому направлении.

Ответить
0 +
Anna, 15:51, 11.03

Светлана, 10:28, 11.03. Электорат - народ одноразового пользования.

Ответить