11 мая 2024, суббота, 5:16
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики

Странные заявления Яцека Протасевича

30

Польская газета «Rzeczpospolita» опубликовала интервью с евродепутатом Яцеком Протасевичем, руководителем Комиссии Европарламента по связям с Беларусью.

Комментарии 30
0 +
alteslager, 17:28, 23.11

"Оппозиция видит, что пока Лукашенко будет защищать белорусский суверенитет, можно начинать с ним определенное сотрудничество."
- вот и всё, тупее тяжело придумать!
- эти еврочиновники ещё похлеще белорусских будут

Ответить
0 +
Дмитрий, 17:46, 23.11

Театр абсурда.

Ответить
0 +
@@@, 17:48, 23.11

Яцек Протасевич считает белорусского президента самым искренним белорусом. Яцек Протасевич также считает, что одновременное продление санкций и введение моратория на них является лучшей политикой. Яцек Протасевич также уверен, что беларусская оппозиция, которая ездит по Европе представляет интересы населения.

Яцек Протасевич весьма интересный политик... Его бы языком да туалеты мыть.

Ответить
0 +
Aleg, 17:49, 23.11

Знаете, выскажу крамольную мысль, но я так думаю. Вот смотрю на вознью политиков этих поляков, нынешних литовцев (про Россию и не упоминаю) и вижу: не нужна им свободная, независимая и сильная Беларусь. Это что-то на историческом уровне. Они не прочь чтобы мы в этом г вечно ковырялись. Так и хочется сказать - вы поможете если мешать не будете. Только и всего.

Ответить
0 +
Дмитрий, 17:58, 23.11

Вспомни про встречи поляков с Ющенко.
Хвалят, поддерживают, а в рукаве территориальные претензии к Украине.

Ответить
0 +
zas, 18:09, 23.11

Яцек наслушался Сашека(в смысле Милика)

Ответить
0 +
ЛЫДЖНЕГ, 18:14, 23.11

Отбеливатель Ми на славу постаралса, Яцэку последний мосх ужэ коньхрэтно промыл.
Ржунимагу! Канюх Лыджнег - шчыры беларус! Если б цэганская плеш на каждом шагу не отсвечывала... :D

Ответить
0 +
SPQB, 18:16, 23.11

Aleg, 17:49, 23.11
это генетическое

Ответить
0 +
Amo, 18:24, 23.11

Интересно, а кто нить слышал хоть раз на каком языке Лукашенко дома говорит. Может он цыганский перепутал с беларуским. Лично я от него за 15 лет не одного беларуского слова не слышал.. Что ж он с утра до ночи по телику на колхозно совхозном распавядае.

Ответить
0 +
kuper, 18:25, 23.11

Дык гэта той Яцэк ,Што ў тую восень складаў спіс апазіцыянераў у палатку разам з герам германішем Вайсам.О, справа гучная была!

Ответить
0 +
Сергей, 18:31, 23.11

А что творят с союзом поляков, как не пускали и не пускают в Беларусь многих польских политиков, в т.ч. Д. Туска?

Ответить
0 +
Дмитрий, 19:23, 23.11

Дмитрий, 17:58, 23.11-а на самой Украине охаивают Советский Союз,благодаря которому сейчас в ее составе Волынь и Галиция,да и Крым тоже.

Ответить
0 +
А это?, 19:26, 23.11

белорусский президент стал самым искренним белорусом. Он рассказывает...
------------------------------
ой, Яцек, лучше бы ты арабские сказки читал, что Шахерезада в "Тысячи и одной ночи" рассказывает, - больше пользы

Ответить
0 +
?, 19:33, 23.11

Бабло побеждает зло?

Ответить
0 +
Несьцерка, 19:36, 23.11

"...Але ад часу, калі Лукашэнка і Пуцін пасварыліся з-за вельмі вялікіх грошай, беларускі прэзідэнт стаў самым шчырым беларусам. Ён распавядае, што дома размаўляе па-беларуску,"

Дома - па-беларуску? Нешта я не чуў такога ад гэтага п.сядзента.

А на публіцы..? А дзе школкі нацыянальныя, унівэрсытэты, ...дзе літоўскі (беларускі) нацыянальны гонар?

Ответить
0 +
Nic, 19:44, 23.11

пока Лукашенко будет защищать белорусский суверенитет, можно начинать с ним определенное сотрудничество.
-------------------------------------непонятки-----------------------------------

Не понимает евродепутат, что Лука не защищает суверенитет Беларуси. Он защищает свою власть, и только.

Ответить
0 +
amateur, 19:45, 23.11

Насамрэч, глупства Польшчы ўжо колькі разоў каштавала ім сваёй краіны... не тое што нашай.... і ўсё туды ж .... А Пратасевіч яшчэ і беларус, ці на палову беларус: у яго павінна быць генэтычная памяць з абодзьвух бакоў! А ў яго вецер у галаве.

Ответить
0 +
Хаус, 20:29, 23.11

Яцек, похоже, не очень умный и не очень осведомленный. в Беларуси жмут союз поляков, польский премьер невъездной в Беларусь, Беларусь и Россия отрабатывают ядерный удар по Польше, а он лепечет про европейскую направленность Беларуси

Ответить
0 +
Korj, 21:19, 23.11

На Эўрахворуме сп. Пратасевіч пакінуў уражаньне чалавека, які шмат гаворыць, актыўна захапляецца самім сабою і нікога ня слухае. Паклаў сабе ў галаву нейкія "стратэгічныя" распрацоўкі і цяпер адстойваць будзе... Ня трэба крытычна занадта да яго ставіцца - ну вось такі ён спэцыфічны чалавек. Выратаваньне з Захаду да нас усяроўна ня прыйдзе, а паспрыяе той Яцэк таньнейшым візам - і тое добра, хай сабе будуе свае паветраныя замкі...

Ответить
0 +
александр, 21:44, 23.11

Обыкновенный продажный говнюк, что тут обсуждать... Таких уже целая кодла в Европарламенте...

Ответить
0 +
<tkmnf, 21:50, 23.11

"Гангрэну трэба лячыць медам"-з выступу дохтура Пратасевiча на форуме шаманау паудневай Афрыкi

Ответить
0 +
Гость, 22:44, 23.11

Милинкевич и ко, как раковая опухоль поражает мозг евро чиновникам. Мне смешно от их неспособности самостоятельно думать и смешно от того, что ими так легко манипулировать. Одна встреча с Милинкевичем - и зомби готов...
Кто-нибудь из нормальных оппозиционеров может встретиться с этим зомби и открыть ему глаза?

Ответить
0 +
сяргей-паляшук, 22:50, 23.11

Видите что втирает милик разъезжая по Европе ! В том числе и Протасевичу....
Явно пахнет гб.

Ответить
0 +
fantamas, 23:13, 23.11

все оні понімают.не такіе оні і глупые чтоб за 15 лет нічего не понять.інтересы у ніх тут.вот і мутят с лукой чтоб под шуміху выкупіть нас с потрахамі за копейкі без открытых діскуссій і тендеров.ім выгодно-на все достаточно одной подпісі і легко подкупіть откатамі нашего цыгана.

4ый падзел Рэчы Паспалітай Беларускай

Ответить
0 +
2 бизнес, 2:00, 24.11

надо бы проследить, не будет ли яцек делать каких-либо крупномасштабных покупок и не делал ли их уже

Ответить
0 +
Владимир, 8:40, 24.11

Искренний белорус уважает историю своей страны, в том числе и национальную символику.
Использование мадагаскарского флага с узорчиком в качестве национального символа РБ - недоразумение.

Ответить
0 +
Маша, 12:59, 24.11

Какие политические изменения при Лукашенко?! О чем он?!

Ответить
0 +
З Гародні, 14:48, 24.11

Ня ведаю, ня ведаю, але Я. Пратасевіч у значнай ступені фарміруе палітыку Эўрапарламенту ў тым, што датычыцца Беларусі (усё ж старшыня камісіі адпаведнай), таму ставіцца да яго НЕсур'ёзна было б памылкай.

Па-мойму Пратасевіч паказаў сябе як прагматык, і выказаў думку якая пераважна пануе зараз ў Эўропе, у ПЭ дык напэўна. Я не разумею навошта ўсе гэтыя енкі? Я даўно ўжо пазбыўся ілюзіяў адносна таго, што "Захад нас выратуе". Няма чаго на Эўропу крыўдаваць, калі самыя ня можам зрабіць парадак ва ўласнай дзяржаве...

Крыўдна? Шкада? Гэта рэчаіснасць, спадарства. Трэба гэта прымаць як дадзенасць. пагаджацца ці не - асабістая справа кожнага, але ўплыву мы на гэтыя працэсы ня маем, таму і застаецца толькі скрыгатаць зубамі ў віртуальный прасторы...

Ответить
0 +
Беларус, 17:54, 24.11

А чаму вы дзівіцеся?
Мабыць амаль зусім не ведаеце нашу гісторыю.
Калі гэта ляхі нам ліцьвінам-беларусам былі сапраўднымі сябрамі?! Заўжды на нашым (нашых продкаў) гарбу ды нашай крывёй падмазаўшы меліся ў рай трапіць.
Чым гэта паланізацыя была лепей за русіфікацыю?
І пакуль не ўсвядомім, что наша Бацькаўшчына не "паміж Польшчай і Расіяй", як спявае адзін з "мэтраў" "белоруссой эстрады", а Польшча з Расіяй абапал нашай Радзімы, да таго часу і будзем нагадваць "кадру" якая "змагаецца за мараль", мяняючы суцінёраў.

Ответить
0 +
Несьцерка, 19:21, 24.11

Калі гэта ляхі нам ліцьвінам-беларусам былі сапраўднымі сябрамі?! Заўжды на нашым (нашых продкаў) гарбу ды нашай крывёй падмазаўшы меліся ў рай трапіць"

- новы час патрабуе новых падыходаў. Тут гэта цяжка падвязаць.
Ды і не варта, і няма сэнсу за-шмат успамінаць старыя (міжнацыянальныя) крыўды, калі матывы нейкага боку могуць быць вытлумачаны цякучымі ў сьвеце справамі. Ці не..?

Ответить