28 марта 2024, четверг, 19:38
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 14
0 +
Гость, 14:14, 6.11

Благодарность Андре, за его точку зрения и особенно за активность в этом вопросе.
От себя хочется добавить, что таких стран становится все больше....

Ответить
0 +
Влодэк, 14:37, 6.11

Да всё они прекрасно понимают. Просто жирному западному пингвину, греющему брюхо на цивилизированном Америкой Утесе глубоко наср..ть на все остальные страны. Жизнь удалась, чего уж там. Но самое прискорбное,что этот пингвин думает " эта музыка будет вечной, нужно только менять батарейки, т.е стабильно покупать газ и нефть".
Если бы не Америка, они бы (в Европе) еще раньше показали бы свое истинное лицо.

Ответить
0 +
Несьцерка, 14:45, 6.11

"ЭГАІСТЫЧНЫЯ ФРАНЦУЗЫ" -
"...подумайте только сколько денег доверили российскому царю Николаю Второму! Это я говорю об эгоистичных французах. И, наконец, пролетариат и интеллигенция во Франции в своё время поддерживали в значительной мере сталинизм. Поэтому, если можно так сказать, сегодня дело обстоит лучше, поскольку нет прежнего «согласия». Мы теперь не такие доверчивые, но и этого, надо сказать, тоже не достаточно, вы правы."

Зараз вы не "такія" у той меры, на сколькі гандлюеце сумленьнем у палітычных пытаньнях. Зараз вы проста шчодра плоціце усходнім фюрэрам за газ і нафту, жырэеце і, са стрыманай усьмешкай, утрымліваецеся ад канкрэтнай праблемы СВАБОДЫ ЧАЛАВЕКА - у тым ліку француза. У выніку прачынаецца тэрарызм.
І што пачнецца калі адкормленая вамі амаральнымі - раша, амаральная па-свойму, апранецца ў "кашу" і калі атамную бомбу будзе мець кожны губернскі пахан...

Ответить
0 +
Влодэк, 15:14, 6.11

Я згодзен з Вамі пан Несьцерка. Падаецца, што эўрапейчыкі шукаюць на свой карак праблемы. Насамрэч, выглядае на тое, што атлусьценьне Захаду ня толькі на целах, але ж й у галавох.
Воля, Правы Чалавека -гэта толькі розныя назовы аднаго слова- НЕАБЫЯКАВАСЬЦІ. А у тлустага вонкі і знутры Захада няма іншых патрэбаў як салодка жыць, пражыгаюўчы яго ў віры штучна сфармаваных ілюзіяў. Ня бачачы дзеля атлусьценьня розуму, што робіцца у Сьвеце, навокал.

Ответить
0 +
Несьцерка, 18:25, 6.11

Влодэк, 15:14, 6.11
Я згодзен з Вамі пан Несьцерка. "

Дзякуй.
Дадамо ...пра 'Вымярэньне жыцьця'.
Па пытаньнях ПАЧУЦЬЦЯ сапраўднай справядлівасьці яны, французы, былі яшчэ пры- ля жаны д'арк., калі прыйшла эра тэхна-духоўнасьці. Тут ад астатняга чалавецтва і Агульначалавечых Каштоўнасьцей Жыцьця іх закансэравала вядомая нам (як 'польская, расейкая') ПЫХА, а таксама Жыдоўскі (антыхрыстоўскі, рэлігійны) недавер і поўная адчужанасьць ад "астатніх" - праз Фройдаў, Дарвінаў і Марксаў.
Яны напачатку (Адраджэньня) дваіліся (нямецкая міфалогія і "філасофія"), а потым - цяпер - проста абсалютызавалі жывёлу ў чалавеку. Бо і адпаведных інтэлектуалаў, на ўзор вірусаў-жыдоў між іх жыло/жыве мора і яны, як бачым па фройдах, часцей былі маральнымі "банкірамі" заходняй эўропы, былі інтымнымі "аналістамі" ды "філосафамі" - але ў меру свайго не-эўрапейскага таленту...
Потым, Вымярэньне Жыцьця Сумленьнем ім засьляпіў фашызм - што вырас праз тое ж 'нацменства' (выскамер'е у тым ліку да нас., славян. Бо, нават, слова "славянін" яны (англасаксы) ўзялі сабе як "РАБ" (slave), а не як СЛАВА СЛОВА, СЛАЎНЫ, СЛАВІЦЬ).
Цяпер яны называюць "эўрапейскай свабодай" барбарскую, дахрысьціянскую садомію; цяпер іхная, колішняя задумлівая (Шэсьпір+), інтэлігэнцыя называецца "істэблішмент" (па-просту праслойка інжынерыаў, псыха-тэхнікаў). І гэта небясьпечны, наскрозь рацыянальны, сухі і маральна мёртвы, але разам, гіпэр-арганізаваны чалавечы масыў. Гэта той сацыяльны лідэр-слой, які вымесьціў рэлігію з Эўропы, а на яе месца, зноў-жа, абсалютызаваў рэлігіяй/культурай - Навуку. У выніку сёньня, ужо ў бездапаможнасьці пачуцьцёвай (бязьвер'е, асабліва Гэрманія), з амаральнай, "пустой галавой", - гэты дзікі "пост-нтэрнацыянал", - праз чэраваўгодніцтва (гэданізм), -
прадае у рабства страсьцей (Эрасу) уласныя народы (цяперашняй заходняй Эўропы). У гэтым сэнсе зь іх шырока, але дзікавата сьмяюцца нават іхныя суграмадзяне-мусульмане.
Нават у цяпернай, дастаткова дэмаралізаванай (развратнай) Амэрыцы слова 'француз' выклікае асацыяцю не толькі жабнік (жабаед-"фроггер"), але ёсьць і сынонімам разам і прымітыўнага, і вытанчага бабніка).

...І пасьля ўсяго, пранцузы, немцы.., спрабуюць вучыць палітыцы ("супраць дыктатуры") дэмакрата-беларуса, які УСЕАБДЫМНА вызваляецца (прасьвятляецца) сам там, дзе яны паняцьця не маюць, бо вызваленыя амэрыканцамі і, практычна, жывуць у "амэрыканскай палітычнай сфэры" НАВУКІ, у тым ліку, гэнэральна, як культурны ПРЫДАТАК ЗША.
Спадзяюся гэты ліст па-тэме..:)

Ответить
0 +
nik_K, 18:56, 6.11

Pochital posti...

Gospoda belarus!

Vi kak po otdel'nosti - tak zamechatel'nie ludi, i v otsutstvii uma vas ne obvinish.

NO, CHTO PROISXODIT S VAMI KOGDA VI SBIVAETES V STAI? Ili trudovie kollektivi.... Ili kuchkuetes na forumax.... Vi tut je degradiruete i ne stesnyaetes etogo!

Ответить
0 +
Я, 0:27, 7.11

ЗАпад мог бы и догадаться, Гитлер пример

Ответить
0 +
NB, 14:49, 7.11

Чего тут только не наговорил "Несьцерка" в свойственной ему манере отходить за линию горизонта от обсуждаемого текста-оригинала и громить всех без разбора! Досталось от его публицистического топора всем! Полякам и русским (польская и русская "пыха"), жидам ("антыхрыстоўскі, рэлігійны недавер"), "Фройдам, Дарвінам і Марксам", и далее по списку пошли гурьбой "барбарская, дахрысьціянская садомія", философы, занимающиеся "аналом", и прочее, что уже требует явного вмешательства если не психиатра уровня Фрейда, заклейменного этим пламенным аналитиком-аналом, то хотя бы рядового врача Иванова из психдиспансера в Новинках...

Но что есть луч света в темном (западном) царстве, нарисованном "Несьцеркой"? Вы не поверите, но, оказывается, этот луч пламенеет в славянах, которые живут теперь хуже всех вследствие своего большого ума и поразительной моральности во все века!

Не стану касаться школьных разъяснений слова "славянин" как "славный", поскольку это из той же топонимической оперетты, что и Белая Русь как вечно свободная, прекрасная и никем никогда не завоеванная. Плохо еще и то, что правильную религию славян Запад заменил бог знает чем. И теперь христианский Бог (еврей в ипостаси Иисуса) не может понять, как такое могло случиться, что протестанты под Его покровом живут сейчас много лучше, чем правильные православные, а гибнущая от безверия Германия стала аморальной, "пустой галавой", дзікім "пост-інтэрнацыяналом" и "праз чэраваўгодніцтва (гэданізм) прадае у рабства страсьцей уласны народ".

Конечно, невозможно запретить кому бы то ни было сходить с ума индивидуально (как это делает "Несьцерка") или групповым образом (а это будут уже "несьцеркі" в большой и дружной, давно известной нам компании "истинных патриотов", "Черной Сотни", собора "Белая Русь" и прочих праздношатающихся "идеолухов"). В конце концов это дело вкуса сумасходящих и уже сумасшедших, как им покидать пределы разума и пределы корректной дискуссии. Но скажите, при чем тут Глюксманн и его далеко не безупречные на этот раз (для тех, кто следит за эволюцией этого интеллектуала) взгляды на рашку и ей подобные диктатуры?!

Рашка-то ведь и есть славно-славянская азиопия с правильной РПЦ, которая проповедует бедность как достоинство народа, а сама (в лице своих чиновников от епископа до патриарха) живет по "понятиям" земного рая, не надеясь на рай небесный, от имени и по поручению которого и глаголает тут время от времени некто "Несьцерка", знающий и как всё надо делать, и, наоборот, как всё не надо делать... Отчего все-таки у нас, славных и правильных, все совсем не получается так, как должно было бы получиться по рецептам "Несьцеркі" и несьцерок? Отчего, а?

Над всем этим бредом можно было бы, само собой, надрывать живот от смеха, но при одном-единственном условии: если бы этот бред показал свое лицо и исчез. Вся проблема, однако, в том, что бред воспроизводится от раза к разу и свидетельствует о том, что Фрейд так и не завершил на своем уровне необходимую работу по исследованию психики несостоявшихся гениев из числа философов-аналов. А жаль! Впрочем, ведь этот венский психиатр лечил неврозы, отягощенные истерическими приступами (а мы имеем как раз такой случай!), но потом герр Зигмунд увлекся беседами со своими пациентами - и все кончилось психоанализом, чем попытался заняться и я. И уже боюсь смертельно, как бы это не сказалось на моем собственном здоровье...

Спадар "Несьцерка", як вы аднойчы казалі мне ў палымянай спрэчцы, жывяце вы ў замежжы й адтуль назіраеце за намі, дурнымі. Няўжо там няма каму вам дапамагчы? Бо ж напісанае вамі тут - гэта бясспрэчны дыягназ!

Ответить
0 +
Несьцерка, 16:02, 7.11

Конечно, невозможно запретить кому бы то ни было сходить с ума индивидуально (как это делает "Несьцерка") "

- гэта ў Вас, паважаны, адзіны "аргумэнт" праз усе Вашыя здагадкі ("з аналамі") на старонках гэтых форумаў,
што паварочвае вастрыё Вашай, як заўсёды - ашалёнай, крытыкі проста супраць Вас саміх...
Калі нехта ведае толькі адзін бок (рашу) і не ў курсе праблем З.Эўропы, то вучыцца трэба ў жыцьці а не на форумах.
:)

Ответить
0 +
nik_K, 16:28, 7.11

Посоветую посмотреть этот фильм. Называется Советская История. И снят он зарубежными авторами, которым "наплевать" что происходит в СССР. Модератор, дайте людям возможность посмотреть, не режьте ссылку. Это поможет подрастающему поколению, у которого мозги пропогандой уже свихнулись.

http://tapirr.livejournal.com/2159372.html

Спасибо.

Ответить
0 +
NB, 19:40, 7.11

Несьцерка, 16:02, 7.11 Калі нехта ведае толькі адзін бок (рашу) і не ў курсе праблем З.Эўропы, то вучыцца трэба ў жыцьці а не на форумах.
_______

Для вас, закасьцянелага, дамарослага мараліста з прэтэнзіяй на нейкую там філасофію з "аналам" альбо безь яго, Еўропа так і засталася terra incognita. Шыпець на Еўропу і павучаць сваёй "мудрасьці" месьцічаў - усё, на што вы прыдатны. Бо там гэтыя пячорные погляды не знойдуць сабе месца нават на сьметніку. Ды і Еўропа нікога ў сябе не трымае сілком. Калі вам там кепска, вяртайцеся дадому. Там гэта ня будзе стратай, а тут - набыткам. А калі вы тут атабарыліся, дык і гаварыць няма аб чым. Зайздрасьць і правінцыяльная абмежаванасьць.

У гэтым уся сутнасьць!

Ответить
0 +
Несьцерка, 20:21, 7.11

nik_K, 16:28, 7.11
Посоветую посмотреть этот фильм. "

- Дзякуй. Фільм безумоўна карысны., хаця для тых, хто глядзіць арыгіналы (на ангельскай мове...) нічога новага. Гэты фільм, відавочна, прыўрочаны Эўразьвязам да нядаўняга абвяшчэньня забароны, разам, на камунізм і фашызм у Балтыі і вакол.

2.Тут
http://www.youtube.com/watch?v=QDBU-43db-s
"Сакрэтнае жыцьцё Гтлера". Ангельская мова. Таксама, карысны фільм. Перакладзіце, калі ласка, на свае мовы кожны.

Ответить
0 +
Несьцерка, 10:19, 8.11

Яшчэ, у дадатак да сгаданага мною сорту крытыкі З.Эўропы.
- Беларускаму боку, не губляючы добрых інтуіцый і веры ў матэр'яльны дабрабыт заходняга суседа, трэба АБАВЯЗКОВА ЗРАЗУМЕЦЬ ЗНУТРЫ праблемы сытуацыі ў Зах. Эўропе яшчэ да таго, як увайсьці ў Э.Зьвяз з усёй Беларусьсю і адкрыць масавую сьвядомасьць роднага народа уплывам вонкавага зла.
Інакш атрымліваецца што мы "не маем гонару", альбо "імкнемся толькі да матэр'яльных выгод захаду", што мы нейкія "нахлебнікі, лыскі". Гэты матыў воста існуе ў заходне-эўрапейскім унутраным меркаваньні. Што пацьверджваецца і тым, што менавіта пра гэта, нават тут на форуме Хартыі97(на ангельскай мове) нейкі англічанін едка сьмяяўся нам у вочы.
Адным словам, ТРЭБА ЯДНАЦЦА Ў ЛЕПШЫМ і пакідаць хужэйшае.
:))

Ответить
0 +
NB, 10:23, 9.11

Несьцерка, 10:19, 8.11 <трэба АБАВЯЗКОВА ЗРАЗУМЕЦЬ ЗНУТРЫ праблемы сытуацыі ў Зах. Эўропе яшчэ да таго, як увайсьці ў Э.Зьвяз з усёй Беларусьсю і адкрыць масавую сьвядомасьць роднага народа уплывам вонкавага зла.>
__________

Проста жудасна! Хоць зараз, не марудзячы, караскайся на шыбеніцу - і справе канец! Што нас, і дурных, і кемлівых, чакае за парогам "Э.Зьвяза"?! Там жа сядзяць пачварныя дзядзькі (усякія "аналы"), ласыя на чужыя прыпасы, г.зн. на нашага сумленнага беларуса. Ды толькі таго і чакаюць гэтыя нелюдзі, як бы яго, нашага найдаражэйшага разяваку, згрызьці сваім дабрабытам і пазбавіць годнасьці, а мо, і гонару...

Яднайцеся, хлопцы, моцныя заднім розумам, па трох, каб адбіцца, і тэлефануйце Несьцерку ў Бельгійскі Галоўны Дурдом (БГД) - ён ўсё дакладна ведае пра гэтыя агідныя эўропы і ўсялякія зьвязы, што трэба зь імі рабіць, каб было як мае быць! Не зьвязаць ім нас і пайшлі б яны нах!

А потым мы гэтага пана дабрадзея Несьцерку зьвяжам і прыцягнем да сябе, ва ўлюбёную Айчыну, каб ён нам тут добрае жыццё зрабіў. Віват пану дарадзею!

Ответить