4 мая 2024, суббота, 16:04
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 7
0 +
zzz, 15:37, 20.05

"Напомним, что начальник производственного отдела «Минского городского жилищного хозяйства» Геннадий Мисуно заявил в разговоре с агентством «Минск-новости» о возможности легализации домашних сетей."

Нашли кого слушать.
Работая в ЖРЭО Центрального района он тоже много чего говорил, но не всегда понимал о чем:)

Ответить
0 +
Дрыгавіч, 17:27, 20.05

Хлопцы, не займайцеся ідыятызмам і не кампасціруйце сабе мозг разам з гэтымі чыноўнікамі. Не звяртайце ўвагі на гэтыя ЖРЭО, ЖЭСы-афігэсы. Купляце бесправадны сеціўны рутэр (каштуе каля 30-50 даляраў), стаўце яго на гаўбцы (балконе), злучайце ў падсецівы, і вуаля! А кліенты-абаненты няхай толькі прыймачы ў вакно павысоўваюць, і толькі. Такім чынам апгрэйд сервера абыйдзецца амаль што задарма.

Няхай каціцца гэты дыктатар са сваімі ўказамі аж у Венесуэлу! А гэтыя дармаеды з ЖЭСаў няхай лістоту грабуць граблямі, а то ўсе раты раззяваць толькі ўмеюць "дай і дай"!

Ответить
0 +
БАТЛКРУЗЕР, 21:27, 20.05

Хотел написать "охренеть", но это уже сегодня писал.. )))

Мое мнение, как человека извне, - в Беларуси любыми способами препятствуют информатизации общества. Иного объяснения нет и быть не может. Деньги тут непричем.

ЗЫ. НА фоне тотального и повсеместного использования иннета везде, реально фанарею от того, что НИКОМУ из своих друзей в беларусь не могу позванить скажем по скайпу и т.п. У них нет иннета - реально дорого даже для людей с приличным достатком.

Ответить
0 +
silizha, 23:38, 20.05

мегабайты как семечки в стаканах продают

Ответить
0 +
fax, 23:48, 20.05

"Правду " только из БТ!

Ответить
0 +
xen0n, 0:31, 21.05

БАТЛКРУЗЕР, справа ў тым што ў беларусі дужа дарагі інтарнэт, напрыклад наш "анлім": у нас скорасць 56 кб/c каштуе даражэй чым у вас (у Расіі) 126кб/c

а Лукашэнко заўжды задраў усіх сваімі капрызамі, то ему не нравіцца, гэта яму не нравіцца. Хай каціцца, як мой брат замеціў, аж у Венесуэлу са сваімі указамі і там неграм іх прэдяўуляе каб яны толькі плявалі у яго усатую морду.

а про wi-fi роутэры, цяжка арганізаваць усё гэта, т.к. большасць юзерав нашай сеці - малыя хлопцы і калі сделаць усё па безпроваду то надо дужа многа точак доступа, гэта получаецца па дзьва на дом (с разных бакоў), інакш другіе астануцца без сеці. =(

Ответить
0 +
Человек, 10:45, 21.05

to Дрыгавіч
У нас таких умных менты отключать приезжали. Помехи на их волне.

to БАТЛКРУЗЕР
"...что НИКОМУ из своих друзей в беларусь не могу позванить скажем по скайпу..."

Ручки отрасти... звоню скайпом по всему миру, в разы дешевле, что на скайп, что на стационарники.
И деньги на счет положить не проблема.

И про информационные барьеры - всё это песни. Уметь искать это одно. Информацию надо уметь АНАЛИЗИРОВАТЬ.

Ответить