4 мая 2024, суббота, 8:02
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 4
0 +
alteslager, 17:00, 8.09

ага желает демократии и одновременно заганяет в долги

Ответить
0 +
Несьцерка, 18:25, 8.09

"Мы маем стасункі з беларускімі ўладамі, бо, шчыра кажучы, гэта адзіны ўрад Беларусі – іншага няма."

- рыторыка, манернасьць слоў., хоць і, канешне, вялікі дзякуй суседцы-Польшчы за падтрымку.
...А калі б аб'яднаная апазыцыя склала нейкі альтэрнатыўны Пад'ёмны Урад Беларусі (лука ж нават сам прызнае, што фальсыфікаваў выбяры) - аб'явіла аб гэтым на ўвесь сьвет, цікава, ШТО б пан сказаў? Няхай бы праз сапраўдны, дэмакратычны Урад Беларусі, праз Партыю БНФ, напрыклад, - Эўропа разьмяркоўвала свае фін. дапамогі. ДЗЕ ІХНАЕ НЕСТАНДАРТНАЕ МЫСЬЛЕНЬНЕ, ДЗЕ ПАЛІТЫЧНЫ ГЭНІЙ ЭЎРОПЫ???

Ответить
0 +
справедливасть-2, 11:39, 9.09

Несьцерка, 18:25, 8.09

"Мы маем стасункі з беларускімі ўладамі, бо, шчыра кажучы, гэта адзіны ўрад Беларусі – іншага няма."
=================
Якими такими уладами? Уладами чаго? Скрадзенага народнага дастаяння?
У беларуси ня было б беспрадзела улады, каб гэта не была мафиёзная структура. Глава на кожным шагу парушае законы, фальсифицыравау уласныя выбары и цынична заяуляе, што яго и так выбяруть на новы срок, бо тэхналогия фальсификацыи дзейничае добра. А заяуляе так патаму, што пастроенная им вертыкаль наскрозь ручная и прадажная. Вазьмице депутатау, ад яких зависить, быть такой уладе у Беларуси, ти не. Яны на страже нелигитымнай галавы. А хто им дау мандаты? Выбаршчыки? Дык нехай забяруть у них гэтыя мандаты, бо яны ничога не робять для гэтых выбаршчыкау. Любое парушэнне закона на мястах са стараны улады - гэта вина дэпутата, якому народ даверыу защыщать свае права. Улада на месцы парушыла закон, дэпутат не здапамог васстанавить справядливасть - яго ня трэба выганять адразу, нехай са свайго кармана заплациць усе издержки и пацеры выбаршчыка. Увести гэта у закон аб персанальнай атвецтвеннасти дэпутатау за справядливасть власти на мястах. У яго шмат паунамочый, нехай рэшае. А не сгоден - пайшоу вон, забрать у няго мандат и сямейным имушчэствам кампенсиравать ушчэрб.

Ответить
0 +
Несьцерка, 10:38, 10.09

справедливасть-2, 11:39, 9.09
Несьцерка, 18:25, 8.09"

Так, але бачыце, НЯМА ніякай пазытыўнай улады. Усё ў руках лука-негатыву, абману і кгб...
Калі б вонкавы сьвет абвесьціў сваю фінансавую (і дзяржаўную) падтрымку беларусаў ПРАЗ інстанцыі арганізаванай дэмакратыі - хаця б у нейкай ступені - то застрашанае грамадзкае меркаваньне пачало б зважаць і бачыць пэрсаналію Дэмакратыі ў параўнаньні з варварам-барбарам алкашызмам.

Ответить