28 марта 2024, четверг, 22:23
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 28
+50 +
Надзея, 18:44, 31.12

Радзіма ты мая сіневокая.
Дзе былая каса твая русая.
З гадамі ты стала болей высокая
Шкада толькі што чорнавусая.

З Новым годам ! З надзеямі на лепшае!

Ответить
+6 +
еклмн, 23:57, 1.01

Радзіма мая сінявокая.
Дзе былая каса твая русая.
Ты стала хiтразачосаная
I вельмi шкада чорнавусая.

Ответить
+63 +
!, 19:09, 31.12

Замечательные слова!!! как здорово, что в Беларуси, вопреки всему, осталось пусть 100, может, 200 - вот таких вот - настоящих белорусов - преданных, талантливых, образованнейших, умнейших... - они как мельчайшая частичка способны собрать вокруг себя кристалл будущей белорусской НАЦИИ!!!

Ответить
+40 +
Стаўпецкі, 19:11, 31.12

Дзякуй Вам! З новым годам!!!

Ответить
+6 +
!!!, 19:22, 31.12

На Руси говорят: Душу - Богу, жизнь - Отчизне, честь - никому!
С Новым годом вас!!!

Ответить
+14 +
Ага, 21:02, 31.12

Гэта ва Ўкрайне?

Ответить
+30 +
Alka, 19:47, 31.12

Алеж слезы кацiлiлися, калi слухала спевы.....

Ответить
+22 +
лекс, 20:19, 31.12

яднаемся, - вішую!

Ответить
+28 +
Sergiusz , 21:22, 31.12

Zewie Bielarus z nowym rokam

Ответить
+15 +
Borlen, 21:32, 31.12

Впечатляет и дает надежду на светлые перемены!

Ответить
+32 +
Жыве Беларусь!!!, 21:59, 31.12

З новым годам Вас Хартыйцы i усе неабыякавыя Беларусы. Жыве Беларусь!

Ответить
+33 +
Вольга, 22:11, 31.12

Вялики дзякуй,Вам Уладзимир!!!За адраджэнне нашай роднай мовы!!!!Личу,щто мы станем сапрауды моцнай краинай тольки тады ,кали пачнем шанаваць сваю мову,ганарыцца,што ведаем и размауляем па беларуску.Я зауседы пишу каменты па беларуску,хаця дома ,на жаль,мова прыжываецца вельми цяжка.Дзеци саромеюцца сваей мовы,кажуць,што сябры з их смяюцца.Болячы слухаць...Падтрымливайце,добрыя людзи,сваю мову!!!Кахання вам ,гармонии и спакою у сэрцы!

Ответить
+37 +
Алесь, 22:13, 31.12

Дзякуй спадар Уладзмір Арлоў! Я так сама мушу павіншаваць вас і ўсіх нашых суайчыннікаў з надыходзячым Новым Годам! Трэба шанаваць нашу мову, ведаць гісторыю нашу і не даваць здеквацца над сабой і нашымі братамі. Уявіце сабе, што імя маёй бабулі таксама было Аўгіння і ад яе я упершыню пачуў першыя беларускія словы. I малым засынаў калі яна напевала мне Купалінку. Здрадзіць мове гэта - здрадзіць самаму сабе. Гэта, калі твае ўнукі не зразумелі б тваю бабулю, калі такая сустрэча магла б адбыцца насамрэч, як у казцы. Вось, пішу на мове якую не вельмі часта, на жаль, ужываю ў сваім сённяшнім жыцці і на сэрцы адчуваю палёгку. Не не забыў яшчэ мову, бо яна ў крыві.
Не падабалася слова "Спадар" уладзе і яе куратарам, бо азначае яно Гаспадар, "Хозяин" по іхнему. А ім лепей было калі б народ наш тут бадзяўся бедны, пьяны і залежны ад кожнага пастаўленага суседам "камандзіра".

Жыве Беларусь!

Ответить
+23 +
котка, 22:24, 31.12

Дзякуй, сп. Уладзімір!!! І Вас таксама з Новым годам! Здароўя і доўгіх гадоў жыцця, радаваць нас сваімі новымі творамі!!!!! Жыве Беларусь!!!!

Ответить
+13 +
Гамельчанканка, 0:03, 1.01

Дзякуй Вам! З новым годам!!!

Ответить
+24 +
Вiншую беларусау!, 0:14, 1.01

З Новым годам, сябры! Жыве Беларусь i далей жыць будзе!

Ответить
+12 +
Юрась з логава, 0:39, 1.01

Спасибо Владимиру Орлову за поздравления, а от себя...
Уважаемые, форумчане! Граждане Беларуси!
Поздравляю всех Вас с Рождеством и наступающим Новым годом!!!
Хочется пожелать вечных человеческих ценностей: здоровья, любви, благополучия и счастья!
Не замечать несовершенства жизни, ощущать гармонию внутреннего мира с окружающей действительностью, чтобы Господь дал душевного покоя, принимать всё то, что Вы не в силах изменить, мужества, изменять то, что изменить в Ваших силах и мудрости, всегда отличать одно от другого.
Пусть исполняются желания, которыми Вы грезили весь год. Мира, добра, мудрости, в ваши дома, чтобы никогда не плутать в лабиринте жизни и пусть Ваш Выбор будет всегда правильным, а Случай счастливым

Ответить
+12 +
нп, 2:50, 1.01

"Гані быкоў вярнецца доля". Жыве Беларусь!

Ответить
+12 +
..., 3:03, 1.01

Радзiма! Свабода! Далой луку урода!З Новым Годам!

Ответить
+9 +
fagotenbel, 5:24, 1.01

Паважаю спадара Арлова,яго кнiга Ля дзiкага поля проста супэр!Вiншую усiх сапраудных беларусау са сьвятам(прабачце няма беларускай раскладкi)Жыве Беларусь!Купляйце таксама.Ёсьць у у нескладовае там купляу.НЕ слухайце гэтэх пачвар маскальскiх!!!!!

Ответить
+10 +
папагена, 8:34, 1.01

Дзякуй вялікі, спадар Уладзімір, зрабілі нам свята. А 6 на 12 глядзелі менавіта вашае віншаванне. Лепш і прыдумаць было немагчыма. І Вам мужнасці, сіл і натхнення!

Ответить
-5 +
"господам" , 10:29, 1.01

в новом году верните Хартию (прихваченную) НАРОДУ ! и хорош дурить людей.

Ответить
+7 +
danzett, 10:43, 1.01

У гэтым годзе возьмем вiлы!!! ШОС!!!

Ответить
+14 +
пенсионер, 10:58, 1.01

Першы заход на Хартыю у 2013 годзе, першае захапленне i вялiкае дзякуй за вiншаване на роднай мове!Цудоуна! Слезы,гонар-што мы усяроуна-ЛЮДЗI!

Ответить
+12 +
Sed, 11:47, 1.01

Хорошо сказал... красиво, душевно, интеллигентно. Речь достойная Президента Республики Беларусь. С Новым годом Вас, Владимир Орлов!

Ответить
+8 +
Феакціст, 23:30, 1.01

Прывітанне Уладзімір, з Радзімы - г. Полацка. Хай дзеўка кахае, і куля мінае, і ніякая русіфікацыя не бярэ!
ЗІМА

Беларусь замяло снегам белым, пушыстым.
Хараство на галінах бяроз ды кустоў.
І на полі раўнінным, прасторным і чыстым,
Учыніла зіма царства белых снягоў.

У блакіце нябёс залаціцца праменне.
Цішыня між хваін, прыдарожных лясоў.
Што за ўсе даражэй? Ці не гэта імгненне:
Беларусь прыгажуняю бачыць ізноў?

Можа, сам снегавей дзесьці там памыліўся,
Сыпануўшы нам шчодра багацце зімы?
А мо гэта хто з нас ад душы памаліўся,
Каб жыла Беларусь, ну, а значыць, і мы?

Ответить
+2 +
Асобны, 8:36, 2.01

Добры верш, дзякуй!

Ответить
+1 +
BRUNO, 23:22, 2.01

Шаноўны Спадар Уладзімір,

Вялікі дзякуй Вам за такія прыгожыя словы і за самаадданую любоў да Беларусі.

Ваш воблік і магутны поступ засталіся ў маіх успамінах як адно з апошніх разьвітаньняў з бацькаўшчынай.  Мы сустракаліся на пачатку 90-х у Менску, калі я Вам перадаў шчырыя прывітаньні і паклон ад Норберта Рандава з Берліна…

А летась я атрымаў ад сваякоў з Менску падарунак – Ваш новы твор “Краіна Беларусь. ВКЛ” з Вашым подпісам.
Шчыра жадаю Вам заставацца такім жа чыстым духам і моцным целам!
З павагай і вялікім дзякуй, і таксама з бязьмежнай вераю ў эўрапейскую Беларусь
 
Юрась/Бруно

Ответить