Ня магчыма было здзейсніть накшталт галадамору ў Беларусі . Аніяк ! Таму што мы жывем в асяроддзі лясоў , балот , маленькіх гаяў ..’ Дзе ні дзе та возерка , а можа Нёман ті Днепар . Дзе есь і птушкі , і грыбы , і розныя суніцы , карані і іншая прысмакі . В параўнанні з украінцамі якія пасярод полю . Калісьці нічого ня пасеяў нічога і ня збярэш . У іх усе адабралі . Тяжка было усім .
Украіну знішчалі мэтакіравана !
Посмею с Вами не согласиться-эта беда не обошла стороной и Беларусь!Моя давно ушедшая бабуля в тот страшный год именно из за голода потеряла мужа,и двоих деток!Но рассказывала и про украинцев,пытающихся спастись в Беларуси,которых отряды НКВД разворачивали назад,и люди умирали прямо на дорогах!И она,неграмотная женщина из Могилевской области до конца жизни советскую власть называла кровопийца и,и никак иначе!
Ва Украiне ёсць помнiкi i мемарыял Галадамору таму што украiнцы самаiдэнфiкатаваны народ , а самаiдэнтэфiкацыя па першае залежыць ад мовы, таму украiнцы i адчуваюць сябе украiнцамi, а так сама з-за гэтага ведаюць сваю гiсторыю, а у нас усё беларускае знiшчаецца, нават з дзiцячых садкоу нас вывучаюць акупацыйнаму езыку, таму наша большасць i не адчувае сябе сапрауднымi беларусамi. Старыя людзi большасць памерлi , моладзi нiхто пра злачынствы чырвоных камiсарау не расказвае, а сродкi iнфармацыi усе пяюць якая у нас "шчаслiвая краiна"
Большего бреда мне читать. От Голодомора 32-34 гг. было уничтожено до полумиллиона беларусов. Около 200000 тысяч было уничтожено голодом в 1947.
Я вас не виню. Я сама об этом ничего не знала, живя в Беларуси. Узнала намного позже. Но тогда не было Википедии, которую вы сейчас легко можете прочесть, дабы не позориться.
У сваiм дзяцiнстве , у хаце маёй прабабкi , сваiма вачыма бачыу як была пагрызена грубка дзiцячымi зубкамi , грызьлi з голаду цэглу бо есцi хацелася, чацьвёра маленькiх дзетак памёрлi тады, а тыя сляды зубоу на печцы памятаю i цяпер, а было гэта не дзесцi у тундры а пад Менскам у Рудзенскам а зараз у Пухавiцкiм раёне.
Ад беларусаў/;літвінаў хаваюць гісторыя Беларусі/ Вялікай Літвы.
Трэба ўсё вяртаць - сваю мову, сваіх герояў, культуру, традыцыі.
Гонар свой трэба вяртаць
І зразумець што галоўны і самы злосны вораг беларусаў і ўкраінцаў - гэта Раша
А про голод в Беларуси никто и не вспоминает... Памяркоуныя не помнят сваи карани...И главное не хотят.
ОтветитьНя магчыма было здзейсніть накшталт галадамору ў Беларусі . Аніяк ! Таму што мы жывем в асяроддзі лясоў , балот , маленькіх гаяў ..’ Дзе ні дзе та возерка , а можа Нёман ті Днепар . Дзе есь і птушкі , і грыбы , і розныя суніцы , карані і іншая прысмакі . В параўнанні з украінцамі якія пасярод полю . Калісьці нічого ня пасеяў нічога і ня збярэш . У іх усе адабралі . Тяжка было усім .
ОтветитьУкраіну знішчалі мэтакіравана !
Посмею с Вами не согласиться-эта беда не обошла стороной и Беларусь!Моя давно ушедшая бабуля в тот страшный год именно из за голода потеряла мужа,и двоих деток!Но рассказывала и про украинцев,пытающихся спастись в Беларуси,которых отряды НКВД разворачивали назад,и люди умирали прямо на дорогах!И она,неграмотная женщина из Могилевской области до конца жизни советскую власть называла кровопийца и,и никак иначе!
ОтветитьВа Украiне ёсць помнiкi i мемарыял Галадамору таму што украiнцы самаiдэнфiкатаваны народ , а самаiдэнтэфiкацыя па першае залежыць ад мовы, таму украiнцы i адчуваюць сябе украiнцамi, а так сама з-за гэтага ведаюць сваю гiсторыю, а у нас усё беларускае знiшчаецца, нават з дзiцячых садкоу нас вывучаюць акупацыйнаму езыку, таму наша большасць i не адчувае сябе сапрауднымi беларусамi. Старыя людзi большасць памерлi , моладзi нiхто пра злачынствы чырвоных камiсарау не расказвае, а сродкi iнфармацыi усе пяюць якая у нас "шчаслiвая краiна"
ОтветитьБольшего бреда мне читать. От Голодомора 32-34 гг. было уничтожено до полумиллиона беларусов. Около 200000 тысяч было уничтожено голодом в 1947.
ОтветитьЯ вас не виню. Я сама об этом ничего не знала, живя в Беларуси. Узнала намного позже. Но тогда не было Википедии, которую вы сейчас легко можете прочесть, дабы не позориться.
У сваiм дзяцiнстве , у хаце маёй прабабкi , сваiма вачыма бачыу як была пагрызена грубка дзiцячымi зубкамi , грызьлi з голаду цэглу бо есцi хацелася, чацьвёра маленькiх дзетак памёрлi тады, а тыя сляды зубоу на печцы памятаю i цяпер, а было гэта не дзесцi у тундры а пад Менскам у Рудзенскам а зараз у Пухавiцкiм раёне.
ОтветитьАд беларусаў/;літвінаў хаваюць гісторыя Беларусі/ Вялікай Літвы.
ОтветитьТрэба ўсё вяртаць - сваю мову, сваіх герояў, культуру, традыцыі.
Гонар свой трэба вяртаць
І зразумець што галоўны і самы злосны вораг беларусаў і ўкраінцаў - гэта Раша