Не згаджуся. Па першае - гэты таварышч ня першы, хто спрабуе прынесьцi "русскую баню" у Польшчу i напэуна не астатнi. Па другое - 500 злотых аддаць на аздарауленне можа кожны, напрыклад, вiзiт да дантысты каштуе трохi болей за 200 злотых, да артапеда каля 300 злотых. Але цi есць сапрауды азадарауленне ад банi? I цi есць рознiца у аздарауленни ад банi i сауны? Цi не выглядае гэта як усе вакол ездзяць на хуляйногах, а я прывязу самакаты, бо такога тут няма? Кранаючы Лiтву, Латвiю магу адказаць, што след СССР застауся там (Польшча не была у СССР) таму вельмi шмат русскага там засталося. А у Польшчы амаль кожная хата мела сваю лазню яшчэ 100 год таму.
У Заходняй Беларуси пры Польшчы у мястэчках были грамадския бани, таму не кожнаму была свая патрэбна. У далёких вёсках, асаблива каля рэчак ставили свае.
Вельмі актуальна. Калі людзі паміраюць. Калі людзей катуюць. Банька.
ОтветитьПрямо доктор банных наук.
ОтветитьНе згаджуся. Па першае - гэты таварышч ня першы, хто спрабуе прынесьцi "русскую баню" у Польшчу i напэуна не астатнi. Па другое - 500 злотых аддаць на аздарауленне можа кожны, напрыклад, вiзiт да дантысты каштуе трохi болей за 200 злотых, да артапеда каля 300 злотых. Але цi есць сапрауды азадарауленне ад банi? I цi есць рознiца у аздарауленни ад банi i сауны? Цi не выглядае гэта як усе вакол ездзяць на хуляйногах, а я прывязу самакаты, бо такога тут няма? Кранаючы Лiтву, Латвiю магу адказаць, што след СССР застауся там (Польшча не была у СССР) таму вельмi шмат русскага там засталося. А у Польшчы амаль кожная хата мела сваю лазню яшчэ 100 год таму.
ОтветитьУ Заходняй Беларуси пры Польшчы у мястэчках были грамадския бани, таму не кожнаму была свая патрэбна. У далёких вёсках, асаблива каля рэчак ставили свае.
ОтветитьТак называемая рюзкая баня, потом балалайки, лапти, кокошники, берёзки, что там у рабсеян ещё есть 😁 А он точно беларус?
Ответить