13 января 2026, вторник, 5:24
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 37
+113 +
дед, 8:47, 31.01

Почему сами государственные чиновники не считаются тунеядцами?
Разве они участвуют в экономике страны?
Нет. Они никакого продукта не производят, зарплату получают из бюджета, подоходный налог опять в бюджет возвращают. В пенсионный фонд опять же бюджетные копейки капают. То есть гоняют бюджетные деньги туда сюда. В чем участие?

Ответить
-18 +
Коза-ностра, 10:32, 31.01

Они комиссию банка платят

Ответить
+34 +
Чиновники-паразиты, 10:41, 31.01

Комиссию банка государственные чиновники платят тоже с бюджетных денег.

Ответить
0 +
Коза-ностра, 11:32, 31.01

И что? Комиссия это уже прибыль банка. А с прибыли платится налог. И это уже деньги банка. Шуток что ли не понимаете?

Ответить
+27 +
KU, 12:01, 31.01

Чиновники не только не участвуют в экномике, так у них еще и льготы, что обычным гражданам ( не чиновникам) и не снились.

Ответить
+10 +
Бефар., 14:14, 31.01

нет... они работают - стригут овец...

Ответить
+73 +
когда лопнут?, 8:48, 31.01

Никак не угомонятся. Когда, наконец, от злости и жадности лопнут.

Ответить
+36 +
Коха-ностра, 10:35, 31.01

Ну с огородниками они погорячились. Там в сараях много полезного инвентаря. А если хорошенько поискать...

Ответить
+24 +
мда..., 12:28, 31.01

Не лопнут.
Скоро всех пенсионеров объявят тунеядцами,
кроме силовиков.

Ответить
+14 +
Рент, 13:02, 31.01

Где все эти тунеядцы были , когда вводился налог на тунеядство? Почему я и мои знакомые пенсионеры вышли на протест, а потенциальные тунеядцы, имею в виду возраст с возможностью попасть в этот список, катались в метрах и кафешках сидели? Кушайте теперь, не обляпайтесь.

Ответить
+79 +
Вот уроды, 8:58, 31.01

Лукавая тварь и его кодла продолжает грабить и грабить . Но конец близок даже у упырей .

Ответить
+46 +
, 10:30, 31.01

По поступкам лукавого
По тому ,где спрятал наворованое за 30лет , лукавый Табар, можно сделать вывод .
лукавые уже знают ,что по демографии и миграции молодежи ,через пару лет всей экономике и Беларусь настанет опа .
Вся семейка лукавых готовится свалить из добитой ими страны ,как с Титаника.

Только фанатики лукавого это не видят .

Ответить
+33 +
Шос, 11:07, 31.01

Самый главный тунеядец коррупционер м проклятый маньяк- лукашенко Валет Шкловский

Ответить
+11 +
, 12:27, 31.01

Пугало лукавое это тунеядец.
Но самые главные это те, кто вокруг его, его свита .
Этих паразитов пора бы уже и отстреливать в детстве из рогатки .

Ответить
+75 +
Оршанский барбос, 9:33, 31.01

1) Денег нету в бюджете
2) В своё время надо не с лозунгами 'мы не дармоеды' выходить, а просто жечь исполкомы. И вводить своих 'народных мэров' и 'народных губернаторов'.

Ответить
+29 +
дояр, 11:12, 31.01

Исполком здание оно пригодится. И документы ценные внутри изучить нужно. А вот назначенцев губернаторов с мэрами и минскую кодлу смывать в унитаз.

Ответить
+5 +
Ретя, 13:05, 31.01

Кто будет смывать? Баба Аня с дедапетем?

Ответить
+9 +
O, 13:27, 31.01

Пусть мои соседи идут теперь! Когда я ходил на протесты, соседи на диванах лежали и мне в окно кричали что я дурак и мне нечего делать. Я свою цену заплатил, теперь их очень.

Ответить
+62 +
777, 9:33, 31.01

Нормальные люди не будут работать на самозванца и продажных мусаровояк, чтоб вы там не делали, хоть усритесь

Ответить
+65 +
Юзик, 9:49, 31.01

Главные туньядцы - это те кто сидит и выдумывает все эти законы..Читаеьшь и не перестаёшь удивляться.. какие же подлые людишки у власти.. Что там с регистрацией ИП в Минске? Может решили проблемы с регистрацией? Или ума не хватает?

Ответить
+31 +
🤔, 12:10, 31.01

Беларусь единственая в Мире страна , где безработный Беларус или вынужденый
мигрант Беларус обязан платить , платить и еще раз платить бандитам и ворам . И это все потому что ты родился в Беларуси , власть в которой принадлежит опг . А время идет и не на пользу бандитской кодле , Беларусь будет и уже очень скоро свободной демократической страной , и естествено и трибунал и люстрация тоже будут . Жыве Беларусь .

Ответить
+10 +
Мх, 13:01, 31.01

"А время идет и не на пользу бандитской кодле , Беларусь будет и уже очень скоро свободной демократической страной , и естествено и трибунал и люстрация тоже будут . Жыве Беларусь ." Час нікому на карысць не ідзе. Народжыным у 80-х ужо 35-44 года, народжаныя ў 60-70-х (маладыя людзі 90-х), ўжо пенсіянеры. Беларускую мову ўжо мала хто ведае. Выціснулі 500 тыс адукаваных і вумных за мяжу (відаць, каб не расстрэльваць), Моладзь ужо відаць збіраюцца спачатку ў войска забіраць, а ўжо праз 2 гады выдаваць дыплом (удар па цяперашняй будучыні. Нават калі ўлада зменіцца сёння нам да дэмакратыі яшчэ гадоў 50 ісці

Ответить
+21 +
arelav, 12:17, 31.01

Смена этой банды узурпаторов не за горами, затем их ждёт разочарование в счастливом будущем. Всё что они наваяли со своим хозяином нужно будет спроецировать на них самих, их родственниках и подельниках, которых они пристроили к кормушкам на своей свиноферме государственного аппарата. Весь их стаж деятельности будет аннулирован и приравнен к тунеядству с высчетом из будущих доходов за весь период их тунеядства. Полная люстрация и никаких снисхождений, а то возникнет возможность повторения всей этой быдлосхемы большевистской идеи строительства социальной "справедливости".

Ответить
+12 +
Textbook, 13:02, 31.01

Грамадзяне Беларусі пазбаўлены асноўных правоў і свабод, яны не маюць права нават змяніць рэжым. У такіх выпадках грамадзяне маюць права не плаціць ніякія падаткі.

Ответить
+12 +
Hushed, 13:06, 31.01

Плаціць нейкі ўзвышаны кошт за жыллё таму што не маеш працу - чарговы здзек над народам ад злачыннага рэжыму Лукашэнкі.
Навогул калі грамадзяне не маюць палітычных правоў і осеоуных свабод, не маюць свабоды, не вырашаюць на што ідуць падаткі і не кантралююць расходы чыноўнікаў і дзяржавы, грамадзяне навогул не павінны плаціць ніякія падаткі.

Ответить
+11 +
Tsetse, 13:08, 31.01

Тое што робіць лукашызм чарговы раз падкрэслівае што раней ці пазней ягоны рэжым падзе, бо пераважная большасць грамадзян гэты рэжым ненавідзіць.

Ответить
+8 +
Monologue, 13:31, 31.01

Лукашэнка парушыў усе прынцыпы кіравання паспяховай дзяржавы, устаноўленыя яшчэ ў перыяд Чжоў Цзян Цзыя (XI стагоддзе да н.э.).
1. Стан краіны з-за кіраўніка, а не шанцавання, багоў (пры дрэнным кіраўніку бедная краіна, пры годным краіна квітнее).
2. Годны кіраўнік не жыве ў камфорце і раскошы.
3. Усё, што трэба кіраўніку, гэта любіць людзей як блізкіх сваякоў. Усё астатняе варта дапоўніца.
4. Задача кіраўніка дапамагаць людзям, не прычыняць ім шкоды. Даць ім камфорт, магчымасць працаваць, сэнс, шчасце, і тады народ падтрымае кіраўніка і абараніць дзяржаву ад ворагаў.
5. Будзьце больш роўным. Не павялічвай разрыў паміж сабой і вашымі людзьмі.
6. Прызнач такія ўзнагароды, пакаранні і падаткі, як калі б яны былі для сябе.
***
Лукавы вырадак парушыў ўсё. Ён парушыў ўсе абавязкі якія павінен выконваць сапраўдны кіраўнік дзяржавы ў тым ліку па Канстытуцыі. Лукавы вырадак здрадзіў дзяржаве і Канстытуцыі і трымаецца толькі на гвалтуі войску чужынцаў, а народ Беларусі ён ненавідзіць.

Ответить
+1 +
ххх, 13:40, 31.01

бла-бла-бла
так тебя в кгб и послушали
посмотрите сколько бабла они украли, например, сенатор арашуков
видео "Только Нива и прицеп Скиф? А ЯХТУ И ДВОРЕЦ ЧТО НА БАНКЕТНОГО ОФОРМИЛ?!"
такие же воры и в рб

Ответить
+2 +
Texted, 14:02, 31.01

Лукавы вырадак карупцыннер №1 разам са сваім табарам. Пры Лукавым вырадку квітнее карупцыя.
Карупцыя квітнее там дзе "не да законаў" і дзе нехта вышэй за ўсе законы.

Ответить
+3 +
Hubby, 14:08, 31.01

Што прытчы Саламона, што вучэнне Чжоў Цзян Цзыя ўсё гэта сведчыць што рэжым Лукашэнкі не мае ніякіх абставін захавацца, бо гэта супярэчыць жаданню грамадзян, супярэчыць прыродзе і законам гісторыі.
Лукавы вырадак трымаецца толькі на гвалце і тэрору ды войску чужынцаў, а не на усенароднай любві і падтрымцы.
Лукавы вырадак - халуй, халоп і манкурт меншасці.
Здохні лукавая свіння!

Ответить
+7 +
Pickin, 13:38, 31.01

Лукавая свіння жрэ у тры горла і ненавідзіць беларускі народ, ненавідзіць Беларусь і ўсё беларускае.
Лукавая свіння адарваная ад народа і жыве выключна дзеля сваёй дупы, свайго табара і вывадка.
Лукавая свіння плявала на людзей і лёс краіны пад час Ковіду плюе і зарас.
Лукавы вырадак патрабуе ад народа падаткаў, а сам забараніў народу законным шляхам ўстанавіць сабе ўладу і кантраляваць яе і расходы бюдэту.
Лукавы вырадак служыць мацкве, а не Беларусі.

Ответить
+6 +
Duran, 13:44, 31.01

Калі лукавая свіння будавала атамную станцыю, ўводзіла расейскія войскі ў Беларусь, знішчала беларускую лацінку, зачыняла незалежныя СМІ ў Беларусі, то лувая свіння не цікавілася ні ў мяне, ні ў іншых ў беларусаў ці патрэбна ім гэта?
Лукавая свіння не пытаецца ў беларускага народа на што трэ больш траціць падаткаў на медыцыну, дарогі, абарону краіны ці на карнікаў з ўсякімі шведамі і карпянковымі, а так сама на ягоны вывалак ды табар?
Чаму беларусы навогул павінны плаціць падаткі?
Няма ніводнай прычыны іх плаціць навогул.

Ответить
+4 +
Uzbekistan, 13:59, 31.01

Цікава колькі дзяржаўных грошай растраціў Швед і ягонае ведамства разам з іншымі карнікамі на так званы "генацыд беларускага народу" на пераслед беларусаў за іх грамацкую пазіцыю пачынаючы з 2020 году? Колькі бюджэтных грошаў чыноўнікі лукі растрацілі на тупую прапаганду і ідыялогію, паездкі на бамбас, знішчэнне лацінкі, прыватнага бізнэсу, ІТ сектар, медыцыну, моладзі і працоўных людзей што раней працавалі і плацілі падаткі а зарас ці сядзяць за кратамі ці вымушана пакінулі краіну?
Каб у Беларусі не было лукавага вырадка з яго табарам ды з такімі вось нерадзівымі чыноўнікамі і растратнікамі бюджэту як Швед, Куьракоў, Моластаў, Церцель і ім падобных, а народ мог ставіць пытанні і вырашаць на што ідуць бюджэтныя грошы, то нават пры існуючых даходах бюджэту, краіна магла б з часам расквітнець і узрадзіцца як нармальная еўрапейская краіна і ўзровень жыцця ўсіх грамадзян стала б якасна вышэйшым.

Ответить
+6 +
Бефар., 14:17, 31.01

Готовьте и тренируйтесь писать иски на тех, кто сегодня грабит нас и отнимает деньги - скоро прецесс пойдёт в обратном направлении, будут из своих карманов платить тем, кого грабили. И ЭТО зависит от нас - кого выберем во власть, в депутаты, которые должны будут принять законы, которые мы им скажем.

Ответить
+6 +
Белочка, 17:14, 31.01

какие иски) у меня есть кол и паяльник

Ответить
+1 +
Валя, 20:14, 31.01

Режим ввел принудительный труд в стране. Почему не реагирует Международная организация труда?

Ответить
+3 +
вася, 3:27, 1.02

по-моему ответ на поверхности, не находите?

Ответить