4 августа 2024, воскресенье, 1:20
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 13
+21 +
тунеядец, 21:15, 3.08

.. обожаю тайники в купленном доме..

Ответить
+30 +
Я, 21:35, 3.08

Опасный? Мелкашка? Вы серьезно?

Ответить
+22 +
нехта, 22:01, 3.08

прострелить сашке ухо например

Ответить
+26 +
Снайпер, 21:39, 3.08

Патроны ад "мелкашкі" маглі кагосьці напалохаць? Магчыма хутчэй выслужыцца і атрымаць беніфіты.

Ответить
+22 +
57, 21:46, 3.08

Наверное ябатька

Ответить
0 +
58, 21:57, 3.08

Хто?

Ответить
+24 +
Фома, 21:50, 3.08

А где собственно снаряды?

Ответить
+19 +
Базыль з Вызны, 21:52, 3.08

Божа, божа! Дурань на дурні едзе і дурнем паганяе. Зразумела, што дзед прытараніў гэтыя набоі ( патроны) з арміі. Яму- 69. Значыць служыў дзесьці ў 73-75 гадах. Тады якраз гэты калібр выкарыстоўваўся. Ды яшчэ і са зрушаным ( смещенным) цэнтрам цяжару. Страшная зброя. Куля магла ўвайсці, напрыклад, у нагу, а выйсці праз шыю ці спіну. Пасля гэтыя набоі былі забароненыя.
Ну, добра, знайшоў ты гэтыя набоі, то закапай у агародзе і маўчы “ у трапачку”. Чаго ты лезеш да тых мянтоў? Радуйся, дурань, што дубінку не ўставілі ў адно месца, каб праверыць, ці праўду ты кажаш. Ну, і вішня на торце. Удава старога салдата: я ведала пра сейф, але не ведала, што там. Хто ж паверыць, што жонка ведае пра сейф і за сорак гадоў не знайшла спосаб даведацца, што там. Хоць бы памяць пра мужа не пазорыла. А мянты яшчэ могуць гэтую ўдаву і на цугундэр адправіць, калі ў канцы года планы па барьбе са злачыннасцю не выканаюць. Прыш’юць саўдзел, неданасіцельства і цю- цю. Паехала баба…

Ответить
+35 +
Анна, 22:13, 3.08

Во-во. Какой-то идеальный раб, пошел сам на себя доносить, ну не долдон? Нашел ты тайник - ну так перепрячь или сделай вид, что его не было. Нет, "законопослушный" терпила и стукач покорно поплелся докладывать и отчитываться про все, что знает. Еще и прежних хозяев подставил по своей глупости. Или подлости.

Ответить
+4 +
Чел, 22:59, 3.08

Это если нашёл в одиночестве, то да, тут прорва вариантов. А вот если с другом (женой, тестем...), то однозначно лучше сразу пойти сдать для своего же спокойствия.

Ответить
+9 +
Валентый Едвабкевіч, 22:56, 3.08

5.6 мм - гэта так званая "мялкашка" з якой амерыканцы суслікаў б'юць, а савецкія шкаляры на НВП з ТОЗ-ікаў па папяровых мішэньках шпокалі. Паляўнічыя іх за савецкім часам жменямі куплялі і так захоўвалі - бо несур'ёзная рэч - каб каго забіць трэба было пастарацца. Сам у дзеда на вёсцы ў сьвірне такія з шуфляды цягаў ды з хлопцамі самапалы рабілі. То бок разумееце, што рэч за якую за савецкім часам міліцыянт можа адно натацыю неахайнаму захавальніку прачытаў бы - зараз цягне на крымінальны артыкул! У СССР было больш Волі, чым у РБ, разумееце? :-D

Калібр баявых набояў да АК-74 - 5.45 і ён нікуды не падзеўся з тых гадоў - выкарыстоўваецца й зараз як асноўны калібр стралковага узбраеньня савецкага ўзору. Адпаведны калібр набояў да НАТА-ўскай зброі - 5.56 мм.

Міт пра зьмешчаны цэнтр вагі - толькі міт, жаўнерскія байкі. Ніхто іх не забараняў. Куля, з-за небалансаванай канструкцыі, хутка губляе ўстойлівасьць у чалавечых тканках, ці на перашкодах (галіны дрэў і г.д.) і пачынае "куляцца".

Ответить
+7 +
Странник , 21:55, 3.08

Калибр М16 - 5.56
И уже не мелкашка )
У p90 не на много больше - 5.7

Ответить
+18 +
Дибилизм!, 22:14, 3.08

М-да, какая жэстачайша опаснейшая находка была и в таком огромном колличестве, это же не один патрон, за который уже тюрьма светит. Жаль что умершего нельзя посадить в тюрьму по полной за такой страшный схрон. Мусора с огромным облегчением изьяли и ликвидировали опаснейшую находку, спасли жизнь таракану. А ведь могли использовать эти страшные патроны на покушение и расстрел таракана)))

Ответить