20 апреля 2024, суббота, 15:19
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 10
0 +
Українець, 20:31, 7.11

Ніяк не можу зрозуміти,чому у вас у країні так поважають коммунякські свята.Невже Лукаш так ностальгує та сумує за Радянським Союзом. Чи пішов з Білорусі СРСР,чи все таки залишився?

Ответить
0 +
Українець, 20:46, 7.11

Ніяк не можу зрозуміти,чому у вас у країні так поважають коммунякські свята.Невже Лукаш так ностальгує та сумує за Радянським Союзом. Чи пішов з Білорусі СРСР,чи все таки залишився?

Ответить
0 +
Укр, 23:43, 7.11

Молодцы!

Ответить
0 +
Раман, 10:47, 8.11

Уяўляю які гадзючнік з камуністаў сядзіць у віцебскім аблвыканкаме, калі на новым доме ўсталёўваюць лёзунг у духу саўка. Мне было б прыкра і непрыемна жыць у доме, з такім надпісам на даху.
Прапаную чыноўнікам пераўсталяваць надпіс з такім выслоўем: "Память о жертвах советской оккупации бессмертна"

Ответить
0 +
Мужик, 20:10, 8.11

Правильно! Долой паразитов !

Ответить
0 +
Мікола былы кулак., 20:11, 8.11

Па гэтым саўковым надпісам мы будзем выцягваць з камуністычных нораў катаў беларускага народу і зладзяёў Рыгоравіча. Але ж і сабакі віцебскія лёкаі камуністаў ніяк не развітаюцца з савецкім народам і пыжыкавыя шапкі з сабачымі хвастамі.

Ответить
0 +
Канiс, 23:06, 8.11

нууу, с другой стороны не все так плохо...

этот дом на площади победы, перед памятником победы... если учесть отечественную войну, то там был только советский народ и несоветский... может, учитывая ранее сказанное, надпись "подвиг советского народа бессмертен" актуальна всегда?

я ни коем образом не хочу сказать, что тут что-то неправильно. я хочу попросить вас оценивать ситуацию со всех сторон, а не только с протестующей

Ответить
0 +
Дмитрий_Р, 23:19, 8.11

Українець, Лукаш сам пережиток коммунизма. Вот и результат. Вообще не понимаю как можно отмечать день, после которого начались 74 года лжи и террора.

Ответить
0 +
Агинский, 0:39, 9.11

Дом старый, как и надпись.

Ответить
0 +
витеблянка, 1:05, 9.11

Уяўляю які гадзючнік з камуністаў сядзіць у віцебскім аблвыканкаме, калі на новым доме ўсталёўваюць лёзунг у духу саўка. Мне было б прыкра і непрыемна жыць у доме, з такім надпісам на даху.
Прапаную чыноўнікам пераўсталяваць надпіс з такім выслоўем: "Память о жертвах советской оккупации бессмертна"
--------------------------------------------------------------------
Дом уже далеко не новый, и надпись на нем с 70-х годов.

Ответить