23 июня 2026, вторник, 5:23
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 7
+35 +
Snigirj, 10:53, 15.03

Такой гарант нам не нужен.И вообще пост президента не оправдал себя.Нужно его и структуры убирать.

Ответить
+15 +
кол, 11:53, 15.03

у нас не гарант конституции, у нас гарант "свода понятий"

Ответить
+12 +
КАЗІМІР, 12:06, 15.03

Я лічу важнымі для нашага жыцця не выкананне артыкулаў раздзела 3 канстытуцыі, які завецца "Выбарчая сістэма і рэфярэндум". Бо гэты раздзел два дзесяцігоддзя, мала сказаць, што не выконваецца. А ён злачынна пераробляны ўладай, каб замест права грамадзян абіраць сабе прэзідэнта і дэпутацкі корпус, можна было прызначаць на дэпутацкія пасты лаяльных да прэзідэнта людзей. А прэзідэнтам кожны раз прызначае сябе той хто пры ўладзе. У гэтае маштабнае злачынства ўцягваюцца вялікія масы людзей. Іхняе крывадушша і рабская псіхалогія дазваляе дзесяцігоддзямі, нязменна, трымацца пры ўладзе аднаму чалавеку. Які адчувае сваю выключнасць у гэтай краіне, таму і бязконца збіраецца ёю кіраваць.

Ответить
+15 +
Vrahluki, 12:25, 15.03

Самое наглое и вредное нарушение я усматриваю по ст.18,в которой говорится о стремлении РБ к безъядерности и нейтралитету.В КАКИХ ДЕЙСТВИЯХ ТНП мы видим это стремление?Он из штанов лезет,вступая в "союзные государства",ОДКБ.Это НЕКОНСТИТУЦИОННЫЕ принятые ЕДИНОЛИЧНО БЕЗ РЕФЕРЕНДУМА апендиксы!Короче,вместо Европы лезет в Орду,потому и имеем поганую жизнь.

Ответить
+13 +
***, 12:40, 15.03

Вот этот гарант под ВЫШКУ и пойдёт, пока не отменена...

Ответить
+10 +
гражданин, 14:20, 15.03

Еще ст.40 Конституции, которую чиновники нарушают ежеминутно, подписывая очередную отписку гражданину.

Ответить
0 +
Biathlete, 3:24, 16.03

Чем наша конституция похожа на даймондов, дзимонов, лжейцукенов? Много громких слов, а на деле ровным счетом ничего.

Ответить
 
Написать комментарий
E-mail не будет опубликован