10 июня 2026, среда, 4:09
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 10
0 +
zeuty, 13:12, 24.04

+100 Валя. Я до сих пор ловлю себя на том, что думаю, но что говорю.)

Ответить
0 +
Здань, 13:29, 24.04

Згадваецца тут таксама:
http://knihi.com/pytanni/140.html
140. Якіх славутых людзей дала свету Беларусь?
"Беларускага паходжання таксама першая ў свеце касманаўтка Валянціна Церашкова, касманаўты Пётра Клімук і Ўладзімір Кавалёнак. "

Болей за то: "Гагарин Юрий Алексеевич (1934, д. Клушино Смоленской обл. )"

Ответить
0 +
Anatol Starkou, 14:40, 24.04

Гэта навіна напомніла мне даўнія гады...
- Калі я, малы хлопчык, калі пачуў па радыё, што ў космасе жанчына, выбег ў свой двор на Аўтазаводзе і крыкам паведаміў аб гэтай падзеі мужчынам, якія гулялі ў даміно.
- 1969 год. На адкрыццё выставы прысвечанай 50-годдзю БССР, дзе быў Пётр Машэраў, на некалькі хвілін прыбыла першая жанчына-касманаўт Валянціна Церашкова. Пару хвілін пабыла і знікла. Вось тады я яе і ўбачыў.

Затое вялізнай увагай з нашага боку, з боку тых хто уяўляў на выставе свае экспанаты, быў надзеляны Ўладзімір Кавалёнак, які шмат чаго нам распавядаў.


Ответить
0 +
Alex, 16:38, 24.04

А ещё наша земля родила "славутага", "наймудрэйшага" человека - А.Г. Который вошёл в историю, и о котором будут думать и вспоминать намного чаще, чем о Валентине Терешковой, Климуке, Ковалёнке и т.д.
Мораль: Не всегда наша земля рождает положительных героев. Если посмотреть историю, то отрицательных было больше.

Ответить
0 +
Y-3, 18:50, 24.04

дайце-дайце мне глобус Беларусі !

Ответить
0 +
Здань, 20:16, 24.04

Alex, ну дзе радзiлi мы ведаем. У Маскве. А вось адкажы на пытаньне "ад каго"?

Ответить
0 +
asdfghj, 22:40, 24.04

Знаю точно что она белорусам помогала когда была председателем союза женщин.

Ответить
0 +
Дмитрий, 23:28, 24.04

и почему Лукашенко не хочет быть первым президентом, слетавшим в космос???

Ответить