7 июня 2026, воскресенье, 23:56
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 13
+91 +
ЗОЛОТАЯ МОЛОДЁЖЬ РБ, 12:54, 28.07

ЭТИ МОЛОДЫЕ ЛЮДИ ----- НАДЕЖДА РЕСПУБЛИКИ БЕЛАРУСЬ!! ЕЁ ЗОЛОТОЙ ФОНД, Дай Бог им счастья и благополучия.

Ответить
+37 +
заноза, 13:08, 28.07

Недавно случайно увидела по какому-то из каналов БТ
чиновника из БРСМ в вышиванке и говорщего по- белорусски. Отвратительная мимикрия

Ответить
+59 +
Серж, 13:49, 28.07

Дык цi ж гэта дрэнна, шаноуная панi)? Можа праз Мову i яны прыйдуць да сапрауднага разумення Радзiмы i патрыятызма! Няхай))) Каб толькi не напалохаць)))) А не,- дык хоць нейкi прыклад для ватагаловых з «афiцыйнага» боку (не з розуму, але ж усё роуна на карысьць патрыятычным колам). )))))

Ответить
+2 +
Мова, 4:59, 29.07

Так сегодня все чиновники согласятся выучить мову и говорить на ней, надевать вышиванку при одном условии -- оставить их на их же хлебных местах, не трогать ни их, ни их многочисленную родню, которая тоже хорошо пристроена. А некоторые пропагандисты так порой и разговаривают на мове. Показуха, конечно, но факт такой есть.
Для нынешнего поколения чинуш самое главное -- их личное материальное благополучие. Их и их детей!
Ради этого они готовы стать патриотами. Оставим все как есть?

Ответить
+50 +
бурак, 13:50, 28.07

Кожны расейскамоўны "беларус" вабіць сюды маскаля, чым нясе страшэнную небяспеку нашай Бацькаўшчыне.

Ответить
+65 +
Oleg S., 13:56, 28.07

Виходячи з наших українських реалій можу впевнено сказати,що використання російської мови є прямим запрошенням російських окупантів на рідну землю,те ж саме стосується церкви.

Ответить
+56 +
Багдановіч жывы!, 15:25, 28.07

Старадауняй Літоускай Пагоні
Не разбіць, не спыніць, не стрымаць!!!

Ответить
+12 +
lizvin, 18:26, 28.07

беларускай мове 1 000 гадоу а расейско-болгарской 300 к стати почему выбрали болгарскую потому что Казань была столицей Волжской Булгарии и почему их потом назвали татарами...

Ответить
+32 +
Dzimitry, 18:34, 28.07

Толькi так. Попыт на Беларушчыну заyсёды павiнен быць. Крок за крокам, але ж абавязкова прыдзем да сваёй нацыянальный дзяржавы.

Згубiм гiсторыю, культуру, мову ды самасвядомасць - згубiм Беларусь

Ответить
+15 +
Dzimitry, 18:55, 28.07

Сябры, з гэтай нагоды раю загуглiць артыкул "Попыт на Беларушчыну ці як знікла гісторыя беларускага народу?" - сапрауды, штат чаго цiкавага i важнага там. Файна напiсана.

Ответить
+20 +
Беларус, 19:52, 28.07

I сапрауды паважаныя чытачы Хартыi-97,я зауважыу,што усе
больш маладых людзей карыстаюцца беларускай мовай.I мне
падаецца,што гэтыя людзi з больш культурнага ассяродзя.Гэтая
моладзь ня толькi ня курыць у падъедах,але ня бачна iх под "мухай",як некаторых з рускай гарэлкай i руcкiмi матамi цераз
каждае вымауленне слова.Як пiсау наш славуты паэта,што беларуская мова ня горшая за ангельскую чы нямецкую.За прыкладамi аб культуры i мовы далека хадзiць ня трэба.Кiраунiцтва краiнай брэзгае беларускай мовай,гiсторыяй,i
як бачна на нiзкiм узроунi iх культура.

Ответить
+15 +
Ja-pan, 22:53, 28.07

"Молодёжь переходит" - это очень громко сказано.
К сожалению, в целом, реальная ситуация с национальным языком в стране находится в крайне неудовлетворительном состоянии и не выдерживает никакой критики.

Ответить
+1 +
vsLU, 5:41, 29.07

Пераходзiць, пераходзiць, не хвалюйцеся). Шмат хто можа ўжо i гатовы хоць сёньня размаўляць на роднай мове, але ж саромеюцца рускамоўнага негатыўнага асяроддзя. У самага ёсць такiя вось "знаёмыя", на жаль, якiх аж трасе ад беларускай мовы. I што цiкава, яны сваю пазiцыю нiколi не саромеюцца выказаць уголас.

Ответить